Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Projekty na transformáciu hornej Nitry predstavia verejnosti v apríli (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Nováky prídu o projekty vďaka Šimkovi

Vďaka bratovi primátora mesta Nováky Ing. Dušanovi Šimkovi, padajú projekty ako hrušky. Šimka nie je schopný pokračovať v rozrobených projektoch po Danišovi. Padajú projekty ako rekonštrukcia mestského úúradu na ktorej úspešne začal pracovať Daniš. Padá projekt Kompostéry. Vraj sa bude vracať aj technika. Ďakujeme Ing. Dušanovi Šimkovi za to, že je neschopný a nevie pokračovať v úspešne rozbehnutých projektoch.

Budú Nováky druhý Černobyl?
 

Pravý občan

Projekty v Novákoch padajú ako hrušky,to máte pravdu,ale pripísať túto skutočnosť na vrub pánov Šimkovcov je myslím kus mimo racionálnej logiky.
Nový primátor funguje vo funkcii de facto nejaké tri mesiace.Projekty "pripravené" minulým vedením mesta sú všetky podmienené mimo iných aj podmienkou prijatého Programu rozvoja mesta,ktorý v čase podania týchto projektov nebol schválený.To je skutočná príčina neschválenia týchto projektov.
Zodpovednosť za to,že nebol včas riadne a podľa zákona schválený nový Program rozvoja mesta padá preto plne na plecia bývalého vedenia mesta a zvlášť aj preto,lebo bolo na tú skutočnosť,teda na zákonnú povinnosť schváliť včas nový PHSR veľmi dôrazne upozornené spočiatku pánom D.Šimkom a napokon aj prokuratúrou.
Na vec je potrebné sa pozrieť aj z iných uhlov pohľadu.Platí zákonná povinnosť pre každého občana,že pokiaľ má vedomosť o porušení zákona,tak je povinný túto vec ohlásiť príslušným úradom,lebo ak to neurobí tak môže byť stíhaný podľa zákona.
Druhý uhol pohľadu je ten,že ak by mesto získalo na základe podania nepravdivých/nepresných/ informácií prostriedky na rozvojové projekty a pri následnej kontrole by sa na to prišlo,tak by mesto muselo všetky získané prostriedky vrátiť z vlastného rozpočtu.A to by bola veľká škoda a aj veľká hanba.Ale hanba je to tak či tak.
Pozrite si prosím pán Pravý občan na You tube záznam zo zasadania MsZ v Novákoch zo dňa 27.02.2017 v čase od 17-tej minúty,kde občan D.Š. hovorí o tom ,aké dôležité je prijať nový PHSR.
To sa nestalo a mesto preto teraz trpí a preto padajú projekty.A prečo sa to nestalo,lebo bývalé vedenie mesta nepočúvalo upozornenia pána D.Š.,nepreverilo si dostatočne relevantnosť jeho informácií a neprijalo nový PHSR.
Taká je tvrdá pravda.Takže vašu analýzu situácie pán Pravý občan nie je možné prijať ako reálnu.
https://www.youtube.com/watch?...
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Ty zrejme Marián

Mariánko, už som sa ti predstavil viac krát. Nie neboj sa som tu, len som mal virózu, chytil som ju pri rieke Nitra, ževraj to mám zo znečistenej vody, zrejme z toho ako Ing. Dušan Šimka, tvoje dvojča vypúšta splašky do rieky Nitra. Aby primátor takéto niečo robil? To nikde nemajú takého primátora.

Ako sa píse v liste od okresneho uradu Prievidza (bol uverejneny aj na stranke novaky) kde ich zaverom je: Citujem" "Voči užívateľom rodinného domu Ing. Dušanovi Šimkovi (primátor mesta Nováky) a manželke bolo vedené priestupkové konanie a každému z užívateľov bola uložená sankcia za porušenie vodného zákona.", Nehoráznosť!!! Prečo o tomto nebola žiadna informácia v TV Nováky???!!!
 
Hodnoť

Výzva na zverejnenie indik. projektov

Zúčastnil som sa na stretnutiach k predkladaným materiálom pre transformáciu baní na Hornej Nitre.
Z uvedeného stretnutia som znechutený ako úrad vlády uvedené stretnutie pripravil nasledovne:
Pre transformáciu boli vyžiadané od úradu podpredsedu vlády pre informatiku do 15.03.2019 predostretie jednotlivých indikatívnych zámerov ako podklad pre riešenie ďalšieho rozvoja regiónu a spôsob alebo termín ich vyhodnocovania.
Bohužiaľ okrem deklarovaných vízii vychádzajúcich zo zozbieraných informácii už od roku 1990 som sa nič nedozvedel. a nikto neodpovedal na moju priamu otázku o aké zámery sa to jedná. Podľa mojich skúseností môžem mať len vízie niečoho ak mi niekto niečo ponúkne. Predsa aj chlapec má víziu sa oženiť ale keď nemá v širokom okolí žiadnu ženu nemôže to urobiť. Bez vytvorenia nových príležitostí v regióne v roku 2023 pribudne po zrušení ťažby 4000 až 5000 ľudí a z toho asi 2000 po 55 rokoch života, bez toho aby vedeli na čo ich budeme rekvalifikovať ? Vychádza jedine z nich spraviť stratenú generáciu dúfajúc, že dostanú aspoň legislatívne neschválený predčasný príspevok alebo dôchodok ? Hlavne z dokumentu plynie, že nezamestnanosť nie je vízia a pravdepodobne ani nebude podstatným kritériom pre nové projekty ?
 


Už ste čítali?