Prehľad výsledkov VII. ligy Double Star Bet Sever a Juh.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: Daniel Stehlík/Cvak.sk)

SEVER

Dolná Súča – Horňany 1:0 (0:0)

Keďže dorastenci majú nahustený program, domáci nastúpili v oklieštenej zostave. V prvom polčase mali viac šancí Dolnosúčania. V 23. min nájazd nepremenil L. Vendžúr. Ďalšie strely buď mierili vedľa alebo do stredu bránky. Po prestávke domáci začali aktívne. Prišla 70. minú a Tibor Hamaj aj so šťastím dopravil loptu do siete 1:0. Hostia po góle vsadili všetko na útok, čo vyhovovalo Dolnej Súči. V 80. minú sa mohol presadiť R. Pleva, ktorý bol na ihrisku pár sekúnd, ale jeho strela mierila len do bočnej siete. V 84. min nájazd nepremenil Sirotný, ktorý mieril vedľa. V 88. min mali hostia najväčšiu šancu stretnutia, lenže zle zakončili.

Góly: 70. T. Hamaj, R: Peter Kvasnica, 120 divákov

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy Čítajte

Tr. Stankovce – Selec 5:0 (2:0)

Od začiatku sa hral svižný futbal, ale iba po šestnástky. V 13. min si na roh nabehol Pavlis, no jeho strela skončila na brvne a následná dorážka pre ruku neplatila. V 36. min zahrávali domáci priamy kop. Na loptu si nabehol Chudý, no bol faulovaný. Penaltu premenil Sedláček – 1:0. Po ďalšom priamom kope našiel Arbet Pavlisa, ten priťukol Sedláčkovi a bolo 2:0. o prestávke na 3:0 pridal Sedláček, ktorý sa presadil pomedzi štyroch brániacich hráčov. V59. min dlhý po posi Gábor-Sedláček pridal Kmeťo strelou pod brvno na 4:0. Gólový účet na 5:0 uzavrel po sóle dvoch hráčov Stankoviec Gábor.

Góly: 37., 44. a 47. M. Sedláček (1 z 11m), 59. A. Kmeťo, 88. M. Gábor, R: Milan Zelieska, 70 divákov

Dolná Poruba – Skalka 5:1 (1:0)

V prvom polčase sa domáci hráči nedokázali poriadne presadiť. Napriek viacerým šanciam sa ujala iba strela Tomáša Suchého. Po polčase sa domáci gólostroj rozbehol naplno. V 50. min pridal na 2:0 Jakub Ježík. Na neho ešte stihol reagovať Šumichrast, no do konca stretnutia to už boli iba hráči Dolnej Poruby, ktorí pridali ďalšie góly a zaslúžene zvíťazili.

Góly: 34. a 58. Tomáš Suchý, 50. a 83. Jakub Ježík, 80. Ján Ďuriš - 52. D. Šumichrast, R: Xénia Škultétyová, 50 divákov

Horné Srnie – Soblahov 5:0 (3:0)

Domáci mali raketový vstup do stretnutia, keď hneď v 3. min Čaja vysunul B. Blaška a ten krížnou strelou otvoril skóre stretnutia. Hostia prvý raz ohrozili Riečičiara v 8. min, no so strelou Štefánika si brankár poradil. V 27. min zaútočili domáci po ľavej strane, no brankár bol na mieste. Následne bol Malec faulovaný, no nariadenú penaltu Mazán nepremenil. V 33. min rýchlo hodil Mazán loptu na nabiehajúceho B. Blaška, ten unikol po krídle, prihrávkou našiel Maleca a ten zvýšil na 2:0. V samom závere polčasu skóroval ešte B. Blaško a upravil na 3:0. Hostia sa v prvom polčase prezentovali v dobrom svetle, no iba domáci strieľali góly. Úvodná dvadsaťminútovka druhého polčasu sa odohrávala v strede ihriska. Väčšinou sa bojovalo a šance sa rodili iba veľmi ťažko. V 76. min hostia prepadli v strede poľa. Malec vysunul B. Blaška, ten obišiel aj brankára a upravil na 4:0. V 80. min hostia zlyhali pri autovom vhadzovaní, lopta prepadla na B. Blaška a ten hlavičkou zvýšil na konečných 5:0. Stretnutie sa iba dohrávalo a domáci ostávajú aj po piatom kole bez prehry.

