Štvrtok, 18. apríl, 2019 | Meniny má Valér

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

TEDx Trenčín

Kde a kedy ?

Po roku prichádzajú opäť myšlienky hodné šírenia aj do Trenčína. Celosvetovo uznávaná konferencia TEDx sa uskutoční už o pár dní, 3. októbra 2015 priamo na Trenčianskom hrade. Počas jedného dňa sa na pódiu predstaví  14 rečníkov z oblastí vedy, techniky, umenia, dizajnu a psychológie. Divákov budú vzdelávať, informovať o zaujímavých projektoch, inšpirovať a rozprúdia diskusiu na dôležité, celospoločenské problémy. Tohtoročný TEDxTrenčín sa bude niesť v duchu témy „V ríši divov“. A tou bude nasiaknuté celé podujatie – výber rečníkov a videí, sprievodný program až po afterparty. 

Popis

Konferencia TEDx je nezávisle organizované podujatie, ktoré musí spĺňať viacero kritérií. Jeho vznik je podmienený licenciou a je organizovaný skupinou nadšených dobrovoľníkov. Cieľom TEDxTrenčín nie je len vzdelávať, ale aj podnietiť divákov k aktivite. Je dôležité, aby ľudia neprehliadali problémy vo svojom okolí, ale riešili ich bez ohľadu na oblasť, v ktorej pôsobia. Aj preto pokrývajú témy rečníkov široké spektrum ľudských záujmov, ktoré dnes hýbu spoločnosťou. Tento rok sa na pódiu predstaví napríklad doktorand teoretickej fyziky na Matfyze v Bratislave Samuel Kováčik, ktorý svoj čas venuje štúdiu teórií, ktoré vedú k tzv. Teórii všetkého. Prednášku o nevšednej zmyslovej percepcii a prítomnom okamihu rozpovie verejnosti neznáma Lucia Gažíková, ktorá sa venuje mestskému prieskumu Urbex. Zoltán Galáž pracuje v tíme, ktorý skúša nové metódy včasnej diagnostiky nevyliečiteľnej Parkinsonovej choroby. V čom spočívajú, nám ukáže v sobotu, 3. októbra na Trenčianskom hrade.

TEDxTrenčín nie je špeciálny len podnetným programom na pódiu, ale aj sprievodnými aktivitami počas prestávok. Tie prekrvia nielen telo, ale hlavne myseľ. Účastníci si vyskúšajú interaktívne hry, optické ilúzie a domov odídu vo vlastnoručne vyrobenom tričku. Po skončení oficiálneho programu môžu diváci diskutovať s rečníkmi a zvyšok je už prekvapením organizátorov. Už len kombinácia sobotného večera s inšpiratívnymi ľuďmi, zaujímavou hudbou, s pohárom dobrého vína či piva a výhľadom na nočný Trenčín bude určite zážitok. 

V cene vstupenky je zahrnuté aj celodenné občerstvenie – okrem výdatného obeda a večere sa budú podávať aj raňajky, desiata a sladký olovrant. Všetko chutné a voňavé. Po celý deň si môžete vychutnať šálku lahodnej kávy a ovocné šťavy.