Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky

Myjava a Turá Lúka zverejnili čísla otestovaných (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19.

Autá čakajú v rade na testovanie na letisku v Trenčíne. Autá čakajú v rade na testovanie na letisku v Trenčíne. (Zdroj: TASR RADOVAN STOKLASA)

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Načítavam video...

Celoplošné testovanie v okresoch Bánovce nad Bebravou, Ilava, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Považská Bystrica, Prievidza, Púchov a Trenčín (minúta po minúte)

Minúta po minúte pokračuje aj v nedeľu, priebeh môžete sledovať v tomto článku:

Súvisiaci článok Minúta po minúte: Testovanie pokračuje, na Považí chýbajú testy Čítajte 

23:50 Milí čitatelia, týmto oznamom sa naša dnešná minúta po minúte končí. Ďalšie aktuality z Nitrianskeho kraja nájdete na našich regionálnych weboch MY:MY Trenčín, MY Považská a MY Horná Nitra - Prievidza

Skryť Vypnúť reklamu

Ďakujeme, že ste boli s nami.

23:00 Myjava - Počet otestovaných ľudí k 22. hodine v sobotu 31. októbra, dosiahol v Myjave celkový počet 7339. Do štatistiky sú započítaní i otestovaní ľudia v nemocnici.

 • V piatok, 30. októbra, bolo v nemocnici otestovaných 450 ľudí, z toho 1 pozitívny prípad.
 • V sobotu, 31. októbra, bolo v nemocnici otestovaných 710 ľudí - z toho 1 pozitívny prípad.
 • Počet otestovaných na 9 odberových miestach v sobotu 31. októbra v Myjave a Turej Lúke je 6009 - z toho 49 pozitívnych. Priemerný počet otestovaných na jedno odberové miesto za sobotu je 668 ľudí.
 • Počet otestovaných v DSS Nezábudka bolo 124 - žiadny prípad koronavírusu.
 • Počet ľudí otestovaných na Trokanovej ul. mimo odberového miesta č. 1 bol 46 - žiadny prípad koronavírusu.
 • Celkový počet otestovaných doposiaľ vo všetkých miestach Myjave a Turej Lúke bol 7339 - z toho celkom pozitívnych prípadov - 51 (0.69%).

20:15 Trenčín Brány letiska sa zatvoria o 21:00, aby stihli vybaviť čakajúcich do 22:00. Výstavisko a MSM nebude prijímať nové autá od cca 21:15. Posledné osoby na test pešo budú prijímané o 21:30, informuje mesto.

Skryť Vypnúť reklamu

19:24: Okres Považská Bystrica - K dvanástej hodine v okrese Považská Bystrica otestovali 13 046 obyvateľov, z toho 172 bolo pozitívnych.

19:23 Papradno - Zdravotníci mali prestávku, prebehla dezinfekcia priestorov. "Dobrovoľní hasiči pri každej prestávke dezinfikujú celú miestnosť. Kvôli nedostatku certifikátov sa nám prestávky poposuvali, dali sme to vyhlásiť do rozhlasu," povedal starosta Roman Španihel.

19:22 Brvnište - Priebeh testovania je plynulý. "Popoludní nám došli testy, mali sme neplánovanú prestávku. Išla som na okresný úrad, kde mi pán prednosta doplnil," informuje Dagmar Mikudíková, starostka obce

19:20 Považská Bystrica - Prednosta Okresného úradu informoval, že sa podarilo v spolupráci s armádou zabezpečiť 1 500 testov pre okres Považská Bystrica, aby odberné miesta dokázali dotestovať.

Skryť Vypnúť reklamu

"Máme informácie, že v noci armádne vozidlá zo Slovenskej Ľupče dovezú testy a rozdistribuju ich na odberné miesta. Inak by ráno nemali s čím začať," povedal Andrej Torda.

18:58 Brezová pod Bradlom - V meste Brezová pod Bradlom v okrese Myjava bolo v sobotu 31. októbra do 18.00 h v odberných miestach testovaných 2477 ľudí. Z nich bolo pozitívnych na nový koronavírus 20. Informovalo o tom mesto na sociálnej sieti.

Samospráva žiada obyvateľov, aby prišli na odberné miesto najneskôr do 21.00 h. "Je to preto, aby mohol byť posledný odber zrealizovaný o 21.30 h a mohli sa dôkladne vydezinfikovať jednotlivé odberné miesta," uviedlo mesto.

V súčasnosti je v meste šesť zdravotníckych tímov, ktoré vykonávajú testovanie.

"Vďaka dostatočnému počtu zdravotníkov a ostatného personálu sa podarilo posilniť odberné miesta. K dispozícii sú tri odberné miesta v areáli centra voľného času na Námestí 7. apríla, kde robí testy päť tímov a jedno odberné miesto
funguje v hasičskej stanici," doplnilo mesto.

18:55 Ilava - V piatich odberových miestach na území mesta Ilava vykonali odberné tímy do 16:00 spolu 1 962 testov. Ako informovala ilavská radnica na sociálnej sieti, z tohto počtu malo 19 ľudí pozitívny výsledok.

