Prvá výhra Kočoviec, Hornej Súči na cestu nabalili poltucet

Prehľad výsledkov VI. ligy.

Domáci Pavol Bulko (v bielom) v súboji o loptu s hosťujúcim kapitánom Jurajom Kenderom  v zápase V.Bierovce/Opatovce - Kľúčové.Domáci Pavol Bulko (v bielom) v súboji o loptu s hosťujúcim kapitánom Jurajom Kenderom v zápase V.Bierovce/Opatovce - Kľúčové. (Zdroj: TIMOTEJ BULKO)

Trenčianske Jastrabie – Horné Srnie 4:1 (1:1)

Domáce mužstvo po minulotýždňovej predvedenej hre nasadilo také isté tempo, čoho výsledkom bola hra, ktorá sa divákom páčila. Hostia sa síce ako prví ujali vedenia, ale domáci zvýšenou snahou otočili zápas vo svoj prospech.

Góly: 39. M. Glasa (11 m), 70. Kyselica, 77. T. Fodrek, 90. Žák – 36. Galko, ŽK: 1:1, rozhodoval: Ször, 100 divákov.

T. JASTRABIE: Hruška – Jánošík (46. Mikula), D. Fodrek (66. D. Koreň), Kobida, Valko, J. Koreň, Kyselica, Žák, T. Fodrek, M. Glasa, Kuchtiak (76. Bročko).

H. SRNIE: Martiška – Straka, Kramár, Kebísek, Švančárek, Martinus, Lukajka, L. Naňák, Galko, M. Ševčík (65. T. Naňák), B. Blaško. JÚLIUS GLASA

Veľká Hradná – Očkov 4:1 (1:1)

V peknom jesennom počasí sa na Hradnej hral zásluhou oboch mužstiev pekný útočný futbal. Prvý polčas bol viac vyrovnaný, ale v druhom polčase domáci strhli víťazstvo na svoju stranu. Hostia sa ujali vedenia už v 7. minúte, kedy si po štandardnej situácii domáci hráč strelil vlastný gól. V 18. min po rohu hostia loptu iba odvrátili na hranicu šestnástky, odkiaľ M. Ševčík krásnym volejom vyrovnal na 1:1. V 62. min zastavila hosťujúca obrana prenikajúceho M. Ševčíka v šestnástke iba za cenu faulu a z nariadenej jedenástky sám faulovaný hráč upravil na 2:1. V 80. min sa v pokutovom území uvoľnil opäť M. Ševčík a nádherným obstrelom k vzdialenejšej žrdi zavŕšil svoj hetrik. V poslednej minúte zápasu Marek Ševčík navyše ešte pridal aj svoj štvrtý gól, keď po peknej akcii s M. Hilčíkom stanovil konečný výsledok zápasu na 4:1.

Góly: 18., 62. (z 11 m), 80. a 90. M. Ševčík – 7. J. Kováč (vlastný gól), ŽK: 2:5, rozhodoval: Hruda, 150 divákov.

V. HRADNÁ: Filo – T. Masár, Lobotka, Jandák, Straka, Petrík (67. Hilčík), Kyjac, K. Kováč, R. Ševčík (9. J. Kováč, 78. P. Kováč), M. Ševčík, Baláž.

OČKOV: Trebatický – Drahno, Mečiar, D. Čechvala st., Jurčo, Koritina, Gažo (76. Némethy), Hikel, Gono, M. Ščepko, D. Čechvala ml. (65. Kozic). JOZEF KYJAC

Veľké Bierovce / Opatovce – Kľúčové 4:1 (1:0)

