Utorok, 22. október, 2019 | Meniny má Sergej

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Riešime za vás

Parkovanie firemných áut

Aktuálny stav podnetu: Uzatvorené Tento stav trval: 2 roky a 9 mesiacov
Autor podnetu: anonymný autor
Rieši: Mesto Trenčín
Lokalita: Trenčín
Ulica: T. Vansovej
Dátum nahlásenia: 3.1.2017
Dátum poslednej aktivity: 16.1.2017

Dobrý večer chcem sa spýtať čí je normálne aby firemné autá IMDK pekárne parkovali na parkovisku pred bytovkou a nie na parkovisku OC Južanka ? Kvôli lenivosťi  zamestnancov ktorý parkujú na verejnom parkovisku a zaberajú parkovacie miesto obyvateľom ulice ako napr. cez sviatky.

Ako sa tento podnet riešil:

12.01.2017
Zainteresovaná strana
Autor: Erika Ságová, hovorkyňa Trenčína
Dátum reakcie: 12.01.2017 (8 dní a 21 hodín od nahlásenia)

Vodič uvedeného vozidla sa svojim státím nedopúšťa priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky v zmysle zákona č. 8/2009 Z.z.

Vodič smie zastaviť a stáť len vpravo v smere jazdy v jednom rade a rovnobežne s okrajom cesty, čo najbližšie k okraju cesty a na jednosmernej ceste vpravo i vľavo. Ak nie je ohrozená bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, vodič smie v obci zastaviť a stáť kolmo, prípadne šikmo na okraji cesty alebo zastaviť v druhom rade. Pri státí musí zostať voľný aspoň jeden jazdný pruh široký najmenej 3 m pre každý smer jazdy. Pri zastavení musí zostať voľný aspoň jeden jazdný pruh, široký najmenej 3 m pre oba smery jazdy.

Pri zastavení a státí zákon nerozlišuje, či ide o služobné alebo súkromné vozidlo. Uvedenú situáciu by mala zmeniť nová parkovacia politika, pretože budú vyznačené parkovacie miesta, na ktorých budú mať oprávnenie stáť len vozidlá s uhradeným poplatkom.

 

Pošlite podnet a budeme ho za vás riešiť! Kontakt na nás andrej.luprich@petitpress.sk
Parkovanie firemných áut

Miesto hláseného podnetu