Utorok, 18. december, 2018 | Meniny má Sláva, Slávka

V šlágri kola bezgólová remíza

Diváci na gól čakali márne, šancí však mali oba tímy dostatok.

Na snímke (zľava) Milan Rundič (Trenčín) a Vukan Savičevič (Slovan).(Zdroj: TASR)

Diváci na gól čakali márne, šancí však mali oba tímy dostatok. V závere mohol rozhodnúť rozhodnúť Wesley, ktorého krásnu tiahlu strelu zastavilo až brvno Muchovej brány.

BRATISLAVA. Z posledných ôsmich vzájomných zápasov prehral Slovan sedem, pri skóre 6:22. Posledný vzájomný zápas vyhral Trenčín 3:1.

Šláger 9. kola skončil bezgólovou remízou. Na Pasienkoch však obe mužstvá v zaujímavom dueli nevyužili viacero výborných gólových príležitostí.

Domáci kapitán Milinkovič nastrelil v 21. a 62. min dvakrát brvno Šemrincovej bránky, v záverečnej minúte stretnutia opečiatkoval konštrukciu Muchovej svätyne aj hosťujúci útočník Wesley Moraes da Silva.

Trenčania si bez problémov udržali líderské postavenie vo Fortuna lige, hoci po šiestich víťazstvách na pôde súpera v tejto sezóne tentoraz už nezabodovali naplno.

Futbalisti AS však stále neokúsili trpkosť prehry.

Priebeh:

Od úvodu sa hral svižný futbal s množstvom šancí.

Tú prvú si vypracovali hostia v 3. minúte. Bero uvoľnil na ľavej strane van Kessela, ten krížnou prihrávkou našiel Gubu, ale trenčiansky mladík v dobrej pozícii mieril vedľa Muchovej brány.

Zreľákova akcia v 18. min odštartovala festival nepremenených šancí. Príležitosť Wesleyho zmaril Mucha a potom sa vyznamenal aj jeho kolega v trenčianskom drese Šemrinec, ktorý vychytal Peltiera.

V 22. min mali domáci veľmi blízko k úvodnému gólu.

Milinkovič najskôr opečiatkoval ľavú žrď strelou z 25 metrov, následne sa k odrazenej lopte dostal Gorosito, ale z päťky prepálil bránu.

Trenčín kontroval Wesleym, ktorý hlavičkoval tesne nad. V sľubnej príležitosti potom zaváhal Peltier a o niekoľko minút na to aj Priskin.

Slovan mal tlak, ale nedokázal skórovať. Heslo nedáš-dostaneš mohlo platiť v závere prvého polčasu.

Bero si po efektnej akcii v pokutovom území narazil s Wesley, ale jeho strelu v poslednom momente zblokoval Saláta. Rundič následne z priameho kopu mieril len do múru.

Slovan bol aktívnejší aj v úvode druhého polčasu. Najskôr pálil vysoko nad Priskin, potom za Šemrincom po druhý raz v zápase zvonila žrď, keď strieľal Milinkovič.

Hostia sa po zmene strán sústredili najmä na defenzívu a vyčkávali na svoju šancu z protiútokov. Jeden z takých zakončil Guba len do rukavíc Muchu.

V závere zápasu mohli rozhodnúť Zreľák s Kubíkom, ale ich šance zlikvidoval hrdina posledných minút Šemrinec.

Slovan sa tak po záverečnom hvizde musel uspokojiť len s bodom, Trenčín si po výsledku 0:0 poistil vedenie v tabuľke a v aktuálnej sezóne ešte neprehral.

Nikodimos Papavasiliou (tréner Slovana): "Vedeli sme, že nás čaká náročný duel proti lídrovi tabuľky. Podali sme však výborný výkon, za ktorý musím hráčov pochváliť. Vytvorili sme si veľa šancí, bohužiaľ, gól sme nestrelili. Ak má niekto byť nespokojný s výsledkom, tak sme to my. Zlepšujeme sa však deň čo deň a v tvrdej práci budeme naďalej pokračovať."

Ivan Vrabec (tréner Trenčína): "Dnes sme videli dobrý zápas, jedno aj druhé mužstvo si vytvorilo veľký počet šancí. Gól však nepadol, myslím, že jeden by bol rozhodujúci. Prišli sme sem vyhrať, ale s bodom sme napokon spokojní."

1. Nezabudnite na sporenie na dôchodok! Ušetríte na daniach
  2. Sprievodca pivnou kultúrou v Berlíne. Majú Nemci dobré pivo?
  3. Alexej Fulmek: Bol som dlho v SME
  4. Nestíhate nakupovať darčeky?
  5. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  6. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  7. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  8. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  9. Pracoval som v mekáči a vydržal tri dni. Hranolky sú prekliatie
  10. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  1. Na štedrovečernom stole sa miešajú tradície so štipkou odvahy
  2. Nový kancelársky koncept myhive už aj v Bratislave
  3. Sprievodca pivnou kultúrou v Berlíne. Majú Nemci dobré pivo?

Účtovníčka obrala školu o desaťtisíce eur. Nebolo to prvý raz

Účtovníčka obrala základnú školu v Starej Turej o viac ako 30 000 eur. Sudca okresného súdu v Novom Meste nad Váhom ju vzal v piatok do väzby.

V Dubnici nad Váhom otvorili závod na výrobu nabíjacích staníc

Na Slovensku ide o prvého výrobcu nabíjacích staníc, zamestnanie by tu mohlo nájsť približne 50 ľudí.

Hokejisti a fanúšikovia Dubnice potešili deti z domova, darovali im plyšové hračky

Nedeľňajší zápas St. Nicolaus I. hokejovej ligy v Dubnici nad Váhom bol netradičný. Diváci po prvom góle MHK zahádzali ľadovú plochu plyšovými hračkami.