Odberné miesta v priebehu prvého dňa testovania skontroloval aj primátor Viktor Wiedermann.

"Som veľmi rád, že sa nám v tejto komplikovanej situácii napokon podarilo otvoriť všetky odberové miesta, ktoré sme v Ilave mali schválené. Priebeh bol dnes hladký, bez komplikácií, nikde sme nemali meškanie či veľké čakacie lehoty. Ďakujem všetkým Ilavčanom, že sa k celoplošnému testovaniu postavili zodpovedne a sú disciplinovaní a tolerantní," zhodnotil situáciu Wiedermann.

18:50 Prievidza - Odberné tímy v okrese Prievidza zrealizovali v sobotu do 12.00 h dovedna 21.312 testov, z toho 447 bolo pozitívnych. V meste Prievidza vykonali k poludniu 5782 testov a zistili tam 21 pozitívnych ľudí. Informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje.

18:06 Púchov - V trinástich odberových miestach na území mesta Púchov vykonali odberné tímy do 12:00 spolu 3 430 testov. Ako informovala púchovská radnica na sociálnej sieti, z tohto počtu bolo približne 2,1 percenta pozitívnych výsledkov.

18:02 Papradno V obci dopĺňali testy, ale najmä certifikáty: "Prišiel iný počet testov a certifikátov, boli sme zobrať v meste," povedal Roman Španihel, starosta obce.

17:53 Prievidza - Testovanie môže ovplyvniť premávku autobusov. Dopravca nemôže odhadnúť, koľko vodičov bude musieť po testovaní zostať v karanténe. Napriek snahe, niektoré zo spojov nemusia byť vykonané. Ich zoznam bude SADka zverejňovať.

17:51 Púchov - V meste došli testy. Prednosta Okresného úradu Herdel vzal situáciu do vlastných rúk a v spolupráci s armádou preskupili testy zo Žilinského kraja. "Tri armádne vozidlá idú do Žilinského piateho pluku po testy. Dvesto, ktoré sme priviezli popoludní už je minutých," povedal prednosta Herdel.

17:47 Považská Bystrica V považskobystrickej časti Podmanín zatvorili odberné miesto, nemajú testy. Ako informovala Miluše Kollárová z komunikačného oddelenia považskobystrickej radnice, rapídne sa znižuje počet testov aj na ďalších odberných miestach.

17:30 Starostovia pomáhajú v odberných tímoch v Chrenovci-Brusne aj v Nitrianskom Pravne. Pomôcť pri plošnom testovaní sa rozhodli aj starostovia niektorých obcí v okrese Prievidza. Ľudí pri vstupe na testovanie v Chrenovci-Brusne víta administratívny pracovník, starosta Tibor Čičmanec.


17:00 Dubnica nad Váhom - Dlhšia čakacia doba na test z ranných hodín je v Dubnici nad Vahom minulosťou. V podvečerných hodinách si ľudia v rade počkajú maximálne pár desiatok minút.

16:56 Nové Mesto nad Váhom - Prešiel som odberné miesta (cca o 16.30 hod). Vo väčšine odberných miest sú minimálne čakacie doby na vykonanie steru. Ak sa rozhodujete či absolvovať test dnes, alebo zajtra, je vhodný čas ísť, informuje mesto na sociálnej sieti.

16:53 Trenčianske Teplice - Pokojný priebeh hlásia aj z Trenčianskych Teplíc, ľudia si na jednom zo štyroch odberovych miest, konkrétne v budove mestského úradu, aktuálne počkajú asi jednu hodinu.

16:45 Prievidza - Radnica hlási, že potrebuje dobrovoľníkov na testovanie počas nedele. "Viacerí dobrovoľníci nám vypadli z dôvodu pozitívneho výsledku testu. Práca dobrovoľníka je nenahraditeľná. Súrne potrebujeme na zajtrajší deň obsadiť dobrovoľníkom odberné miesto ZŠ s MŠ, Malonecpalská," informuje na sociálnej sieti. Prihlášku nájdu záujemcovia na webe mesta.

16:42 Lehota pod Vtáčnikom - Ľudia sa snažia pri plošnom testovaní pomôcť, aj keď nie sú v odberových tímoch.

Súvisiaci článok O čakacích dobách informujú v Lehote pod Vtáčnikom cez webovú stránku

Urobili tak aj členovia kultúrnej komisie pri obecnom zastupiteľstve v Lehote pod Vtáčnikom. Jej predseda Martin Levčík a kultúrna pracovníčka Katarína Cipovová premýšľali, akým spôsobom by predišli dlhým radom pred odbernými miestami.

16:24 Trenčín - Ako vyzerá situácia na trenčianskom letisku :

16:11 Prievidza - Radnica informuje na sociálnej sieti - predbežné výsledky plošného testovania k 12.00 h v Prievidzi: V okrese Prievidza bolo vykonaných 21312 testov, z toho 447 pozitívnych. V meste urobili 5782, z toho iba 21 pozitívnych.

