Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Psychológ: Agresiou si bezdomovci môžu chrániť posledné, čo majú (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Aby ľudia boli ľuďmi

ZMOS ľudia v hmotnej núdzi a BEZDOMOVCI Kto z nás je bez viny, nech prvý hodí do nich kameňom. Dajme si všetci domácu úlohu , aby bol naplnený pre všetkých občanov bez rozdielu článok 39 Ústavy Slovenskej Republiky . - Každý, kto je v hmotnej núdzi, má právo na takú pomoc, ktorá je nevyhnutná na zabezpečenie základ- ných životných podmienok.- jedno teplé jedlo denne, nevyhnutné ošatenie a prístrešie. Aby na Slovensku nemusel nikto žobrať, ani dávať milodary.. Slovensku sa darí, tak stačí len chcieť .

Ústava by mala platiť rovnako pre všetkých ľudí.Úspešných aj neúspešných,bohatých aj chudobných. Kategória " neprispôsobivý občan " neobstojí , lebo spoločnosť im podmienky pre život zákonným spôsobom neponúka, ale im ich znemožňuje .

Najprv by mal byť každý človek človekom a až potom "pracovná sila".
 
Hodnoť

BEZDOMOVEC

Spoločnosť toleruje žobranie, ale nie je ochotná zamyslieť sa nad tým ,že tento človek nemá v danej životnej situácií ponúknutú žiadnu inú možnosť na to, aby boli zabezpečené jeho základné životné potreby -prístrešie,stravovanie,ošatenie- čo je zakotvené v Ústave SR. Aj v otrokárskej spoločnosti sa musel otrokár postarať o otroka, a až potom od neho vyžadoval prácu. Pri aktivačných prácach je to presne naopak. Nikto sa neopýta,či je hladný,kde spal, ale za 61,60 na mesiac, musí najprv hladný odpracovať stanovený počet hodín.A večer si ísť ľahnúť na lavičku.
 
Hodnoť

Riešenie ???

Riešenie je len jedno.
Vytvoriť v každom meste a obci domovy pre ľudí v hmotnej núdzi a zabezpečiť im podmienky pre život.

Tieto zariadenia a personál by mali tolerovať aj ich zdravotný a duševný stav. Lebo alkoholizmus je oficiálne uznaná psychická choroba.
 


Už ste čítali?