Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Trenčínom budú z reproduktorov znieť mená ľudí zavraždených v koncentračnom tábore (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Radšej čítajte mená padlých spojeneckých vojakov pri oslobodzovaní v 1945-tom.-
 

 

Nie, dnes tam bude zhromazdenie neonacistov, tak im budu pustat vysledky "politiky" ich predchodcov. Toto je tema a pointa, tak od nej neodbiehajte.
 

 

Dost bieda, lebo mena vacsiny znamych obeti holokaustu uz na nejakom verejnom podujati odzneli, kedze ide o sucast o izraelskej kulturnej tradicie.
Ak si Rybnicik mysli, ze Kotleba a spol su okrem ineho antisemiti, hadam si nemysli, ze mena prevazne zidovskych obeti ich nejako oslovia - nanajvys tak, ze na mestskom urade su goyimovia.

Urcite by sa naslo zopar slovenskych partizanov z Trencina a spojeneckych (slovanskych) vojakov, ktorych menovanie by malo vacsi prinos.
 

 

ved to boli obcania Slovenska tak isto, ako ti partizani. Tych mohli citat tiez, dobry napad. Tu ide o oslovenie ostatnych ludi si myslim a nie tych hovad v zelenych trickach. Ale co my vieme, mozno par z nich sa zacne hanbit, alebo zacne odsudzovat nacisticky rezim.
 
Hodnoť

Až budú znieť aj

mená umučených v Jáchymove, Leopoldove, na Boroch, Ruzyni, Ilave..........., potom možno trochu uveríme nádejnému komunistickému žurnalistovi Rybníčkovi.
 

Áno,

až bude na Mierovom námestí zhromaždenie vyšinutých pomätencov, popierajúcich obete komunistickej diktatúry, bude na mieste čítanie mien týchto obetí.
Zajtra sa tam ale zhromaždia iní pomätenci, ktorým vraj chutia kotlety.
 
Hodnoť

 

Nespomínam si, že by niekto niekedy čítal mená obetí, ktorých život skončil napr. vo vápenke.
 

Možná je to proto, že by

mnozí potomci na ně velmi rádi zapomněli, aby si nemuseli stále připomínat, co mají na svědomí jejich dědové či otcové. Jinak velmi dobrý nápad. Avšak tu se bavíme o obyvatelích Trenčína. Jim budou připomenuta jména jejich bývalých spoluobčanů. Jména padlých při osvobození Trenčína, pokud nemají své důstojné místo dnes, se jistě dočkají v budoucnosti. Je na Trenčanech, aby to nebyla "věčnost".
 

 

Nekecej, Čurdo
 

 

A čo majú na svedomí (počas Protektorátu) vaši dedovia v ČR? Kolaboráciu prácou v zbrojovkách za stravné lístky a tabak s chlastom navyše; udávanie GESTAPu; vraždenie tých Nemcov ktorí neboli odsunutí. Protektorát bol vašim šťastím, inak by vaši dedovia sami nakladali židov do dobytčákov - teraz sa môžete vyhovárať na Nemcov. Kto prisahal vernosť Heydrichovi? Nemci po skúsenostiach v Protektoráte hovorievali "Co Čech to udavač".
 

Ne žeby se svinstva nekonala

Ale bude zřejmě rozdíl, udavačství běžných občanů (či na Slovensku takové neexistovalo?) anebo aktivní spolupráce armády s cizí mocností a zvěrstva na vlastních spoluobčanech. Kdo dnes v Čechách podporuje nácky tak, jako tady na Slovensku? Vidíš někde hrdost Čechů na toto období tak, jako mnohých Slováků na fašistický slovenský stát? Z pomahačů fašistů se stali komunisti a pokračovali v tom, co dělali na židech, brali Slovákům nepohodlným novému režimu majetky a dodnes z toho jejich potomkové žijí. A co mi hlava vůbec nebere je dnešní podpora fašistů v obcích vyvražděných fašisty. Najdeš něco takového dnes v Lidicích, Ležákách apod?
 

 

Pod "aktivní spolupráce armády s cizí mocností" máš na mysli to, keď slovenská armáda obsadila územia hyenisticky anektované Poliakmi po Mníchove? Vieš o tom, že ďalej slovenská armáda odmietla postupovať aj napriek nabádaniu zo strany tej cudzej mocnosti?
 

Jedna věc je bránit si území.

Jiná je být aktivní v útočných dobyvatelských bojích. Ale co bylo, to bylo. Nezměníme to. Jen je tak nějak smutno, že poučení se jaksi nepřišlo. Stále ty dobyvačné a mocichtivé choutky žijí a rostou.
 
Hodnoť

 

Ak sa nejaká strana volá Kotleba ABCD, už len to svedčí o vymletosti, dať si do názvu svoje meno hraničí s komlexom malého penisu.
 
Hodnoť

To bude nuda,

čítať obete holokaustu, ktorí umreli kto vie ako...
 
Hodnoť

 

Na stráž blbci! Musíte provokovať za každú cenu?
 


Už ste čítali?