Domáci privítali na kvalitne pripravenom teréne v šiestom kole nováčika z Kľúčového. Hneď od úvodu robil veľké starosti obom celkom silný vietor. Tvorili sa nepresnosti na oboch stranách a hral sa prevažne futbal zo strany na stranu. V 10. minúte Tomáš Sivák posunul loptu na Lukáša Breznického, ale ten z uhla poslal loptu len do bočnej siete. V 20. minúte mali hostia dobrú šancu, Juraj Kendera vypálil z 25 metrov, ale domáci brankár bol pozorný a vyrazil na roh. Prvý polčas vážnejšie šance nepriniesol, no v jeho závere prišiel faul na Lukáša Breznického v pokutovom území a následnú penaltu premenil s prehľadom Ladislav Žúži - 1:0. V 52. minúte bol po druhej žltej karte vylúčený Lukáš Breznický a hostia mali tak možnosť presilovky, ale o osem minút bol vylúčený aj hosťujúci hráč Martin Kiačik. Hneď po tomto momente centroval z polovice ihriska Juraj Mercek na Tomáša Siváka, ktorý hlavou umiestnil loptu do brány - 2:0. V 68. minúte vybojoval loptu Martin Sivák, poslal do úniku brata Tomáša Siváka, ktorý si zasekol hosťujúceho obrancu a pekne aj zakončil - 3:0. V 72. minúte Róbert Pšenčík nepríjemne vystrelil, domáci následne rýchlo rozohrali, Pavol Bulko sa ocitol v samostatnom úniku, poradil si aj s brankárom hostí, no jeho strelu vyrazil z bránkovej čiary Marián Sabadka. V 74. minúte ukázal svoje kvality hosťujúci Marian Vavruš, ktorého sólo takmer z polovice ihriska sa skončilo gólom na 3:1. V 78. minúte si obhodil hosťujúceho Mariana Sabadku Michal Svatík, pred bránu prihral Pavlovi Bulkovi, ktorý vsietil gól na 4:1 pre domácich. V 90. minúte mal ešte obrovskú šancu Pavol Bulko, krásne prešiel cez troch hráčov hostí, no jeho zakončenie tesne obtrelo ľavú žrď. Na Opatovské hody tak ostali všetky body doma a domáci sa tešia zo štvrtej výhry v rade.

Góly: 62. a 68. T. Sivák, 43. Žúži (z 11 m), 78. Pavol Bulko – 74. M. Vavruš, ŽK: 2:2, ČK: 52. Breznický (V. Bierovce) a 60. Martin Kiačik (Kľúčové) po druhých žltých kartách, rozhodoval: Cibulka, 100 divákov.

V. BIEROVCE / OPATOVCE: Ondrášik – Barták (5. Pazúr), M. Sivák, Žúži, Mercek, Fabian, Breznický, Pav. Bulko, T. Sivák (80. P. Ondrášek), T. Ondrášek, Svatík (78. Horňák).

KĽÚČOVÉ: Machara – Mart. Kiačik, L. Pecháček, Kendera, Petrúšek (76. P. Vavrúš), Sabadka, Vydrnák (70. Kulich), Mil. Kiačik (70. P. Pecháček), M. Patka, M. Vavruš, Pšenčík. TIMOTEJ BULKO

Načítavam video...

Kočovce – Horná Súča 6:1 (2:0)

V Kočovciach sa predstavili momentálne posledné dve mužstvá tabuľky. Domáci začali úvodným tlakom, pričom v 8. min sa v šestnástke hostí uvoľnil Maraz, ktorého hostia faulovali, ale sám faulovaný hráč penaltu nepremenil, keď jeho strelu brankár hostí vyrazil – potvrdilo sa, že faulovaný hráč by penaltu nemal kopať. V 24. min z pravej strany centroval Toráč a Roško strelil gól na 1:0. V 38. min Hanáček po prihrávke Horčičáka s prehľadom strelou k žrdi zo 16 metrov zvýšil na 2:0. V 40. min hostia zahrávali priamy kop, ale brankár domácich Motola strelu chytil. V 41. min domáci urobili veľkú chybu v rozohrávke, hosťujúci Kučerák sa rútil sám na brankára, ale domáci gólman mužstvo podržal. Druhý polčas sa začal opäť náporom domácich a v 46. min po najkrajšej akcii zápasu po ose Horčičák – Maraz upravil Roško na 3:0. V 53. min domáci Horčičák zvýšil už na 4:0, no v 60. min hosťujúci nestarnúci Kučerák preloboval domáceho brankára a znížil na 4:1. V 63. min z ľavej strany zahrával priamy kop Roško, na hranici šestnástky našiel voľného Hanáčka, ktorý s prehľadom strelou do vinkla upravil na 5:1. V 77. min Maraz peknou prihrávkou našiel voľného Roška a ten upravil výsledok na konečných 6:1. Do konca zápasu mali domáci ešte územnú prevahu, ale gólovo sa už nepresadili. Nováčik súťaže si po dobrom výkone a zaslúženom víťazstve pripísal na svoje konto všetky tri body.