16:01 Považie - Na strednom Považí majú problémy s chýbajúcimi testami a certifikátmi. Vznikol preto, lebo ľudia z Považskej Bystrice sa chceli vyhnúť dvojhodinovým radom a išli sa dať otestovať do dedín. Tie na to neboli pripravené.

15:53 Považská Bystrica - Situácia sa v mestskej časti Podmanín vyostrila natoľko, že nastal konflikt. Niekoľko ľudí si nechali prednostne odložiť testy. Administratívne pracovníčky pri registrácii vyhlásili, že testy už nie sú.

Keď čakajúci občania začali odchádzať, prišla skupinka mladých ľudí a išli sa testovať.

15:52 Prievidza - Záujem ľudí o testovanie v Prievidzi neutíchol ani popoludní. Na Základnej škole na ulici Sama Chalupku sú dve odberné miesta. V oboch prípadoch si ľudia musia postáť v rade desiatky minút. „Priebeh je pokojný. Štatistiky hovoriť nebudem, ale vyzerá to veľmi dobre. Máme veľa negatívnych a málo pozitívnych,“ povedal veliteľ jedného z odberných miest. Dve hodiny popoludní evidovali viac ako 330 otestovaných ľudí.

15:49 Bánovce nad Bebravou - V Bánovciach nad Bebravou sa plošne testuje na 15 odberných miestach. Na niektorých miestach stáli ľudia už od 6:30, testovať začali zdravotníci od 7:00. Na jednom odbernom mieste zdravotníci otestujú v priebehu hodiny približne 60 ľudí. V niektorých prípadoch ľudia cestujú na testovanie do okolitých obcí, kde je nátlak ľudí a čakacie doby podstatne menšie.

Odberné miesto na Farskej ulici, ktoré malo byť z dôvodu nedostatku zdravotného personálu otvorené až o 10:00, bolo nakoniec otvorené spolu s ostatnými odbernými miestami o 7:00. "Čakám tu približne hodinu, rada sa neposúva zrovna najrýchlejšie" povedala pani Ivana. "Tu sa spájajú až dve rady ľudí, je v tom chaos. Nemyslím si že to tu je dobre zorganizované" vyjadril sa bánovčan Ľubomír. Napriek tomu je záujem o testovanie v Bánovciach nad Bebravou vysoký a prebieha bez komplikácií.

15:35 Myjava - V sobotu do 12.00 h sa na celoplošnom testovaní v meste zúčastnilo v rámci akcie Spoločná zodpovednosť 2779 ľudí. Priemerný počet otestovaných na jedno odberové miesto bol 309 ľudí, čo predstavuje 62 osôb za hodinu.

15:22 Trenčín - "Pred šiestou tu už čakalo niekoľko áut, počkať si musia do troch hodín.

Súvisiaci článok Rozhovor s dobrovoľníčkou: Mám pocit, že ľudia veria viac konšpirátorom ako odborníkom Čítajte 

Za prvých päť hodín nami prešlo do 500 ľudí," hovorí v rozhovore dobrovoľníčka Monika Chochlíková z Trenčína.

Trenčianska zápasníčka v thajskom boxe, K1 a dokonca už aj v MMA sa v sezóne silne poznačenej covidom-19 odhodlala nesedieť počas prvého testovacieho víkendu doma, ale prispieť svojou troškou na jednom z drive thru odberových miest na trenčianskom letisku. O prvých piatich hodinách na nohách porozprávala viac v rozhovore.

15:17 Považská Bystrica - V mestskej časti Podmanín narastá napätie. "Ako ste mohli dopustiť, že sem chodia ľudia z mesta a na domácich testy nezostanú?" rozkrikuje sa mladý obyvateľ Podmanína. Situáciu upokojuje príslušník polície.

15:07 Považská Bystrica - Sídlisko Lány v CVČ majú dva odberné tímy. Aktuálne je tam z mesta najkratšia čakacia doba. V mestskej časti Podmanín majú v tejto chvíli posledných 24 testov.

15:06 Myjava Celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19 v meste Myjava je pokojné, plynulé a bez väčších komplikácií.

Ako informovala myjavská samospráva v tlačovej správe, obyvatelia mesta a mestskej časti Turá Lúka majú k dispozícii deväť odberných miest, ktoré sú vybavené všetkým potrebným materiálom.

15:05 Púchov V meste dochádzajú testy. Prednosta Okresného úradu išiel do Považskej Bystrice aspoň pre 200 ks testov a certifikátov. Pomáhajú tak armáde so zásobovaním

14:28 Jasenica - Otestovaná je už asi polovica obyvateľov, čakacia doba 15 -20 minút.

14:25 Púchov - Teplé oblečenie a dáždnik patria k povinnej výbave obyvateľov Lúk (okres Púchov), ktorí sa cez víkend zúčastňujú na celoplošnom testovaní na ochorenie COVID-19. Za prvých päť hodín odberný tím vykonal už viac ako tri stovky testov nielen pre miestnych, ale aj ľudí z okolia.

14:18 Trenčín V Trenčíne ukončili testovanie v zariadení opatrovateľskej služby na Piaristickej a v zariadení pre seniorov na Lavičkovej plus niekoľko terénnych opatrovateliek, spolu 298 testov, všetky s negatívnym výsledkom.

