Nedeľa, 20. október, 2019 | Meniny má Vendelín

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

CHOICES: PRÁCA V BUDÚCNOSTI

Kde a kedy ?
voices

 

Popis

Miluješ ju, dáva ti zmysel, si v nej skvelý a dobre ti za ňu platia. Práca snov, po ktorej dnes mnohí túžia, no nie každému sa podarí k nej dostať. Niet divu, že mnohí ju považujú za rovnako reálnu, ako jednorožce či víťazstvo Burkiny Faso na MS v hokeji.
Očakávania zamestnancov i zamestnávateľov sa neustále menia. Ľudia dnes hľadajú miesta, ktoré im umožnia slobodne sa rozvíjať a firmy zase hľadajú ľudí na pozície, ktoré pred pár rokmi ešte neexistovali - tak ako pre ne neexistovali ani žiadne školy. Ako a kde sa dá pripraviť na prácu, ktorá ešte neexistuje? Existuje prienik v potrebách zamestnancov a zamestnávateľov? Aké nové zručnosti a kompetencie sú dnes pre uplatnenie sa na trhu kľúčové? A ako to bude o pár rokov? A čo voľná noha? Dá sa robiť sám na seba i bez predošlej praxe? 
Ivana Molnárová
výkonná riaditeľka spoločnosti Profesia, vášnivá bežkyňa a mama dvoch detí 
Rodená východniarka, vyštudovaná matfyzáčka a úspešná žena slovenského biznisu. Detailne pozná vývoj trhu práce. Vystúpila na niekoľkých podujatiach Profesia Days a tiež na konferencii Cesty k dobrej škole v Bratislave. Spoluvytvárala projekt Edujobs.sk, za ktorý získala Profesia v roku 2014 ocenenie Via Bona Slovakia v kategórii Férový hráč na trhu. Bola vo vedení Asociácie internetových médií a od leta 2015 je predsedníčkou dozornej rady IAB Slovakia. K behaniu ju inšpiroval blog a po roku si splnila sen, keď bola členkou bežeckej štafety v preteku Od Tatier k Dunaju. Odbehla však aj veľa iných zaujímavých tratí. 
Branislav Šmidt
spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ Impact HUB Bratislava, aktívny priateľ sociálnych inovácií 
Prešiel mnohými pracovnými profesiami a manažérskymi pozíciami. Zo zakladateľa a majiteľa predajne Snuff Snowboarding, konzultanta, stratéga a manažéra v Telekome, manažéra predaja v IBM je dnes riaditeľ Impact HUB Bratislava – medzinárodného pracovného priestoru, podnikateľského inkubátora a miesta zaujímavých podujatí, v ktorom aktívni a tvoriví ľudia zdieľajú hodnoty a vízie, ako by sme mohli spolu pracovať a žiť. Braňo sa zameriava na vznik a rozvoj strategických partnerstiev a celkové riadenie Impact Hubu. K jeho záľubám patria sociálne inovácie a udržateľnosť, prepojenie biznisu a neziskovej sféry, cyklistika, snowboarding, literatúra a história. 
Choices sú večerné rozhovory so zaujímavými ľuďmi. Moderuje ich Ivan Ježík z Voices. Projekt podporili Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis a Klub Lúč. Vstup na podujatie je voľný.