Góly: 24., 46. a 77. Roško, 38. a 63. Hanáček, 53. Horčičák – 60. Kučerák, ŽK: 0:2, rozhodoval: Kováčik, 100 divákov.

KOČOVCE: Motola – Sevald, Juriš (82. Madara), Toráč, Feranec (77. Pichler), Briška (56. Majerník), Hanáček, Gajdošík, Roško, Horčičák, Maraz.

H. SÚČA: M. Seriš – Zemanovič, Machara, Lukšo, Hoťko (46. Š. Coník), Ján Dohnan (85. M. Coník), P. Dohnan, Jozef Dohnan, Mikušinec (60. Kalík), Kučerák, Repa. PETER HRUŠÍK

Opatová nad Váhom – Ľuborča 3:0 (2:0)

Domáci hráči začali s chuťou - už v 12. min bol hosťujúcim brankárom faulovaný Miroslav Vitko a sám faulovaný hráč nariadený pokutový kop premenil. Do 33. min sa hral väčšinou medzišestnástkový futbal, zaujala iba strela domáceho Čaju, keď lopta tesne minula pravú žrď Husárovej brány. V 35. min krížna prihrávka Martina Zuba našla kopačku Mateja Moška, ale ten tiesnený mieril nad bránu. V 40. min Havier presnou prihrávkou našiel Martina Zuba, ten obišiel všetko, čo mu stálo v ceste a zvýšil na 2:0. Na začiatku druhého polčasu vystrašila strela hosťujúceho Bahna domáceho brankára Šlesára, no ten si s ňou poradil. V 60. min hlavička Brisudu letela nad Šlesárovu bránu. V 67. min sa v čistej šanci ocitol domáci Šubert, ale zblízka Husára neprekonal. O tri minúty neskôr si tento hráč všetko vynahradil, keď po prihrávke Viktora Škultétyho zvyšoval na 3:0. Do konca stretnutia boli ešte na oboch stranách šance, ale skóre sa už nezmenilo. Domáci hráči svoj hodový zápas zvládli a vyhrali nad kvalitným súperom, za čo boli odmenení veľkým potleskom.

Góly: 12. Vitko (11 m), 40. M. Zubo, 70. Šubert, ŽK: 2:3, rozhodoval: Baňár, 200 divákov.

OPATOVÁ n/V: Šlesár – Bella (55. Šubert), T. Zubo, Urban (66. Ferenčík), Kováčik, Vitko, Havier, Škultéty, Moško (83. Pollák), Čaja, M. Zubo.

ĽUBORČA: Husár – Bahno, Sabadka, M. Korienek (46. Vavrúš), P. Patka, Machara, B. Brisuda, Mihalik, Schwandtner, Rajníček, Matejka (72. Gajdošík). ĽUBOMÍR LIŠKA

Dolná Súča – Nová Ves nad Váhom 0:4 (0:2)

Domácemu mužstvu nevyšiel úvod zápasu - už v 6. min inkasovalo prvý gól, o päť minút podnikli hostia nebezpečný útok, po ktorom nasledoval faul v šestnástke a nariadený pokutový kop hosťujúci hráč premenil. Od tohto momentu sa už domáci nedokázali dostať do potrebného tempa, pričom prvý polčas sa už len dohrával. Po zmene strán sa domáci snažili súpera pritlačiť, vypracovali si aj zopár šancí, ktoré však nevyužili. V posledných minútach zápasu si hostia umnou hrou poistili svoje zaslúžené víťazstvo, keď pridali ďalšie dva góly.

Góly: 81. a 88. Sika, 6. Lacko, 11. Malíček (11 m), ŽK: 1:2, rozhodoval: Király, 150 divákov.

D. SÚČA: Marenčák – Mrázik, Trnavský, R. Pleva, T. Pleva, A. Gajdošík, Vendžúr, E. Vasko, Repa, Solár (85. P. Vasko), Valaštín.