"Som naozaj rád, že naši seniori, o ktorých sa staráme a aj väčšina zametnancov, sú v poriadku. Zajtra dopoludnia pretestujeme ešte ľudí z našej nocľahárne a aj ľudí bez domova, je ich cca 100. Verím, že to bude s rovnakým výsledkom," informoval na sociálnej sieti primátor Richard Rybníček.

14:15 Považská Bystrica 6. Základná škola: v škole sú tri odberné miesta. Ľudia pokojne čakajú približne hodinu.

14:05 Považská Bystrica - Veľký strojárenský podnik v Považskej Bystrici zorganizoval vlastné testovanie. Zamestnanci, rodina ale aj stredné odborné školy a subdodávatelia prichádzajú na dobre zorganizované testovanie.

Každý zamestnanec môže priviezť deväť členov rodiny. "Môžu prísť dve vozdilá," informuje Marián Foltýn, koordinátor celoplošného testovania v spoločnosti Thyssenkrupp.

13:53 Nitrianske Rudno - Prievidzskí hygienici zaznamenali v uplynulých týždňoch väčšie ohnisko koronavírusu v rudnianskej doline. V centrálnej obci Nitrianske Rudno otvorili odberné miesto včas. Priebeh testovania je pokojný. Z približne 260 otestovaných ľudí bolo 12 pozitívnych.

13:47 Považská Bystrica - Nemocnica s poliklinikou v Považskej Bystrici ponúka verejnosti na otestovanie odberné miesto, ktoré bolo pôvodne určené pre zamestnancov nemocnice. Reaguje tak na nápor ľudí v niektorých odberných miestach.

13:27 Nováky - V jedálni Strednej odbornej školy v Novákoch boli zriadené až dve odberové miesta. Krátko pred obedom sa na odber nečakalo vôbec, výsledok testu ľudia dostali do dvadsiatich minút. Na odber sa vchádzalo jedným vchodom, vychádzalo iným, k stretom medzi ľuďmi tam nedochádzalo. Na výsledky čakali pred odberovým miestom disciplinovane, rozostupy dodržiavali.

Do obeda tu otestovali približne 340 ľudí.

12:22 Nitrianske Pravno - Dopoludňajšie testovanie v Nitrianskom Pravne prebehlo bez problémov a dlhších čakaní. "Ďakujeme všetkým otestovaným za ohľaduplné a zodpovedné správanie, spolu to zvládame na jednotku. Rovnako ďakujeme aj všetkým zdravotníkom, dobrovoľníkom, vojakom, hasičom aj policajtom, ktorí robia naozaj maximum, aby všetko išlo hladko. Aktuálne im doprajme hodinku na vydýchnutie a obed, o 13tej opäť čakáme na ďalších z vás," informuje obec na sociálnej sieti.

12:20 Prievidza - V tejto chvíli sa finalizujú práce na spustení nového, 34 odberného miesta v Prievidzi. Otvoria ho v Kultúrnom dome Hradec.

Do Prievidze smerujú aj zdravotníci z Martina. Tí podporia niektorí z existujúcich odberových tímov, informoval hovorca mesta Michal Ďureje.

12:18 Čavoj - Varechy sa chopila spolu s miestnym obecným poslancom starostka obce. Využili kuchyňu tamojšieho baru. Ľuďom z odberného miesta navarili šošovicovú polievku a morčací černohor s hranolkami.

12:15 Považská Bystrica - Nemocnica s poliklinikou v Považskej Bystrici ponúka verejnosti na otestovanie odberné miesto, ktoré bolo pôvodne určené pre zamestnancov nemocnice.

Vzhľadom na to, že situácia v niektorých častiach mesta je kritická, rozhodla sa nemocnica odbremeniť najvyťaženejšie miesta. Preto môžu občania využiť aj toto odberné miesto. Odbery realizujú do 19.30 h, informuje mesto Považská Bystrica na sociálnej sieti.

12:10 Trenčín - Napriek krátkemu času na prípravu celoplošného testovania je v Trenčíne situácia prekvapivo dobrá. Po prehliadke asi troch štvrtín z 50 odberných miest to povedal trenčiansky viceprimátor Patrik Žák.

Predpoklad priepustnosti systému bol okolo 35 osôb za hodinu. Vyzerá to tak, že v drvivej väčšine odberných miest je to 45 osôb za hodinu, niekde sa približujú k 60 osobám. Je to veľmi dobrý výkon veliteľov, vojakov a odberných tímov, skonštatoval viceprimátor.

Čakacie doby sa pohybujú na úrovni pol hodiny, na niektorých exponovanejších miestach aj hodinu či hodinu a pol. Na miestach s dlhšou čakacou dobou riešia skrátenie času doplnením administratívnych pracovníkov.

Na mobilnom odbernom mieste na trenčianskom letisku prichádzajú podľa polície najmä zdravotne znevýhodnení, tehotné ženy.

