Piatok, 18. január, 2019 | Meniny má Bohdana

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Georges Feydeau : LEN SI POSPI MILÁČIK - Pridané predstavenie

Kde a kedy ?

Pre veľký záujem usporiadateľ pridáva ďaľšie predstavenie o 16.30 
Elegantná dobová komédia z prelomu 19. a 20 storočia sa odohráva v Paríži a nesie podtitul "Finta na bokovky". Jej slávny autor je majstrom slovného vtipu a nekorunovaný klasik zašmodrchávania zápletky. Ústrednou postavou diania je tentoraz neverný pán Ribadier, ktorý má vlastnú fintu ako obalamutiť manželku, keď sa vydáva na zálety. Neudrží však jazyk za zubami a pochváli sa priateľovi, netušiac, že je nevyslyšaným pytačom jeho vlastnej ženy. Udalosti tak naberajú rýchly spád. Navyše sa na scéne objaví obchodník s vínom - ináč klamaný manžel milenky pána Riabadiera. Ako v každej tradičnej francúzskej fraške do deja zasahuje služobníctvo a mašinéria plná omylov, klamstiev, aj bezbrehej fantázie sa tak rozbieha na plné obrátky…

Silné herecké obsadenie dáva predstaveniu punc prvoradej kvality a záruku osobitého umeleckého zážitku. Ponúka jedinečnú príležitosť vidieť priamo u vás  Dianu Mórovú, Jána Koleníka, Tomáša Maštalíra, Jozefa Vajdu, Zuzanu Šebovú, či Mariána Labudu ml. A na dôvažok v réžii mimoriadne žiadaného umeleckého šéfa kultového Dejvického divadla v Prahe Michala Vajdičku.

Účinkujú : Diana Mórová
               Ján Koleník
               Tomáš Maštalír
               Jozef Vajda
               Zuzana Šebová
               Marián Labuda ml.

Autor :     Georges Feydeau
Réžia :     Michal Vajdička
Preklad:   Jana Kociánová
Scéna :    Pavol Andraško
Kostýmy:  Katarína Hollá

Popis

Pre veľký záujem usporiadateľ pridáva ďaľšie predstavenie o 16.30. Elegantná dobová komédia z prelomu 19. a 20 storočia sa odohráva v Paríži a nesie podtitul "Finta na bokovky".