Utorok, 26. marec, 2019 | Meniny má Emanuel

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

KUltúrne podujatie 2016

Kde a kedy ?

Popis

Vzrušujúca hudobná noc na hrade prinesie berlínsky pop / Hudobný festival obsadí nádvorie stredovekého hradu

 

Podmanivá berlínska hudobníčka Masha Qrella, objav roka podľa ocenení Radio_Head Awards Bulp či kapela, ktorá už viackrát získala titul najlepšej domácej koncertnej skupiny, Puding pani Elvisovej ovládnu historické nádvorie  hradu počas KUltúrneho podujatia. Multižánrový festival sa uskutoční už po tretí raz a to 11. júna na Trenčianskom hrade a pod ním.

 

Symbióza popu a elektroniky

„Veľmi sa teším na blížiace sa koncerty vo východnej Európe v júni,“ odkázala nemecká hudobníčka Masha Qrella, ktorá vyrazila na európske turné, aby predstavila fanúšikom novinku Keys, pričom organizátori Kultúrneho podujatia sľubujú, že na Trenčianskom hrade bude vládnuť elektrizujúca atmosféra.

 

Masha Qrella, vlastným menom Masha Kurell, sa pri tvorbe novej nahrávky spoliehala najmä sama na seba a výsledkom je osobitý album s popovým nábojom. Jej tretiu štúdiovku Keys kritici označujú za najpopovejší album z dielne Masha Qrelly, no zároveň vyzdvihujú jej výnimočný rukopis. Okrem aktuálnej novinky zaznie na Trenčianskom hrade v podaní Masaha Qrelly aj jeden z najväčších hitov The Cure.

Po tridsiatich rokoch rotácií vo svetových rozhlasových staniciach berlínska hudobníčka skrotila búrlivú rokenrolovú energiu  hitu Boys Don't Cry a premenila ho na emotívnu melodickú baladu, ktorá vyšla ako singel pred tromi rokmi. ,,Bude to výnimočné,“ hovoria organizátori.

 

To najlepšie z domácej scény

 

Kúsky zo svojho posledného albumu, ktorý už svojím názvom odkazuje na nákazlivú tanečnú energiu, odohrá  Puding pani Elvisovej. Ich Tektonická platňa má moc rozhýbať telá v publiku v udávanom rytme, a preto je koncert košickej skupiny zárukou kvalitného žúru.

 

Návštevníci festivalu sa môžu tešiť na ochutnávku z pripravovaného albumu skupiny Ospalý pohyb. Kritikov aj fanúšikov potešili, keď po viac ako dvadsiatich rokoch vydali EP s názvom Ü a nový album patrí k najočakávanejším udalostiam na slovenskej alternatívnej scéne. Počas hudobnej noci na hrade vystúpia tiež elektronický hudobník Bulp, melancholickí gitaristi Elections In The Deaftown či spojenie elektroniky a vibrafónu - Stroon. Multižánrovosť podčiarkne Divadlo Kolomaž s hrou Blázon odohranou pod holým nebom. V literárnej sekcii v kaviarni Coffee Sheep s názvom Ustanovujúci zjazd Prvej poetickej strany! prednesú svoje manifesty dobre známy Michal Habaj, Peter Šulej, Katarína Kucbelová a Zbigniew Machej z Poľska.

 

Kultúrnym podujatím nebude žiť len Trenčiansky hrad, ale aj priestor na Mierovom námestí, kde sa predstavia mladé, nádejné hudobné projekty z Trenčína a okolia. Svoje umenie predvedú žiaci ZUŠ Karola Pádivého z Trenčína a najmenších divákov poteší divadlo ZkuFraVon. Tento program je zdarma.

 

Všetky informácie nájdete na stránke:

http://kulturnepodujatie.sk/

 

Potvrdení interpreti:

http://kulturnepodujatie.sk/line-up/

 

Vstupenky na festival sa dajú zakúpiť v predpredaji:

http://kulturnepodujatie.sk/vstupenky/