Utorok, 19. február, 2019 | Meniny má Vlasta

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Po tragédii na pretekoch začal súd so slávnym pretekárom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja by som veľmi opatrne

používal slovo "slávny".
Správnejšie je slovo "známy".
Slovo známy znamená, že ľudia z brandže alebo milovníci či nadšenci danej profesie to meno poznajú a tvár osoby poznajú z médií.
Slovo slávny znamená všeobecnú znalosť medzi širokou verejnosťou.
Keby teraz anketári vyšli do ulíc a spýtali, sa okoloidúcich, či vedia, kto bol Peter Baláž, tak znalci či priaznivci motorizmu určite povedia (alebo aspoň značná časť priaznivcov motoriek), že vedia kto to je, tí ostatní budú pozerať ako teliatka na nové tváre a ani tušiť nebudú, kto to je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Slávny

V dňoch bej aktívnej kariéry, teda v 70. a 80. rokoch bol rozhodne slávny aj podľa kritérií, ktoré uvádzate. Žiaľ, to v dnešnej dobe už počúvame hlavne len o futbalistoch a hokejistoch, pripadne celebritách, ktoré sa vyzlečú donaha a to im stačí k tomu, aby boli slávni.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja som motoristický nadšenec

od detských rokov a tak meno Peter Baláž, pred ním František Srna, ale aj Pavol Dekánek samozrejme poznám veľmi dobre. Ale mám reálnu skúsenosť zo svojho okolia, rodiny a pracoviska s množstvom "motoristov" a tí veru tieto mená vôbec nepoznali. Ani meno Peter Baláž im nič nehovorilo, vôbc nič.
Spomínam si, že sme raz vyplňovali akýsi pracovný dotazník a tam bolo treba uviesť koníčka a záľuby. Ja som dal samozrejme "motorizmus", lebo to bolo naj pre mňa a kolega, ktorý nevedel, čo napísať, potom napísal tiež "motorizmus". Tak som mu dal 5 kontrolných otázok a na žiadnu nepoznal odpoveď. O motoristickom športe nevedel vôbec nič, o motorkách absolútne nič, značky áut poznal len také, čo videl na ulici a mal doma, inak úplná tma.
Pre mňa bol PB určite veľmi známy a ako píšeš, aj pre teba, ale slávny, to v žiadnom prípade.
Tí, o ktorých píšeš, sú tiež len známi, ale slávni nie sú. Slávny u mňa znamená aj byť známy v širokom svete a to tie naše celebritky z TV už za rakúskou hranicou nie sú. Niektorí hokejisti a futbalisti možno áno, medzi priaznivcami futbalu a hokeja, ale všeobecne v žiadnom prípade.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Už ste čítali?