Góly: 3., 45., 76. a 80. Branislav Blaško, 33. R. Malec, R: Miloš Jakúbek, 100 divákov

Neporadza/Motešice – Omšenie 4:2 (2:2)

Omšenie domácich zaskočilo už v 1. min. Gólom z otočky sa presadil Ťupek. Domáci následne súpera pritlačili a vypracovali si sľubné šance. Do 25. min strelili dva góly a zvrátili stav stretnutia. Omšenie ešte do polčasu vyrovnali z penalty, ale to bolo z ich strany všetko. Po prestávke sa presadili už iba domáci a zaslúžene vyhrali.

Góly: 18. a 73. M. Richtárech, 25. Martin Begáň, 47. M. Matúš - 1. a 40. J. Ťupek (1 z 11m), R: Martin Ježík, 100 divákov

Mn. Lehota – Dubodiel 2:2 (1:2)

Domáci začali zápas aktívne. Už v 8. min pretavili prevahu do gólu. Na konci peknej akcie bol útočník E. Laco – 1:0. V nastavenom trende domáci pokračovali i naďalej. Lenže z nakopnutej lopty v 26. min udrelo na opačnej strane. Po vyhranom hlavičkovom súboji vyrovnal Žáčik. Domácich to vyviedlo z miery a po individuálnej chybe obrany bolo nečakane 1:2. V druhom polčase boli nebezpečnejší hostia. Domáci sa snažili aspoň vyrovnať. V 80. min po prihrávke Plichtu mal na to ideálnu šancu E. Laco. V 86. min sa to domácim podarilo, keď po rohovom kope sa lopta dostala k Petríkovi a ten pätičkou zabezpečil domácim bod.

Góly: 8. Erik Laco, 86. F. Petrík - 26. a 40. T. Žáčik, R: Marian Klimčík, 50 divákov

Bobot – Ivanovce 6:1 (3:0)

Domáci sa chopili zápasu jednoznačne od úvodných sekúnd. Už v druhej minúte vsietil vedúci gól domácich Tomáš Putera. V nasledujúcej minúte pridal svoj presný zásah Adam Koreň a zdalo sa byť všetko jasné. V 36. minúte potvrdil domácu prevahu Peter Káčer, ktorý prekonal peknou strelou spoza šestnástky brankára hostí. Pred záverom prvého polčasu poslal rozhodca predčasne pod sprchy futbalistu hostí, čo ešte zvýraznilo ich nevydarený zápas. V 58. minúte sa individuálne presadil Marek Husák a jeho presný zásah znamenal štvorgólové vedenie domácich. V 54. minúte pridal svoj druhý gól Adam Koreň a domáci si už len upravovali skóre. Slabšiu chvíľku si vybral aj Bobot, keď neustrážili Tomáša Letka a ten zaznamenal jediný gól hostí. Napokon päť minút pred záverom strelil posledný gól zápasu Erik Antalovič a ten tak uzavrel poltucet nastrieľaných gólov v bránke hostí.

Góly: 2. T. Putera, 3. a 65. A. Koreň, 36. P. Káčer, 60. M. Husák, 85. E. Antalovič - 76. T. Letko, R: Ľuboslav Malik, 100 divákov

Svinná – Drietoma 2:5 (1:2)

Góly: 42. a 48. Patrik Krajčík - 2. a 60. Adrián Babrnák, 33. T. Lacko, 72. a 90. T. Hlísta, R: Jozef Stračiak, 100 divákov

Bošáca – Horná Streda 1:1 (0:0)

V prvých minútach sa zápas odohrával zväčša medzi šestnástkami. Veľa nepresností na oboch stranách nedovolilo rozvinúť dobré gólové príležitosti. Až v 14. min sa do superšance dostal M. Kusenda po nedorozumení brankára s obrancom, no tesne minul opustenú bránu. Ihneď z protiútoku musel Janega ukázať svoje umenie. V 24. min veľmi dobrú príležitosť zahodil hosťujúci A. Vrábel. Vzápätí sa mal Janega čo obracať a musel dvakrát riešiť gólové situácie. V 37. min L. Vrábel trafil spojnicu. V týchto chvíľach prebrali iniciatívu v zápase hostia. V závere polčasu sa začali presadzovať aj domáci, no gól nepadol. Druhý polčas začal vo svižnejšom tempe. Najprv domáci, no potom aj hostia dobre „prikurovali“ obranám. V 59. min musel Janega ľahký oblúčik vytlačiť na roh. V 64. min vyšiel hosťom rýchly brejk, Janega loptu vyrazil, ale dobiehajúci A. Vrábel ju doklepol do siete. Následne domáci zahodili dve dobré gólové šance. Hostia zrýchlili hru a zatlačili súpera. Priamy kop A. Vrábela Janega vyrazil. V 76. min bol v šestnástke faulovaný P. Ochodnický ml. a Brezovák jedenástku premenil – 1:1. Ďalšie šance na oboch stranách zostali nevyužité. Hostia predviedli rýchly a kombinačný futbal.

