Utorok, 26. marec, 2019 | Meniny má Emanuel

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Festival Záhrada

Kde a kedy ?

Festival Záhrada sa bude konať na futbalovom ihrisku v Dolnom Srní v dňoch 16. a 17. 6. 2017, vstupné je 8 €. Pre ZŤP, osoby nad 65 rokov a deti do 12 rokov v sprievode dospelej osoby je vstup voľný. Viac informácií nájdete na facebookovej stránke festivalu – www.facebook.com/zahradafest.

Popis

V obci Dolné Srnie (okres Nové Mesto nad Váhom) už tento víkend odštartuje leto druhý ročník hudobného festivalu Záhrada. Podujatie, ktoré vzniká vďaka zanieteniu niekoľkých miestnych nadšencov, prináša tento rok na miestne futbalové ihrisko viacero výrazných hudobníkov a teší sa aj na vás!

„Záhrada nechce ohurovať žiadnou megalomániou, ani sa striktne žánrovo vymedzovať. Naším cieľom je ponúknuť ľuďom kvalitnú živú muziku, zaujímavý výber z pomyselnej domácej úrody,“ vysvetľuje Juraj Gašparík, jeden z organizátorov festivalu.

 

Podujatie otvorí v piatok 16. 6. 2017 o 19:00 premietanie tzv. cestovateľského kina. O svojich zážitkoch z ciest okolo celého sveta príde porozprávať Palo „Klokan“ Chrenčík. O hudobnú náplň piatkového večera sa neskôr postarajú trenčianski nováčikovia Random Choices, punková skupina Uhol dopadu, „garáž-rockové“ zoskupenie Jazzero a po menšej prestávke sa na pódiá vráti aj legenda lokálnej rock`n`rollovej scény – kapela Zašitá diera.

V sobotu 17. 6. 2017 budú koncerty napĺňať program už od skorého popoludnia, kedy vystúpi kapela zložená zo žiakov ZUŠ Moravské Lieskové, ZUŠ Nové Mesto nad Váhom a z členov organizačného kolektívu s príznačným názvom Záhradné tvory. Dôkazom sľubovanej žánrovej pestrosti je výpočet nasledujúcich interpretov – nezaraditeľné rockovo-rapové Tusté baletky, rock`n`rollová trojica Box, veselá funky kapela Sematam, či talentovaná huslistka a speváčka Miriam Kaiser.

            Medzi hlavné lákadlá festivalu nepopierateľne patrí trojica projektov „multiumelca“ Branislava Jobusa. V Dolnom Srní vystúpi nielen so svojím sólovým projektom Abusus, ktorému podľa jeho vlastných slov ide o nulovú účasť na koncertoch, aby sa mohol v pokoji rozpadnúť. (Veríme, že Záhrada k tomuto aktu neprispeje!) V sobotnom programe okrem neho figuruje aj koncert projektu Vrbovskí víťazi, v ktorom spolu s „pánom bratom“ Andrejom využívajú pracovné nástroje v úlohe nástrojov hudobných, či kapely Karpatské chrbáty, do ktorej tvorby vnáša Jobus svoj povestný humor v rockových aranžmá.

 

V rámci pestrosti žánrov, ktorá je pre festival Záhrada typická, nebude v programe chýbať ani kontroverzný prvok. Dostaví sa až z Košíc v podobe „alternative-emo“ kapely Pentagramček. Vo svojich unikátnych piesňach, často prerábkach známych hitov, si berú hudobníci na paškál satanistické tendencie, náboženský fanatizmus, ale parodujú aj princípy samotného popu a popkultúry. Košickí recesisti zahrajú príznačne – o polnoci – a po nich uzatvorí program festivalu svojím „považským bigbítom“ domáca kapela Roztopaš.

Festival Záhrada sa bude konať na futbalovom ihrisku v Dolnom Srní v dňoch 16. a 17. 6. 2017, vstupné je 8 €. Pre ZŤP, osoby nad 65 rokov a deti do 12 rokov v sprievode dospelej osoby je vstup voľný. Viac informácií nájdete na facebookovej stránke festivalu – www.facebook.com/zahradafest.

 

 

Kontakt pre médiá:
Juraj Gašparík, organizátor festivalu

0944 180 027

zahrada.festival@dolnesrnie.sk