Streda, 16. január, 2019 | Meniny má Kristína

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

TRENČÍN - výstava fotografií Trenčína z rokov 1990 až 2010 

Kde a kedy ?

Autorom fotografií je  Ing. Július Kákoš - rodák  z Chynorian, ktorý sa fotografovaniu venuje už od vysokoškolských čias, teda viac ako 45 rokov. Na začiatku sa venoval najmä  iluminografii (fotenie svetiel v pohybe), neskôr pretváral čiernobielu fotografiu do rôznych odtieňov a robil makrofoto.
Postupne sa začal zameriavať na " živú" fotografiu, najmä na prírodu, mesto Trenčín a portréty starších ľudí.

Hlavným motívom, prečo sa venoval fotografovaniu, bola potreba relaxu popri náročnej práci technika zdravotnej techniky. Dlhé roky fotil na klasické filmy, digitálny fotoaparát začal používať pred 10 rokmi. Ako sám povedal, digitálna technika má svoje čaro pokiaľ ju vie človek využiť a pokiaľ robí také veci, ktoré tú fotku podporujú. Sám svoje fotky upravuje len minimálne. 

V roku 1968 založil  Zväz slovenských fotografov, pôsobil ako lektor Diaľkovej školy fotografie, dodnes je členom fotoskupiny Méta. Svoje diela vystavoval na viacerých spoločných, ale aj samostatných výstavách na Slovensku i v zahraničí. V roku 2001 mu Zväz slovenských fotografov udelil titul  Majster Zväzu slovenských fotografov.

Jeho fotky Trenčína z rokov 1990 - 2010 si môžete pozrieť počas februára v Kultúrno-informačnom centre.
 

Popis

Výstava fotografií Trenčína z rokov 1990 až 2010 Júliusa Kákoša v KIC na Mierovom námestí.