Góly: 78. V. Brezovák (z 11m) - 64. Adam Vrábel, R: Marek Nedbal, 100 divákov

Priepasné – Beckov 1:6 (0:1)

Góly: 74. Patrik Baranovič - 24., 62., 68. a 82. Ľ. Tinka, 87. D. Fraňo, 90. P. Hanták, R: Juraj Foltín, 100 divákov

Polianka – Brezová 3:3 (3:2)

Góly: 8. a 38. Vladimír Šimko, 42. N. Latiphy (z 11m) - 14. M. Tvrdý, 36. Jakub Žabka, 64. J. Sivák, R: Ivan Svancara, 76 divákov

Pobedim – Krajné 2:2 (2:0)

Domáci mali ideálny vstup do zápasu. V 11. min bolo už 2:0 po góloch Vajsábela a Kohutoviča. Medzi tým mohli hostia vyrovnať na 1:1, ale ich stredový hráč v 8. in netrafil prázdnu bránu. Inak malo Krajné minimum šancí, naopak domáci ich spaľovali jednu za druhou. V závere polčasu mohol pridať tretí úspech Pobeidmu M. Gono a L. Husár. Ich pohotové strely mierili tesne vedľa. Záver zápasu predsalen patril hosťom. Brankár Kyselicu prvú strelu ešte stihol vyraziť, ale na dorážku Kňazského bol prikrátky. V rušnom zápase, kde padla aj červená karta, sa Krajnému podarilo vyrovnať zo skrumáže po rohovom kope Medveďom.

Góly: 4. M. Vajsábel, 11. D. Kohutovič - 80. S. Kňazský, 88. D. Medveď, R: Martin Markech, 100 divákov

Kálnica – Zem. Podhradie 3:2 (2:1)

Domáci vstúpili do zápasu útočne a nebezpečne ohrozoval bránu súpera. V 11. min sa v šestnástke najlepšie zorientoval R. Janega a prudkou strelou otvoril skóre zápasu. Domáci pokračovali v nátlakovej hre, čoho výsledkom bol v 23. min gól Martina Šicka. Od tohto momentu hostia ožili a zvýšili aktivitu. V 37. min znížili strelou z 30 m v podaní Staňa. Hostia po prestávke hrali útočne a miestami si vytvárali mierny tlak. V 60. min sa hosťom podarilo vyrovnať po chybe obrany Zámečníkom na 2:2. Domáci od tohto momentu povzbudení fanúšikmi nebezpečne ohrozovali bránu Podhradia a vytvárali si viaceré šance. V 90. min zahrala obrana hostí v pokutovom území rukou a nariadený pokutový kop premenil kapitán Andrej Važan. V zápase výbornej futbalovej úrovne sa zrodilo vydreté víťazstvo domácich. Hostia zanechali v Kálnici výborný dojem a počas zápasu boli domácim vyrovnaným súperom.

Góly: 11. R. Janega, 23. Martin Šicko, 90. Andrej Važan (z 11m) - 37. R. Staňo, 60. Matej Zámečník, R: Marian Otiepka, 200 divákov

Hrádok – Potvorice 0:3 (0:0)

Domáci, ktorí v dvoch predchádzajúcich zápasoch na ihriskách súperov zvíťazili, chceli prvýkrát bodovať aj pred svojimi fanúšikmi. Prvú väčšiu šancu si vytvorili v 13. min, ale strelu Oleja z voleja brankár Kerak vyrazil. V 22. min pekne vystrelil Jarník, ale brankár Kucharovič jeho prudkú strelu vyškriabal na rohový kop. V 35. min sa dostal pred pokutovým územím k lopte Šimlovič, ale jeho strelu brankár vyrazil. Diváci sa dočkali gólu v 54. min, keď obrana nepokryla Buša, ktorý Potvorice poslal do vedenia. V 59. min sa situácia zopakovala a Bušo zvýšil na 0:2. V 80. min sa tretí raz v zápase presadil Bušo a uzavrel skóre na konečných 0:3. A tak domáci ani v druhom zápase na svojom ihrisku nestrelili gól a vyšli bodovo naprázdno.

Góly: 54., 59. a 80. J. Bušo, R: Roman Hudec, 120 divákov

1. Kostolné/St. T. B 4 3 1 0 11:1 10

2. Bošáca 5 3 1 1 12:5 10

3. Krajné 5 3 1 1 14:8 10

4. Kálnica 4 3 1 0 8:4 10

5. Beckov 5 3 0 2 15:10 9

6. Polianka 5 2 1 2 7:9 7

7. Hrádok 3 2 0 1 5:3 6