NOVÁ VES n/V: Grznár – Vrablic (84. Jaroš), Malíček, Šimončič (64. Kačina), Gajdošech (70. Korytina), Ševčík, Jambor, Sika, Lacko, Fačkovec, Doboš. PATRIK SEDLÁČEK

Čachtice – Zamarovce 1:1 (1:1)

Domáci hráči nastúpili proti prvému družstvu súťaže s veľkým odhodlaním. Na začiatku zápasu si vypracovali niekoľko sľubných šancí, ale prvý gól zápasu vsietil v 38. min hosťujúci B. Drienka po chybe domácich. Hneď po ďalších dvoch minútach však po samostatnej akcii vsietil svoj prvý gól za A-mužstvo Čachtíc Dominik Lechner, ktorý skóre zápasu vyrovnal. V druhom polčase sa hral zápas iba medzi šestnástkami, i keď sa zrodili niektoré šance hostí aj domácich, neboli však využité. Remíza je pre obidve mužstvá zaslúžená. V slušnom zápase si svoju úlohu dobre splnili aj rozhodcovia.

Góly: 40. Lechner – 38. B. Drienka, ŽK: 1:1, rozhodoval: Kahúň, 124 divákov.

ČACHTICE: Horváth – Bobocký, A. Herák, Šumaj, Peterka, Habán (88. Pichler), M. Trebatický, Šimo, Ondrejech, M. Ďuriš (80. Vráblik), Lechner.

ZAMAROVCE: Kyš – B. Drienka, Minárech, Dragula, T. Drienka, Minárik, Myslivec, Garaj, Poruban, Machara, Igaz (82. O. Šmelko). ROMAN PUCHÝ

Bošáca – Dubodiel 2:1 (1:1)

V úvodnej štvrťhodine zápasu sa mužstvá iba oťukávali, väčšinou medzi šestnástkami. Až v 20. min sa pred bránu hostí predral Pavol Kostelan, bol faulovaný a sám nariadenú jedenástku aj premenil. O minútu na to prudká strela Martina Zámečníka skončila vedľa brány. Ihneď na to prebrali iniciatívu na svoje kopačky domáci, avšak šanca sa zrodila na druhej strane a Kúdelovu dobrú strelu domáci brankár bravúrne vyrazil. V 36. min hostia zahrávali priamy kop a Kúdela strelil vyrovnávajúci gól. To bol signál k ich ofenzíve a poriadne hrozili pred bošáckou bránou, pričom jedna zo striel skončila na domácom brvne. Druhý polčas sa začal veľkou šancou hostí, keď sa dostali do brejku dvaja hráči Dubodiela, no akciu v poslednej chvíli prerušil obranca domácich. V 55. min Zámečníkom dobre kopnutý priamy kop brankár s námahou vyrazil. Domácim sa potom opäť podarilo prebrať dianie zápasu na svoju stranu, dosiahli aj gól, ale rozhodca ho nakoniec pre faul na brankára neuznal. Snaha sa domácim vyplatila v 80. minúte, kedy po rohovom kope Peter Ochodnický loptu dokopol do brány hostí. O chvíľu vystrašila prítomných divákov prudká strela hosťujúceho Kúdelu z 18 metrov, našťastie pre Bošácu lopta minula svoj cieľ. Domáci potom udržali súpera na jeho polovici a tak sa im podarilo zabodovať naplno.

Góly: 20. P. Kostelan (z 11 m), 80. Ochodnický – 36. Kúdela, ŽK: 2:0, rozhodoval: Mazúch, 100 divákov.

BOŠÁCA: Svoboda – R. Kusenda, Bero, P. Kostelan, Bako, Helík, M. Kostelan, Vavro (55. Ochodnický), Martin Zámečník, Matej Zámečník (81. Mihala), Samotný (77. Mizerák).

DUBODIEL: S. Petrík – T. Petrík, Červený, Trnčák (75. B. Janík, 80. L. Petrík), Scheer, Mat. Petrík, Kúdela, Mich. Petrík, Knoll, Hostačný, Malec. MARIÁN KOPUNEC

1. Zamarovce 6 4 1 1 17:11 13

2. V. Bierovce – Op. 6 4 0 2 17:10 12

3. V. Hradná 6 4 0 2 21:16 12

4. Ľuborča 6 4 0 2 14:11 12

5. Opatová 6 3 2 1 15:9 11

6. Bošáca 6 3 2 1 15:10 11