Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Borčice takmer zvrátili zápas, Nové Mesto vyhralo

Borčice ukončili trojzápasovú sériu bez bodovej straty. Novomešťania zdolali juniorku Slovana.

Tomáš Bagi strelil oba góly Borčíc.Tomáš Bagi strelil oba góly Borčíc. (Zdroj: RADOVAN STOKLASA)

Borčice – Žilina B 2:2 (0:1)

Úvod zápasu naznačoval, že oba tímy chcú hrať otvorenú partiu. S pribúdajúcimi minútami sa však hra spred šestnástok presunula do stredu poľa. Tímy sa vzájomne dobre strážili a nedovolili jeden druhému podniknúť nebezpečnú akciu. V 27. min Žilinčania prekvapili, keď odrazenú loptu z voleja poslal nechytateľne Jánošík. Po polhodine hry mohol vyrovnať Luhový, ale v poslednej chvíli ho telom odstavil obranca. V 35. min mal druhý gól na kopačke Jánošík. Jeho strele z 25 m chýbali centimetre. V závere polčasu Prekovič dobre zasiahol pred unikajúcim Michlíkom a upratal loptu do bezpečia.

Po prestávke sa ako prvý opäť presadili Žilinčania. V 57. min si na center naskočil Vallo a do protipohybu gólmana pridal druhý gól – 0:2. V 64. min sa Iskre podarilo streliť kontaktný gól. Niekoľkonásobne odrazenú loptu poslal za Mandousa Bagi. V 70. min mohol rozhodnúť o výsledku Jánošík. Jeho únik bravúrne zneškodnil Prekovič. O minútu Bagi hlavou nenamieril presne, no všetko si vynahradil v 74. min Po ďalšom rohovom kope hlavou vyrovnal. V hekticom závere sa oba tímy snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, no zápas sa skončil deľbou bodov.

Góly: 64. a 75. Bagi - 27. Jánošík, 57. Vallo, ŽK: 76. Živčic -56. Kadlec, 69. Ďuratný, rozhodoval: Ihring, 727 divákov.

ISKRA: Prekovič - Revák, Siva, Bagi, Janec – Gábor (57. Kováč), Živčic – Novák (73. T. Púček), Barčík, Augustíni – Luhový (61. E. Le Giang). Tréner

MŠK B: Mandous – Kadlec (66. Šušolík), Králik, Ďuratný, Hancko – Tlacháč – Vallo (79. P. Púček), Škvarka (75. Václavik), Michlík, Hlohovský – Jánošík. Tréner: J. Kentoš

Jozef Majoroš (tréner Iskry): „Očakával som ťažký zápas. Žilinčania sú behaví a kombinačne vyspelí. Čakal som podobný zápas ako v prípade a-tímu. Prvý polčas sa nám nedarilo podľa predstáv. Po prestávke sme dokázali zabojovať o bod, ktorý je pre nás veľmi dobrý. Chceli sme aj vyhrať. Chlapcov by som rád pochválil za bojovnosť.“ (ISKRA)

Nové Mesto – Slovan jun 2:1 (1:0)

Domáci povzbudení bodom zo Žiliny nastúpili s úmyslom bodovať naplno. Už v 2. min mal prvú vážnejšiu príležitosť L. Šebek. Slovanisti pohrozili v 13. min. Po pravej strane unikol Petreje, no vo vyloženej gólovej príležitosti zasiahol výborne Belic. Hráči AFC sa v nasledujúcich minútach tlačili viac na súperovu polovičku. Po rohu v 21. min využil skrumáž pred brankárom Greifom Kutaj a strelil prvý domáci gól – 1:0. V nasledujúcich minútach sa útoky prelínali na oboch stranách. Tvrdú strelu vyslal Reisel v 24. min, ale obrana Považanu bola na mieste. O tri minúty využil chybu v strede ihriska L. Šebek, ale mieril mimo bránu hostí. I v 30. min dobre zabrala obrana Slovana a odvrátila tvrdú strelu Vlada. V závere polčasu prišli minúty kapitána hostí Saba. Jeho strely však šli mimo bránu, alebo ich zneškodnil Belic. Druhý polčas začali Novomešťania nátlakovou hrou. Prvú príležitosť si ale vytvorili Slovanisti. Sabo v 47. min vystrelil spoza šestnástky, no mieril tesne nad. O minútu neskôr L. Šebek presnou prihrávkou našiel Vlada, ktorého obrana hostí v poslednej chvíli odzbrojila. V týchto fázach stretnutia hrali hráči AFC aktívne, vytvárali si príležitosti, ktoré však nekončili v sieti. Neuspeli Urban, ani L. Šebek. Najkrajšiu akciu stretnutia si vytvorili domáci v 70. min. Múdry ušiel po pravej strane, prihral voľnému L. Šebekovi, ktorý zvýšil na 2:0. Slovan odpovedal o tri minúty, keď najlepší hráč hostí Sabo obhodil obrancu i Belica a znížil. Hráči AFC pokračovali v zahadzovaní gólových príležitostí i naďalej. Boli to opäť L. Šebek a Múdry. Hostia zacítili príležitosť na vyrovnanie a neustále hrozili nebezpečnými strelami. Novomešťania znervózneli. Záver ale zvládli na výbornú a pripísali si tak ďalšie víťazstvo.

Góly: 21. Kutaj, 70. L. Šebek – 73. Sabo, ŽK: Lopušan, Vlado – Sabo, Šefčík, rozhodoval: Galád, 330 divákov.

NOVÉ MESTO: Belic – Lopušan, Šupka, Šupák, Vlado, Múdry, Kutaj (52. Kurtin), Urban (90. Jurica), Jastráb, M. Šebek (75. Rapavý), L. Šebek. Tréner: M. Lintner.

SLOVAN JUN: Greif – Lády, Malý, Sabo, Šefčík, Záhumenský, Gasser (56. Hubert), Majerčák (84. Andrejko), Reisel (68. Bučák), Laczkó, Petreje. Tréner: J. Kozák. ROMAN BAJČÍK