Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Po streľbe v dubnickej firme sú dvaja mŕtvi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

pri všetkých svojich
morálnych nedostatkoch kočner nie je hlupák. z jeho hľadiska bolo účelné a potrebné proti takzvaným "investigatívnym novinárom" bojovať, poukazovaním na ich previazanosť s politickou opozíciou, na ich prechmaty, porušenia zákona a podobne - o čo sa kočner do istej miery aj snažil. vražda kuciaka mu mohla jedine uškodiť, a to zásadne, čo sa aj stalo. už sám fakt, že okrem kuciaka zabili aj jeho priateľku - zjavne pre väčší efekt - aj celý následný, dobre organizovaný a koordinovaný humbug, jasne svedčia o účele celej akcie.
duroxxx
<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

 

Kocner zistil ze nema co na Kuciaka vytiahnut a zdiskreditovat ho a zaroven mu Kuciakove zistenia robili problemy pretoze uz sa to nedalo donekonecna ututlavat. Podobne so Zilinkom.

Ked naozaj veris, ze za Kuciakom je Kiska alebo Soros, tak to je skoda reci a miesta v databaze Smeckovych IT sluzieb.
Daj pozor aby ti velky zid nepretiahol zenu a nezjedol veceru. Urcite ciha za rohom.
 

ale no,

tváriš sa, že diskutuješ racionálne, a takýto záver :)
na kisku som prstom neukazoval, on iba zneužil situáciu, rovako ako mnohí iní "demokrati". pochybujem, že by niekto z našej domácej politickej scény dokázal takúto vec zorganizovať tak aby všetko klaplo a nikto nič nezbabral a neprekecal sa. to nedokázala ani naša slávna siska s kováčom mladším. ale pre analytikov cia, ktorí dokážu zorganizovať štátne prevraty a "revolúcie" kdekoľvek je to "potrebné" - pre nich je takáto vec maličkosť. a šanca, že to naša polícia objasní je nulová - "z mnohých príčin".
 

 

A preco by to robili? Voci servilnemu premierovi ktory jedine voci comu bojoval boli kvoty. Inak absolutne poslusny premier pre zapad. Ale podla teba by ho chcel dat niekto dole aby dosiahol zmenu - zmenu k comu?

Ale spat k vrahom - boli to MArcek,Szabo a spol? Ak ano, cez koho to islo? Nicholson to dohodol so Zsuzsu? Alebo to neboli oni? Cize niekto vymyslel scenar a dokazal presvedcit 100 ludi nech pritakava ze to tak bolo?

Mal by si pozerat menej bondoviek...
 

ale no, zas bondovky? :)

vlády smeru-sd boli u západných "riaditeľov zemegule" nepopulárne, z viacerých príčin:
- ekonomických (uprednostňovanie svojich-domácich oligarchov pred západnými firmami v lukratívnych kšeftoch, obmedzovanie zisku zahraničím vlastnených poisťovní, konflikt so zahraničnými "matkami" našich bánk počas finančnej krízy kvôli vyťahovaniu kapitálu z našich zdravších dcér, konflikty so zahr.firmami kvôli rastu minimálnych miezd etc.)
- globálno-politických - západ (hlavne usa) si želá v strednej európe vlády, ktoré budú z vlastnej iniciatívy štekať proti Rusku, tá naša štekala len na priamy povel, a aj to len na pol huby; nevítala nadšene americkú vojenskú základňu na našom území; neponáhľala sa uznať kosovo, nevítala nadšene ilegálnych migrantov....
pravdepodobne dôležitú úlohu tu mal aj "skúšobný faktor" - vyskúšať, nakoľko je možné realizovať scenár podobný "majdanu" či "arabskej jari" v podmienkach relatívne pokojného-stabilného stredoeurópskeho štátika.
z konkrétnych mien ktoré si menoval je kľúčová osoba nicholson. či kuciak robil za peniaze a vedel do čoho ide, alebo bol len užitočný bl*ec, ktorý chcel zachraňovať svet pred korupciou - to by malo zaujímať našu sis-ku, keby stála za niečo.
 
Hodnoť

Všetci proletari výzva!!

Pošlite odkaz článku šéfom -)))
 
Hodnoť

Podla doveryhodneho

zdroja ide o osoby R.F. a R.K.
 

 

neverím že by pondelok tak pekne začal
 
Hodnoť

 

si z neho asi chcel len vystrelit
 

 

...ale objektívne treba priznať, že si nemal problém vystreliť aj zo seba
 
Hodnoť

trocha zamyslenia

Hm, dve voľné pracovné miesta.

Ale vážne... No snáď polícia vyšetrí motív. A dúfam, že ho zverejní. Možno to bude poučné, ako pre zamestnancov, tak aj pre nadriadených.