Problém tam majú s absenciou toaliet, samospráva zabezpečuje dovoz prenosných WC. Záujem o testovanie je veľký, ľudia sú však pokojní, vyčkajú, uzavrel Žák s tým, že ráno sa podarilo otvoriť všetky odberné miesta.

12:00 Nové Mesto nad Váhom - Dnes ráno o 5.30 hod. boli na všetkých odberných miestach (OM) pripravené tímy, ktoré zabezpečujú samotné odbery a vyhodnocovanie testov na COVID-19. Všetky odberové miesta začali pracovať krátko pred siedmou hodinou rannou.

"Môžeme konštatovať pokojný priebeh testovania. Ďakujeme všetkým Novomešťanom čakajúcim na test za slušnosť, ohľaduplnosť, trpezlivosť a zodpovednosť. Poďakovanie patrí všetkým zdravotníkom, dobrovoľníkom, administratívnym pracovníkom, policajtom a vojakom, ktorí sú v prvej línii," informuje mesto na sociálnej sieti.

11:56 Čavoj - V Čavoji sa okrem domácich chce otestovať aj približne 60 chatárov. V obci funguje jeden odberný tím. Zajtra sa do Čavoja prídu otestovať aj obyvateľa Temeša, pretože tam odberné miesto zrušili.

11:55 Trenčín - O testovanie je veľký záujem aj na najväčšom trenčianskom sídlisku Juh. Na tri odberné miesta na Ulici Laca Novomeskeho od rána prúdili desiatky ľudí. Na vonkajšom odberovom mieste bola čakacia doba asi 45 minút.

11:53 Trenčianske Stankovce - Na odbernom mieste Rozvadze v Trenčianskych Stankovciach na testy tesne pred obednou pauzou čakajú asi dve desiatky ľudí. Približne okolo 13-tej odbery opäť spustia.

11:25 Trenčín -Podľa informácií od krajskej policajnej hovorkyne Danky Adámikovej sa na odberných miestach pre imobilných občanov v Trenčíne - tzv. drive-thru - aktuálne čaká viac ako dve hodiny.

11:22 Púchov - Všetky odberné miesta v okrese Púchov otvorili načas. Priebeh je plynulý, občas sa tvoria rady. Okres zabezpečil materiál naviac, aby nechýbali napríklad rukavice. Aktuálne sa na námestí čaká približne hodinu.

11:11 Trenčín - Opatová - Testovanie v Trenčíne prebieha aj na futbalovom ihrisku v Opatovej.

11:08 Považská Bystrica - Všetci zamestnanci nemocnice už sú otestovaní. Preto nemocnica otvára ďalšie odberné miesto pre obyvateľov mesta.

10:35 Bojnice - V Bojniciach sa vo väčšine odberných miest na testovanie čaká približne hodinu. Horšia situácia je v miestnom kultúrnom centre, kde sa okrem Bojničanov prišli dat otestovať aj hostia a zamestnanci bojnických kúpeľov.

"Bola som tu už o pol siedmej ráno, povedali nám, že my z kúpeľov budeme mat iný odberný tím ako Bojničania. Preto nás stavali do dvoch radov. Nakoniec však všetkých testuje jeden tím a ľudí púšťajú striedavo z oboch radov," povedala klientka kúpeľov, ktorá odberné miesto opustila až o pol jedenástej.

Podľa ďalších záujemcov o testovanie je čakacia doba v kultúrnom centre minimálne dve hodiny, rad sa však postupne zmenšuje.

10:30 Lehota pod Vtáčnikom - V Lehote pod Vtáčnikom v odbornom mieste v kinosále od rána otestovali 250 ludi. Priebeh hodnotia ako pokojný.

10:28 Trenčín - Takto sa stojí na Juhu - Východná. Vlastne nestojí, rad sa stále hýbe vpred. Otvorili aj vonkajšie odberové miesto.

10:24 Brezová pod Bradlom - V Brezovej pod Bradlom aktuálne funguje šesť odberných miest pre testovanie na COVID-19.

"Vďaka dostatočnému počtu zdravotníkov a ostatného personálu sa nám podarilo otvoriť 2 miesta navyše. Momentálne je pre vás k dispozícii 5 odberných miest v areáli CVČ na Námestí 7. apríla a 1 odberné miesto funguje v Hasičskej stanici. Z toho dôvodu prebieha testovanie veľmi rýchlym tempom, a preto žiadame občanov, aby využili odberné miesta v CVČ," informuje mesto na sociálnej sieti.

10:21 Považie: V okresoch Trenčín, Považská Bystrica, Ilava, Púchov, Nové Mesto nad Váhom, Bánovce nad Bebravou a Myjava otvorili na celoplošné testovanie všetky odberné miesta. TASR o tom informoval prednosta Okresného úradu v Trenčíne Roman Kozáček.

Veliteľstvo posádky Ozbrojených síl SR v Trenčíne zabezpečuje s výnimkou okresov Partizánske a Prievidza celoplošné testovanie vo všetkých okresoch Trenčianskeho kraja. Trenčianske veliteľstvo informovalo, že z 370 odberných miest v spomínaných okresoch je všetkých 370 otvorených, doplnil Kozáček.

