Utorok, 26. marec, 2019 | Meniny má Emanuel

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

O hradom šašovi

Kde a kedy ?

Chôdza po lane či tanec na zvislej stene, dobová poľovačka aj cigánske tance, živé kone i ohňové efekty sľubuje tretie pokračovanie open air podujatia Príbehy z Trenčína. 

Popis

Mesto Trenčín a umelecká agentúra KVART predstavia na konci júna už tretie pokračovanie nočného podujatia v uliciach mesta. Podujatie sa uskutoční v prvý prázdninový deň, v piatok  1. júla 2016. Cesta príbehom sa začne  pri altánku v Parku M. R. Štefánika o 21.00.

Legenda predstaví pomerne neznámu postavu Trenčianskeho hradu -  šaša Porra. Príbeh jeho lásky k cigánskej akrobatke Jolanke sa bude odvíjať  na 11 javiskách, predstavia sa desiatky profesionálnych aj amatérskych umelcov.

Najväčšiu časť programu obstará slovenský predstaviteľ nového cirkusu - súbor  Cirkus-kus. Divákov určite zaujmú javiská, kde sa účinkujúci budú vznášať nad zemou, chodiť po lane a tancovať na zvislej stene. Skupina  Hector predvedie originálnu dobovú poľovačku, súbor  Gipsy Angels pod vedením O. Z. Rom Podskalky zavedie divákov do prostredia cigánskych tancov. Náš región budú zastupovať účinkujúci zo skupiny historickej hudby  Musica Poetica, tanečnice  Campanillas, ale napríklad aj kone a vozy ranča  Santána a freerunisti  Born to Trick. Úlohy šaša Porra sa zhostí  Adrián Ohrádka

Tento príbeh lásky vyjde, rovnako ako minulý rok, aj v knižnej podobe. Autorom útlej knižky Porro - hradný šašo je  Vlado Kulíšek s krásnymi ilustráciami  Jozefa Vydrnáka. Prípravy na toto veľké podujatie vrcholia. Už teraz je isté, že obyvateľov a návštevníkov mesta čaká ďalší nevšedný zážitok.

VSTUPNÉ ZDARMA