Utorok, 22. október, 2019 | Meniny má Sergej

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

ČARO VIANOC POD HRADOM TRENČÍN

Kde a kedy ?

Do 23. decembra sa v rámci vianočných trhov predstaví 110 predajcov.

Popis

V remeselníckych stánkov nájdete originálne vianočné darčeky, remeselnícke a umelecké výrobky. Voňavé varené víno, horúca medovina, grilované a slovenské špeciality, domáca štrúdľa či plnené lokše spríjemnia sledovanie adventných programov a koncertov.

Každodenné podvečerné programy sa začnú 9. decembra. So svojimi adventnými programami sa predstavia  až do 23. decembra folklórne skupiny, zbory, spevokoly, budú sa čítať vianočné príbehy a rozprávky. Určite vás poteší aj program Striebornej a Zlatej nedele. Sima Martausová, Jerguš Oravec, Zuzana Mikulcová, Acustica deLuxe a  Sklo sa predstavia počas strieborného víkendu.

Nádherné hlasy Filipa Tůmu a Close Harmony Friends, príbeh o narodení Ježiška v záhoráčtine, sobí záprah na Mestskej veži, varenie vianočnej kapustnice, koledníci zo siedmich folklórnych súborov, spoločné spievanie kolied a mnoho iného na vás čaká posledný adventný víkend (17. - 18.12).

Nebude chýbať kováčska dielňa, svetelná projekcia na Mestskú vežu, drevený kolotoč pre deti a na zlatú nedeľu zavíta do Trenčína ťava, z chrbta ktorej môžu svojim známym zakývať deti i dospelí.

Organizátorom festivalu je Mesto Trenčín. Termíny a časy programov nájdete na plagátoch, www.trencin.sk, facebook/kic.trencin a programových skladačkách, ktoré si môžete vyzdvihnúť v Kultúrno-informačnom centre.