10:18 Zemiansky Kvášov - Testovať začali už 6:50, pomáha aj príslušník polície. Priebeh je pokojný, ľudia čakajú približne pol hodiny. Prichádzajú aj občania PB, vyzýva ich na to mesto cez Facebook.

10:13 Trenčín - Pri plošnom testovaní v Trenčíne pomáha aj Fakultná nemocnica Trenčín.

10:03 Visolaje - Aktuálne otestovali v obci Vislojae približne 150 ľudí.

10:01 Dubnica nad Váhom - V Dubnici nad Váhom mali k dnešnému ráno naplnený stav zdravotníckeho personálnu, mohlo byť tak otvorených všetkých 19 okrskov, informovala samospráva na sociálnej sieti.

9:53 Chrenovec-Brusno - V Chrenovci-Brusne funguju obe odberné miesta v Základnej škole. Starosta hovorí o pokojnom priebehu, čakacie doby sa neustále menia. Niekedy sa nečaká vôbec, inokedy sa tvoria rady ľudí.

9:52 Bánovce nad Bebravou - Aktuálne dianie na odberných miestach je možné sledovať online prostredníctvom dvoch online kamier umiestnených na budove Mestského kultúrneho strediska a vo Veľkých Chlievanoch.

Načítavam video...

9:50 Hrachovište - Problémy hlásili ráno z obce Hrachovište. Pre chýbajúci zdravotnícky personál nezačali o 7.00, aktuálne informujú, že odberné miesto pre celoplošné testovanie na COVID 19 sa otvorí o 10:00 hod. "Občanom, ktorým sa nepodarí kvôli dnešnému neskoršiemu začiatku dodržať svoj časový harmonogram testovania (podľa súpisných čísiel) , bude samozrejme umožnené prísť aj v inom čase určenom na testovanie."

9:46 Prievidza - V Prievidzi už funguje 33 odberných miest a podľa vyjadrenia radnice sa situácia postupne upokojuje. "Ľudia nám začínajú hlásiť, že situácia sa pomaly mení a čakacie rady sú postupne o niečo menšie. Čakacia doba na testovacom mieste SOŠ J. Kalinčiaka bola 1 hod. 45 minút," informoval hovorca mesta Michal Ďureje.

9:44 Sverepec - Od 7.00 otestovali už cez 100 ľudí, aktuálne sa čaká približne polhodinu.

9:43 Trenčín - V Trenčíne je situácia zatiaľ v poriadku, informoval primátor Trenčína Richard Rybníček na sociálnej sieti.

"Otvorili sme všetkých 50 odberných miest. Všetko ide plynule. Všetky drobnosti s prehľadom riešime. Ľudia čakajúci v radoch, ale aj v autách sú pokojní a trpezliví. Náš tím je v neustálom kontakte s ozbrojenými silami, aby sme riešili všetko čo treba. Dokonca sme na jedno odberné miesto dopĺňali dobrovoľníkov, aby sme posilnili tím a zrýchlili tempo. Takže zatiaľ všetko pod kontrolou," napísal.

9:42 Stará Turá - Samospráva Starej Turej informuje o približnom počte obyvateľov čakajúcich v rade aj na svojej webovej stránke. Odhadový približný počet čakajúcich obyvateľov na jednotlivých odberových miestach. (aktualizované o 9:20 hod.) 1. Mestský úrad: cca 90 2. ZŠ Stará Turá: cca 100 3. ZUŠ Stará Turá: cca 70 4. SOŠ Stará Turá: cca 35 5. DK Javorina, vchod zľava (múzeum): cca 30 6. DK Javorina, hlavný vchod: cca 40 7. KD Papraď: cca 40 8. Požiarna zbrojnica Topolecká: cca 60. Za 1 hodinu vybavili na jednom testovacom mieste cca 50 ľudí.

9:37 - Myjava - Od siedmej hodiny ráno sa testuje aj v Myjave a v časti Turá Lúka. Ako mesto informovalo na svojej webovej stránke, sedem odberových miest je priamo v Myjave, dve v Turej Lúke. Samospráva zároveň prosí občanov o dodržiavanie povinných dvojmetrových rozostupov.

9:36 Trenčianske Teplice - V Trenčianskych Tepliciach mapoval situáciu pri odberoch aj dron.

9:33 Považská Bystrica - Materská škola Mierová v mestskej časti Kolónia. Ľudia čakajú v radoch viac ako hodinu. V meste je priebeh testovania plynulý. Jediný nápor je na veľkých sídliskách. Naopak, prímestské časti hlásia malý počet čakajúcich.

9:32 Domaniža - Obec má live stream z priebehu testovania, ľudia môžu vidieť, aká dlhá je čakacia doba. Podobne sa dá sledovať situácia aj v obci Lazany. Kamera zachytáva situáciu pred odberným miestom aj v Lazanoch v Prievidzskom okrese.