Riešenie je radikálne, tragické a s minimalizáciou kolaterálnych strát. Nestrieľal bez rozmyslu. A maximálne šetril okolie.

Vraždu v žiadnom prípade neschvaľujem. Ale s odsúdením motívu by som počkal.

P.S. Ak máte problém s predstavivosťou, tak: 10 ročnú dcéru vám niekto znásilní, pobodá do brucha, ona zostane na vozíku a už nikdy nebude mať deti. Dcéra označí páchateľa, ale pre nezrovnalosti vo výpovedi z rozrušenia, pretože bola tam iba ona a iné dôkazy nie sú, páchateľa dobrý advokát oslobodí. A vy každé ráno musíte zniesť pohľad dcéry z invalidného vozíka, spýtavý, tato, ozaj to je takto správne? Ešte raz neschvaľujem. Ale život nie je fér.
 

 

Sú asi životné situácie, ktoré vyžadujú osobné nasadenie na dosiahnutie spravodlivosti.
 
Hodnoť

bjuro2, netreba dávať fiktívne príklady.

Stačilo takto 2 týždne dozadu poyerať ČT1 a "Infiltráciu", ktorá hovorila o zdravom chlapcovi, ktorý je už 2 roky v bdelej kóme.
Priznám sa, že nie som za radikálne riešenia, ale ak som za niečo po zhliadnutí tohto dokumentu obdivoval rodičov chlapca, tak to bolo práve to, že tú (ne)spravodlivosť nevzali do vlastných rúk.
 
Hodnoť

 

ja sa divim ze slovac hromadne uz davno nevyplienila urad vlady v tomto by som logiku videl
 
Hodnoť

 

niečo podobné sme tu už mali ... https://mynitra.sme.sk/c/48457...

vždy si pri takýchto prípadoch, kedy páchateľ niekoho zastrelí a potom a potom obráti zbraň proti sebe, s dávkou čierneho humoru vravím, že mal na to ísť z opačného konca a začať sebou...
 
Hodnoť

 

"... Štatutár spoločnosti HF Najus informoval, že okamžite po udalosti dostali všetci zamestnanci spoločnosti voľno."

Myslím, ze nebude trvat dlho, pokial vsetci zamestnanci spolocnosti dostanú podpísat zákaz hovorit o prípade kvoli neposkodeniu tzv. dobrého mena spolocnosti. Ako si to uz dnes vsetky firmy dávajú priamo do textu pracovných zmlúv, alebo do prílohy- Etický kódex. Aj robotníci v montovniach, aj upratovacky sú viazané mlcanlivostou, jak agenti informacnej sluzby. O vlastnej mzde vám zmluvne zakázu rozprávat; nielen na pracovisku, ale generálne. Takze ciste de jure vzaté, by ste svojej manzelke/manzelovi nemali nikdy povedat o vlastnom plate. Ani po skoncení prac. pomeru. Radost pre svojho zamestnávatela nieco tvorit v tejto liberálnej korporátnej ekonomike.

Tak to predsa v moderných spolocnostiach chodí. Vsetko zo zákona, alebo zmluvne zakázat. A ked sa vyskytnú problémy, treba ich dusit, dusit, dusit, pekne sa usmievat na dobrovolno-povinných tímbildingoch pocas skákania vo vreci, az pokial problém neexploduje.
 

neviem ako ty

ale ja necítim potrebu klebetiť o svojom plate nejako aj bez zákazu
 

Ale zhrnul to pekne,

poznám X spoločností, kam by som pracovať nešiel ani keby mi prišli klopať na dvere. Tieto teambuildingy sú proste odpad na manipuláciu zamestnancov, najlepšie ak sa spoja s tzv. seminárom. Veľa ľudí z okolia sa po skončení PP rozrozprávalo o pracovných podmienkach v niektorých takých spoločnostiach, a žalúdok sa mi obracal ako kolotoč keď som to počúval.

Existuje totiž teambuilding “po západniarsku” a potom existuje normálna firemná akcia, kde sa ľudia spoznávajú a zabávajú a určite to nie je povinné. Vrcholom historiek ktoré som počul bola “ponuka výživových doplnkov” danej firmy.
Fun fact: firma doplnky nevyrába a údajne mali prispieť (v kombinácii s “odporúčanou literatúrou” k osobnému rastu :-) To už nie je zábava, to je sektárstvo
 

 

A už vôbec nie vešať takúto informáciu manželke na nos :P
 

 

A taký ako ty, čo sa nechcú baviť o plate povedia, že platy sa určujú trhovo. Len potom je to ťažké, keď vlastne nevieš kde sa hýbe cena a o plate sa nikto nechce baviť.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Už ste čítali?