Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Po streľbe v dubnickej firme sú dvaja mŕtvi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Naozaj sa nestačím čudovať, čo dokážu ľudia napísať pod článok o smrti dvoch osôb. Najviac brali do úst obeť tejto nešťastnej udalosti. Som z Dubnica a tu sa hovorí, že útočník bol ako človek majúci problém s drogami prepustený pre nespoľahlivosť. Nepoznám ani jedného z nich, ani ich rodiny, napriek tomu im chcem vyjadriť úprimnú ľútosť .
922231
<< < 1 2 3 4 5 6

 

Ále prosím ťa.
Tupovoliče už majú vo všetkom jasno:
Čaputová hešťastníka šikanovala, a Soros to celé zaplatil.
A v ZSSR by sa to nikdy nemohlo stať.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

Takto to moze dopadnúť len pri zhúlených feťákov čo si hovoria chalani od Váhu! Ich ego nemá móresu.
 
Hodnoť

 

pri čítaní diskusií na SME mám čoraz častejšie pocit, že sú tu samí idioti a dementi...
 
Hodnoť

V minulosti

by to "zamestnanca" ani nenapadlo. Použil by slovník, alebo by dal vedúcemu po papuli - pri najhoršom. Poznám to z Karvinej .... Teraz je zrejme iná, "LEPŠIA" doba?!
 

 

samozrejme je teraz lepsia doba. to ze niekomu preplo, psychicky nieco neuniesol, to sa stavalo aj v totalite. nezmotavaj jablka s elektrickami!
 
Hodnoť

Nevieme motív.

Ale niekoho zabiť, nie je pre bežného človeka len tak. Počul som kúsok z tlačovky novej strany pána Kisku, kde povedal, sme nahnevaní ... No ak sa začneme takto navzájom strieľať, neviem, neviem, či to nejako vyrieši tú nahnevanosť.
 
Hodnoť

 

tak pre tych co jeho cin schvalujete a "chapete" - podla pravda.sk mal vrah 40 rokov, fetoval a bol problemovy - okrem ineho mlatil vlastnu mamu. Prepusteny pre drogy a nespolahlivost. Jeho nadriadeny nebol ziadny 20 rocny kindermanžer, ale 60 majster.
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Uvažujme spoločne nad motívom činu

Varujúci prípad z Dubnice. Možná koncovka sociálnej smrti občana. Polícia mlčí...
V čoraz väčšej miere mocní a mocnejší v spoločenskej hierachii a zamestnaneckom vzťahu nadriadený - podriadený doslovne zneužívajú zákonník práce a rady a radi dávajú nepohodlným pracovníkom výpovede z organizačných dôvodov, napr.z dôvodu nadbytočnosti v organizácii. Aj starým a osvedčeným pracovníkom, v armáde, v zdravotníctve, v policajnom zbore, v školstve, vo verejnej i štátnej službe. Dva a viac rokov pred dovŕšením nároku na odchod do riadneho dôchodku. Ja som dostal výpoveď z týchto dôvodov 27 mesiacov pred dátumom nároku na riadny dôchodok. Poznám dôverne situáciu hlavných aktérov - agresora i obete prípadu z dnešného dňa v Dubnici (17.6.2019). Keď predtým fungovali s obrátenom garde a agresorom bol nadriadený a obeťou dnešný strelec. Prípad treba posudzovať komplexne a vo vzájomných súvislostiach.

Prvý diel silného a tragického príbehu napísal život na pracovisku a skončil tzv. SOCIÁLNOU SMRŤOU bývalého zamestnanca ako popisujú stav výpovede z organizačných dôvodov. Zvlášť u zamestnancov tesne pred dôchodkom, kedy si už nie sú schopní nájsť miesto na trhu práce. Je to bezohľadný zásah zamestnávateľa do ich stereotypu života, charakteru, fyzického a hlavne psychického zdravia. Ste v platovom strope a statuse posledných dvoch rokov zamestnaneckého pomeru si každý pracujúci - môžete najviac vylepšiť ročný dôchodkový koeficient pre výpočet riadneho dôchodku. Namiesto toho - tvrdá dlažba.... Mnohí takto prepustení, hoci v duchu platnej zlej legislatívy v SR, prajeme zamestnávateľom- našim popravcom v pracovnom procese tzv. SOCIÁLNOU SMRŤOU resp. POPRAVOU( termíny popísané aj v sociologickej odbornej literatúre!) len to naj..... v ich najbližšom živote. Zvlášť, ak pociťujeme nespravodlivosť, krivdu a úmysel nadriadených ponížiť nás na smrť a zaručiť nám - nový sociálny status občana - POD ÚROVŇOU našich bezdomovcov. Aspoň v čase bezprostredne po výkone sociálnej popravy občana. A na to sa nezabúda. To sa ťažko našim - šťastlivcom - nadriadeným odpúšťa. A tak aj prepustený zamestnanec firmy v Dubnici zobral dnes spravodlivosť a odplatu bývalému agresorovi-nadriadenému do vlastných rúk. S tragickým záverom.

Ozbrojený strelnou zbraňou- pištoľou - prekonal nepozornú službu dozor konajúceho zamestnanca firmy. Potom vyhľadal zasadaciu miestnosť, kde práve zasadalo vedenie firmy aj s nadriadeným, ktorý ho "poctil" sociálnou smrťou. Jeho mozog a konanie už plne opantal duch osobnej pomsty za prepustenie zo zamestnania, ktoré ON pokladal za vrcholne nespravodlivé. Otvoril neuzavreté dvere zasadačky firmy - bývalého nadriadeného ranou do čela usmrtil a v zápätí obrátil zbraň proti sebe. Pomsta bola dokonaná. Nepomohol už ani zásah privolanej rýchlej pomoci. Obaja aktéri sú mŕtvi. Roly si vymenili. Z obete sa stal agresor. Iba cena bola vyššia. Dva ľudské životy.

Badať tu jednoznačný posun v agresívnom a násilnom konaní obetí postihnutých sociálnou smrťou. Už to nie sú výlučne - skoky žien z poschodí okien budov či skoky mužov pod koľaje vlaku - výlučne obetí necitlivých rozhodnutí zamestnávateľov, ktorí volia suicídum pre získaný status nezamestnaného, s ktorým sa nedokážu vyrovnať. . Už sú tu - a na scénu prichádzajú aj na Slovensku, hoci výnimočne, aj akty sofistikovanej pomsty, kedy hynie aj iniciátor sociálnej smrti i prepustený občan. Cena prepustenia je dvojnásobná. Je to dvojnásobne tragickejší koniec ako tomu bývalo v predošlých časoch. Dôsledok mobingu a boosingu, často uplatňovaných na našich pracoviskách. Bez povšimnutia inšpekcie práce.
 

<< < 1 2 3 4 5 6

Už ste čítali?