9:21 Dolný Moštenec - V Dolnom Moštenci sa testuje od 7.00 hod, majú tam troch zdravotníkov. dvaja zapisovatelia, dvaja, čo sú pri vzorkách. "Výhodou je to, že máme kultúrny dom s vchodom aj východom," povedal poslanec za MČ Peter Zvak. Odbery sa podľa neho realizujú pri okne, stále sa tam vetrá. Dokonca prichádzajú ľudia z mesta, kde sú momentálne dlhé rady. "Zvolili sme systém podľa čísel domov," povedal Zvak. Rad ľudí podľa neho nasmerovali poza kultúrny dom, aby ľudia nestáli na hlavnej ceste

9:15 Prievidza - V Prievidzi sa od rána komplikuje dopravná situácia, autá čakajú na dve odberné drive-in miesta v dlhých kolónach. Ľudia hlásia viacero upchatých ciest a kruhových objazdov. Foto a video: FB - Dopravny servis PD a okolie.

9:07 Považská Bystrica - Spoločnosť Thyssenkrupp má v Považskej Bystrici šesť vlastných odberných miest. Testujú všetkých zamestnancov, rodinných príslušníkov, spriatelené firmy aj SPŠ. Pred vstupom k odbernemu miestu prechádzajú dezinfekčnou bránou.

9:00 Trenčín - Odberové miesto funguje aj pri Gymnáziu Ľudovíta Štúra v Trenčíne. Ľudia čakali na odber vzorky pred deviatou ráno v jemnom daždi približne 45 minút. Na výsledok môžu počkať na dvore gymnázia, prípravené sú tam školské stoličky, na ktorých si môžu posedieť.

8:58 Prievidza - V Prievidzi otvorili ďalšie odberné miesta. Celkovo je tak funkčných 32 z pôvodne plánovaných 35 odberných miest.

8:53 Považská Bystrica- Zdravotníkov, ktorí boli pozitívni, ráno nahradili zdravotníci po nočnej službe. Prednosta Okresného úradu sa obáva nedostatku testov. Po 14tej hodine budú prvé info o výsledkoch testovania.

8:50 Handlová - V Handlovej ráno otvorili menej než polovicu odberných miest. Dôvodom bol nedostatok zdravotníkov. Pred otvorenými miestami sa tvoria dlhé rady. Mesto čakanie odhaduje na približne dve hodiny.

8:45 Lubina - Odberné miesto COVID-19 v obci Lubina v amfiteátri Roh počas operácie Spoločná zodpovednosť, ktorá by mala zabezpečiť celoplošné testovanie obyvateľov Slovenska, antigénovým testom na COVID-19. Lubina, okr. Nové Mesto nad Váhom, 31. október 2020.

8:40 Myjava - Takmer všetky miesta odberu sú zaplnené minimálne na hodinu, hlási mesto Myjava.

8:35 Trenčín - Všetky odberné miesta v Trenčíne sú otvorené. Priemerná rýchlosť spracovania občanov je od 30 do 60 osôb za hodinu. Líši sa od miesta k miestu. Tieto časy sa budú zlepšovať spolu so zabehnutím sa pracovníkov na odberných miestach, informuje mesto na sociálnej sieti.

8:12 Trenčín - Ľudia si na otestovanie v Posádkovom klube musia počkať približne hodinu. Veková škála čakajúcich je široká - od seniorov po tínedžerov.

8:10 Prievidza - V Prievidzi a Handlovej zatiaľ nefungujú všetky odberné miesta.
Obyvatelia Prievidze sa môžu dať v sobotu zatiaľ otestovať na 29 z 35 pôvodne avizovaných odberných miest. Podobná situácia je v Handlovej, v ranných hodinách funguje sedem zo 14 odberných miest, a to pre chýbajúcich zdravotníkov.

8:05 Okres Považská Bystrica - Všetkých 65 odberných miest otvorených načas, neboli žiadne problémy. Je veľký záujem, okresný úrad rieši s armádou dozasaobovanie testami, aby popoludní nechýbali. Pribudlo odberné miesto v Marikovej kvôli veľkému počtu chatarov.

8:01 Považská Bystrica Približne stometrový rad je aj pred 7. ZŠ na sídlisku Hliny v Považskej Bystrici.

7:50 Trenčín - Fotogaléria: Testovanie v trenčianskej tržnici 31. októbra 2020 v Trenčíne.

7:47 Považská Bystrica - Všetky odberné miesta v meste otvorili načas. Na sídlisku SNP sa od rána vytvoril rad dlhý 70 metrov, ľudia tu podľa našich informácií čakajú približne hodinu.

7:26 Nové Mesto nad Váhom - V rade pred MsKS stojí od rána približne dvesto ľudí.

7:15 Trenčín - Testovanie presne na čas odštartovalo aj v Posádkovom dome v centre Trenčína. Tesne po siedmej hodine v rade čakalo zhruba 40 ľudí. Prví ľudia tu čakali už zhruba od šiestej ráno.

