Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Renáta Kaščáková: Ostatní kandidáti nie sú opozíciou (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

neviem, prečo by som vás mal voliť

úprimne, okrem sľubov slušnosti nič. Iba čo vo mne z diskusie na RTVS v stredu zarezonovalo - zosekanie autobusov s "piatimi" cestujúcimi.
Zjavne bez uvedomenia si, že to také jednoduché nemusí byť, keďže niektoré spoje musia ísť proti smeru dopravného prúdu logicky prázdnejšie napr. ráno z mesta do dediny, aby mohli z dediny zviesť ľudí do mesta do školy/práce/nemocnice.
Nehovoriac o tom, že niektoré spoje sa dajú naplniť, ak by sa zosúladili navzájom s ostatnými spojmi, s MHD a s vlakmi - také prípoje napr. z Drietomy alebo Novej Dubnice na regionálne rýchliky stojace v Kostolnej alebo rýchliky stojace v Teplej, sú neexistujúce.
 

a aby som nezabudol

miesto toho hodiť nejaké peniaze starostom, nech si kúpia mikrobus a poriešia to vo svojej réžii asi ako taxi či paratranzit. To vás pani kandidátka nenapadlo, že sa to starostom nemusí oplatiť?
Ak by to fungovalo ako taxi, tak dopyt by astronomicky narástol. Ak by to malo fixné výkony, potom tým môžete poveriť SADku, ktorá na to má účtovníčky, údržbu a šoférov (človek za volantom je zhruba polovica nákladov, takže či bude sedieť za bežným autobusom alebo mikrobusom, s polovicou nákladov ten váš geniálny nápad nepohne).
 

 

vesmirnavzducholod, Čo takto navrhnúť riešenie? Tibor
 

neviem

ale navrhovať riešenie kandidátovi na volenú funkciu, ktorý už svoje riešenie prezentoval, mi príde trocha zbytočné. Zjavne to má premyslené, ako to robiť, keď to povedala v telke, takže šanca, že by svoje myšlienky zavrhla a prebrala niečo iné, je dosť malá.

Každopádne obmedziť súbehy s vlakmi a vytvoriť prípoje, porobiť nové zastávky, kde to má zmysel (napr. Laugarício na hlavnej), zrušiť zachádzanie niektorých spojov (napr. to kvantum od Teplej/DCA/IL do TN po Dlhé Hony) a naopak zaviesť tam, kde sú nové veci (napr. od Teplej po Priemyselný park v TN).
 
Hodnoť

Komunálna politika...

...u nás dlhodobo rieši len kozmetické veci typu verejné osvetlenie...

Pozdvihnúť región, na to treba investície a silnú stratégiu. Chce to hlavne dať dokopy "cluster" miestnej univerzity, výskumu a súkromnej sféry. Od toho sa potom odvíja všetko: Kvalitní absolventi VŠ pritiahnu pobočky veľkých firiem (a firmy dnes idú tam, kde sú mladí a schopní ľudia). Začnú sa sem sťahovať mladé rodiny z iných regiónov aj zo zahraničia. Svojimi príjmami vytvoria dopyt po vyššej kvalite života, t.j. kultúre, športe, ochrane pamiatok a životného prostredia.Atď. atď.

Isté náznaky tu sú - hlavne ajťácke nadnárodné firmy už poputovali aj bližšie k technickým VŠ v Žiline, Prešove, Košiciach. Určite by sa našli silní investori aj v Číne, v arabskom svete a inde; značka EÚ je pre nich predsa len atraktívna. Žiaľ, naši komunálni lídri naďalej tárajú o piatich ľuďoch v autobuse.
 


Už ste čítali?