Borčice takmer zvrátili zápas, Nové Mesto vyhralo

Borčice ukončili trojzápasovú sériu bez bodovej straty. Novomešťania zdolali juniorku Slovana.

Tomáš Bagi strelil oba góly Borčíc.(Zdroj: RADOVAN STOKLASA)

Borčice – Žilina B 2:2 (0:1)

Úvod zápasu naznačoval, že oba tímy chcú hrať otvorenú partiu. S pribúdajúcimi minútami sa však hra spred šestnástok presunula do stredu poľa. Tímy sa vzájomne dobre strážili a nedovolili jeden druhému podniknúť nebezpečnú akciu. V 27. min Žilinčania prekvapili, keď odrazenú loptu z voleja poslal nechytateľne Jánošík. Po polhodine hry mohol vyrovnať Luhový, ale v poslednej chvíli ho telom odstavil obranca. V 35. min mal druhý gól na kopačke Jánošík. Jeho strele z 25 m chýbali centimetre. V závere polčasu Prekovič dobre zasiahol pred unikajúcim Michlíkom a upratal loptu do bezpečia.

Po prestávke sa ako prvý opäť presadili Žilinčania. V 57. min si na center naskočil Vallo a do protipohybu gólmana pridal druhý gól – 0:2. V 64. min sa Iskre podarilo streliť kontaktný gól. Niekoľkonásobne odrazenú loptu poslal za Mandousa Bagi. V 70. min mohol rozhodnúť o výsledku Jánošík. Jeho únik bravúrne zneškodnil Prekovič. O minútu Bagi hlavou nenamieril presne, no všetko si vynahradil v 74. min Po ďalšom rohovom kope hlavou vyrovnal. V hekticom závere sa oba tímy snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, no zápas sa skončil deľbou bodov.

Góly: 64. a 75. Bagi - 27. Jánošík, 57. Vallo, ŽK: 76. Živčic -56. Kadlec, 69. Ďuratný, rozhodoval: Ihring, 727 divákov.

ISKRA: Prekovič - Revák, Siva, Bagi, Janec – Gábor (57. Kováč), Živčic – Novák (73. T. Púček), Barčík, Augustíni – Luhový (61. E. Le Giang). Tréner

MŠK B: Mandous – Kadlec (66. Šušolík), Králik, Ďuratný, Hancko – Tlacháč – Vallo (79. P. Púček), Škvarka (75. Václavik), Michlík, Hlohovský – Jánošík. Tréner: J. Kentoš

Jozef Majoroš (tréner Iskry): „Očakával som ťažký zápas. Žilinčania sú behaví a kombinačne vyspelí. Čakal som podobný zápas ako v prípade a-tímu. Prvý polčas sa nám nedarilo podľa predstáv. Po prestávke sme dokázali zabojovať o bod, ktorý je pre nás veľmi dobrý. Chceli sme aj vyhrať. Chlapcov by som rád pochválil za bojovnosť.“ (ISKRA)

Nové Mesto – Slovan jun 2:1 (1:0)

Domáci povzbudení bodom zo Žiliny nastúpili s úmyslom bodovať naplno. Už v 2. min mal prvú vážnejšiu príležitosť L. Šebek. Slovanisti pohrozili v 13. min. Po pravej strane unikol Petreje, no vo vyloženej gólovej príležitosti zasiahol výborne Belic. Hráči AFC sa v nasledujúcich minútach tlačili viac na súperovu polovičku. Po rohu v 21. min využil skrumáž pred brankárom Greifom Kutaj a strelil prvý domáci gól – 1:0. V nasledujúcich minútach sa útoky prelínali na oboch stranách. Tvrdú strelu vyslal Reisel v 24. min, ale obrana Považanu bola na mieste. O tri minúty využil chybu v strede ihriska L. Šebek, ale mieril mimo bránu hostí. I v 30. min dobre zabrala obrana Slovana a odvrátila tvrdú strelu Vlada. V závere polčasu prišli minúty kapitána hostí Saba. Jeho strely však šli mimo bránu, alebo ich zneškodnil Belic. Druhý polčas začali Novomešťania nátlakovou hrou. Prvú príležitosť si ale vytvorili Slovanisti. Sabo v 47. min vystrelil spoza šestnástky, no mieril tesne nad. O minútu neskôr L. Šebek presnou prihrávkou našiel Vlada, ktorého obrana hostí v poslednej chvíli odzbrojila. V týchto fázach stretnutia hrali hráči AFC aktívne, vytvárali si príležitosti, ktoré však nekončili v sieti. Neuspeli Urban, ani L. Šebek. Najkrajšiu akciu stretnutia si vytvorili domáci v 70. min. Múdry ušiel po pravej strane, prihral voľnému L. Šebekovi, ktorý zvýšil na 2:0. Slovan odpovedal o tri minúty, keď najlepší hráč hostí Sabo obhodil obrancu i Belica a znížil. Hráči AFC pokračovali v zahadzovaní gólových príležitostí i naďalej. Boli to opäť L. Šebek a Múdry. Hostia zacítili príležitosť na vyrovnanie a neustále hrozili nebezpečnými strelami. Novomešťania znervózneli. Záver ale zvládli na výbornú a pripísali si tak ďalšie víťazstvo.

Góly: 21. Kutaj, 70. L. Šebek – 73. Sabo, ŽK: Lopušan, Vlado – Sabo, Šefčík, rozhodoval: Galád, 330 divákov.

NOVÉ MESTO: Belic – Lopušan, Šupka, Šupák, Vlado, Múdry, Kutaj (52. Kurtin), Urban (90. Jurica), Jastráb, M. Šebek (75. Rapavý), L. Šebek. Tréner: M. Lintner.

SLOVAN JUN: Greif – Lády, Malý, Sabo, Šefčík, Záhumenský, Gasser (56. Hubert), Majerčák (84. Andrejko), Reisel (68. Bučák), Laczkó, Petreje. Tréner: J. Kozák. ROMAN BAJČÍK