7:09 Stará Turá - V meste funguje osem odberových miest, všetky tímy sú otestované a pripravené, hlási mesto na sociálnej sieti. Oberové miesta budú fungovať nasledovne: 1. Mestský úrad od 7.00 do 22.00h 2. ZŠ Stará Turá od 7.00 do 22.00h 3. ZUŠ Stará Turá 7.00 do 22.00h 4. SOŠ Stará Turá 7.00 do 22.00h 5. DK Javorina, vchod zľava od 7.00 do 22.00h 6. DK Javorina, hlavný vchod od 7.00 do 22.00h 7. KD Papraď, iba v SOBOTU od 7.00 do 22.00h 8. Požiarna zbrojnica Topolecká od 7.00 do 18.00h. Prestávky tímov sú naplánované od 12.00 do 13.00 a od 17.00 do 17.30h. Posledný ster uskutočnia pracovníci pol hodinu pred uzatvorením odberného miesta.

7:00 Trenčín - Na celoplošné testovanie bude Trenčanom k dispozícii 50 odberných miest. Pozrite si, kde ich nájdete.

Radnica na svojom webe zverejnila odporúčane časy pre návštevu odberných miest v Trenčíne podľa prvého písmena svojho priezviska.

7:00 Prievidza - Testovanie sa začalo podľa plánu na všetkých miestach. Ľudia v Prievidzi ho môžu absolvovať na 35 miestach, z toho dve budú drive-thru.

7:00 Púchov - V Púchove je trinásť odberných miest, kde sa môžete dať otestovať.

7:00 Považská Bystrica - Vojaci preverovali podmienky na testovanie v Považskej Bystrici. Jedna miestosť nevyhovovala. Občania však môžu prísť na plošné testovanie na Covid-19 do okolitých odberných miest (aktualizovaný zoznam).

7:00 Myjava - V okrese Myjava sa vo väčšine obcí uskutoční celoplošné testovanie v priebehu jedného dňa. Zo 17 miest a obcí sa budú môcť obyvatelia otestovať v priebehu dvoch dní v siedmich. Dva dni bude trvať testovanie v mestách Myjava a Brezová pod Bradlom a v obciach Brestovec, Kostolné, Krajné, Stará Myjava a Vrbovce. V sobotu (31. 10.) sa budú môcť otestovať obyvatelia obcí Bukovec, Košariská, Podkylava, Polianka, Poriadie a Rudník.

7:00 Ilava - Celoplošné testovanie začína aj v Ilave. Vyčlenili päť odberných miest.

7:00 Nováky - Mesto Nováky zriadilo na celoplošné testovanie na nový koronavírus počas nadchádzajúceho víkendu päť odberných miest. Obyvatelia sa budú môcť dať otestovať v školách či v požiarnej zbrojnici.

7:00 Handlová, Bojnice - Plošné testovanie antigénovými testami budú môcť obyvatelia nadchádzajúci víkend absolvovať na 14 odberných miestach v Handlovej a na piatich v Bojniciach.

7:00 - Na Slovensku sa začalo celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19. Testovať sa bude od soboty do nedele (1. 11.), a to v čase od 7.00 do 22.00 h s prestávkami v čase 12.00 - 12.45 h a 18.00 - 18.30 h, posledný ster by sa mal odoberať o 21.30 h.

6:55 Antigénové testy sú rýchle. Výsledok máte už po 25 minútach od odobratia vzorky. Človek sa však nevyhne sterom z nosohltana, hoci si mnohí ľudia myslia, že pri antigénovom teste stačí vzorka sliny.

Ako prebieha antigénový test?

Načítavam video...

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

Inzercia - Tlačové správy

 1. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
 2. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
 3. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 4. Crème de la crème po slovensky
 5. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
 6. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 7. Po Slovensku na motorke
 8. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 9. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 10. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 1. Posledné dni nešťastnej Anny Boleynovej
 2. Čo všetko je potrebné vedieť o ochrane očí počas leta
 3. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 4. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
 5. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 6. Driverama má strategické partnerstvo s nemeckým Stop + Go
 7. Správna strava po tréningu: Siahnite po 100 % smoothie a šťavách
 8. Zázračná škola so zelenou strechou
 9. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 10. Crème de la crème po slovensky
 1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 30 045
 2. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom 12 438
 3. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 8 061
 4. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku 7 427
 5. Po Slovensku na motorke 6 733
 6. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 5 329
 7. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 4 963
 8. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku 4 802
 9. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 3 918
 10. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 3 144
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trenčín - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trenčín

Brankár Peter Solnička (s dresom v rukách) odchytal posledný zápas za Spartak Myjava.

Prehľad výsledkov krajských futbalových líg.


1 h

Pozrite si zábery zo šampionátu, ktorý dnes vyvrcholil v Bánovciach nad Bebravou.


TASR 5 h
Smoliari a záber z Trenčína pri Mestskom úrade na námestí

Filmoví detektívi odhalili filmovacie miesta v našom regióne.


15 h
V Ukrajine uvádzajú na dome, v ktorom žil, správne meno Iľja Danilovič Dibrova.

V prípade Dibrovovho mena ostávajú aj po desaťročiach mnohé nejasnosti. Okrem jeho dodnes presne nevysvetlenej smrti je v odlišnej verzii uvádzané aj jeho priezvisko či presný dátum úmrtia i narodenia.


15 h

Už ste čítali?