Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ochranári hovoria, že poslanci kraja by nemali schváliť rozšírenie ťažby uhlia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Ochranári hlavne klamú ľudí

Kadmium ,ortuť chróm a zinok miestne uhlie totiž vôbec neobsahuje, a ak áno, tak v stopových množstvách. Obvyklé strašenie ľudí rakovinou je obľúbené aj u miestnych primátorov. Má to len jednu chybu. Najnovšie výskumy chorobnosti na Hornej Nitre ukazujú, že rakovina a ochorenia kardiovaskulárneho sa najviac vyskytujú v tých oblastiach Hornej Nitry, kde je znečistenie vody a pôdy najnižšie. Najnovší výskum znečistenia, chorobnosti a úmrtnosti z minulého roku ukázal, že na Hornej Nitre je dĺžka života o dva -tri roky dlhšia ako je priemer SR, úmrtnosť na zhubné nádory o 8% nižšia ako je priemer SR a o 16% nižšia ako je priemer Trenčianskeho kraja. Množstvo predčasných úmrtí na choroby dýchacieho systému je o 2% nižšie ako priemer SR, a o 4% nižšie ako Trenčiansky kraj. Množstvo stratených rokov života z titulu ochorení pľúc je dokonca o polovicu nižšie ako je priemer SR a Trenčianskeho kraja. Najviac ľudí na Hornej Nitre umiera na choroby tráviaceho systému , srdcovocievne príhody a mozgové príhody. Ľudia sa na Hornej Nitre príliš nervujú a končí to žalúdočnými vredmi alebo porážkou.
 

 

uz Winston Churchil povedal, ze veri len tym statistikam, ktore sam zmanipuloval
ak si niekto 10x precita tvoj prispevok, tak popolcek z kamina elektrarne Novaky zacne uzivat ako zazracny liek proti rakovine
 

 

Poprosim o linky na tie studie, verim, ze su verejne prisrupne....
 

Fanúšik l

Vy ste evidentne fanúšik HBP a ENO (alebo trošku konšpirácie, možno vás platia :-)) , lebo čo príspevok, to vyvracanie všetkého čo baniam a elektrárni nesvedčí. Je dávno dokázané, že máme azda najvyšší výskyt najmä respiračných ochorení a nádorových ochorení dýchacích ciest ale vy tvrdíte opak. Takisto aj pri otrávenom rybníku hájite bane a píšete, že pri stavbách unikne vápna do KANALIZÁCIE omnoho viac ako z baní (až na ti, že do jazera a nie do čističky všakže) a stále ich hájite. Takisto aj vykurovanie z ENO je nerentabilné a zbytočne drahé, cez staré rozvody. Omnoho lepšie by bolo keby bola tepláreň v meste a zrekonštruovali by sa aj staré rozvody ale z môjho pohľadu ešte lepšie by bolo keby každá bytovka mala svoju kotolňu. Je to o mnoho výhodnejšie a spoľahlivejšie ako centrálny dodávateľ tepla, ktorý má neustále nejaké havárie. V Bojniciach v bytovke sme mali vlastnú kotolňu a bez porúch funguje dodnes (bývajú tam rodičia). Na starom sídlisku sme mali cez zimu 2 havárie a z toho nám zabudli pusti teplú vodu aj keď radiátory kúrili. Všetko čo píšete je pravda len na 50% alebo hlúposť. A ešte k tým nervom. Keď sa ľudia na Hornej Nitre príliš nervujú tak ako sú na tom ľudia v hektickej Bratislave alebo na východe kde "nič nie je" a ľudia riešia existenčné problémy denno denne? A tiež si prajem, aby ste napísali odkiaľ ste čerpali svoje štatistiky.
 


Už ste čítali?