Piatok, 22. február, 2019 | Meniny má Etela

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

O opátovi Štefanovi

Kde a kedy ?

Nočná artistická show 30.6. a 1.7. 21.00

Popis

Štvrté pokračovanie nočného open air podujatia Príbehy z Trenčína tento rok ponúkne príbeh o neobyčajnom dôverníkovi Matúša Čáka.

Legenda O opátovi Štefanovi sa bude odohrávať na trenčianskom Ostrove, ležiacom na skok od centra mesta medzi korytom Váhu a vodným kanálom. Diváci budú putovať nočným Ostrovom a zároveň príbehom, po ceste sa im na 11 stanovištiach predstavia vzdušní a pozemní akrobati, artisti nielen vo vzduchu a na zemi, ale i na vode, svetelné a ohňové divadlo ale aj unikátne premietanie na vodnú stenu.

Nový nočný Príbeh z Trenčína s reálnym jadrom z histórie mesta  a dotvorený fantáziou autora už po štvrtý rok otvorí letnú kultúrnu sezónu v Trenčíne. Jedným z cieľov tohto cyklu je prostredníctvom príbehu divákov nielen zabaviť, ale pritiahnuť ich aj takýmto neobvyklým spôsobom k záujmu o dejiny mesta. Ďalším cieľom je predstavenie atraktívnych nových foriem exteriérového divadla, nového cirkusu, ale aj nových multimediálnych prvkov, pootvárajúcich brány virtuálneho sveta a meniacich tradičné formy predstavení.

Špičkové umelecké výkony v predstavení tento rok ponúkne akrobaticko-tanečné zoskupenie Vertigo, skupina historického šermu Hector, folklórny súbor Čajka, trenčianski freeruneri Born tu Trick a svoje kúzla s priestorom, obrazom a svetlom predstavia i Trenčania z TRAKT-u. 

Uplynulé ročníky sa stretli s veľkým záujmom zo strany návštevníkov, preto sa nočná show rozšírila na dva dni. Príbeh Matúša Čáka a jeho dôverníka opáta Štefana budú diváci môcť spoznať 30. júna, pre tých ktorí to nestihnú i  1. júla so začiatkom vždy o 21.00 pri letnom kúpalisku na Ostrove. Vstup na podujatia je voľný.

I tento rok sa tento neobyčajný príbeh dočkal knižnej podoby. Autorom príbehu je už tradične Vlado Kulíšek, ilustrácie sú v réžii výtvarníka Jozefa Vydrnáka.

Záujemcovia si ju budú môcť kúpiť pred predstavením a v Kultúrno-informačnom centre v Trenčíne.