Utorok, 18. december, 2018 | Meniny má Sláva, Slávka

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Riešime za vás

Pesia zona nie je hlavna cesta?

Aktuálny stav podnetu: V riešení Tento stav trvá: 2 roky a 7 mesiacov
Autor podnetu: Burian
Rieši: Mesto Trenčín
Lokalita: Trenčín
Ulica: Mierove namestie
Dátum nahlásenia: 25.4.2016
Dátum poslednej aktivity: 28.4.2016

Dobrý deň. Na Mierovom námestí chodia autá ako po hlavnej ceste. Ked chcete prejst krížom cez námestie tak vás idú zraziť vôbec nerešpektujú že je tam pešia zóna. Turisti sa tiež boja chodiť peši po námestí,myslia si že je to cesta. Chodia tam veľkou rýchlosťou, a je to tam ako pri Laugaricu na parkovisku, a žiaľ ako si to nikto neuvedomuje ze po pešej zone majú ludia chodit v bezpečí bez aut ktoré ich ohrozujú.

Ako sa tento podnet riešil:

28.04.2016
Čitateľ
Autor: Erika Ságová, hovorkyňa mesta Trenčín
Dátum reakcie: 28.04.2016 (3 dni a 11 hodín od nahlásenia)

Mestská polícia pravidelne kontroluje vjazd a parkovanie na Mierovom námestí, kde môžu vchádzať vozidlá zásobovania v čase od 5:00 hod. do 11:00 hod.

Priestupky spáchané neuposlúchnutím pokynu vyplývajúceho z dopravnej značky IP 25a (pešia zóna) rieši mestská polícia v zmysle zákona. V období od 1.1.2016 do 28.4.2016 MsP riešila na Mierovom námestí 25 priestupkov v súvislosti s porušením pokynu vyplývajúceho z dopravnej značky IP 25a (pešia zóna).

Všeobecne záväzné nariadenie, ktoré upravovalo čas zásobovania na Mierovom námestí, bolo zrušené. Teda ten čas je určený len dopravným značením. O dopravnom značení rozhoduje cestný správny orgán (Útvar dopravy MsÚ) po schválení Okresným dopravným inšpektorátom. V rámci novej parkovacej politiky dôjde v meste k zmenám dopravného značenia a na základe toho mestská polícia navrhuje obmedziť vjazd zásobovaniu na Mierové námestie len na čas od 06,00 hod. do 09,00 hod.

Pošlite podnet a budeme ho za vás riešiť! Kontakt na nás riesime@nastrencin.sk

Miesto hláseného podnetu