Tr. Stankovce zosadili z čela Šimonovany

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Brankár Martin Kopčan bol smutným hrdinom zápasu v Tr. Teplice - Beluša (0:1).Brankár Martin Kopčan bol smutným hrdinom zápasu v Tr. Teplice - Beluša (0:1). (Zdroj: MILOŠ ORSZÁGH)

Partizánske – Častkovce 0:3 (0:1)

Domáci sa mohli ujať vedenia už v 7. minúte, proti bol však Husár, ktorý po Křapkovom rohu a Slivkovom zakončení sprvej odvracal loptu od pravej tyče. Aj v ďalších minútach boli nebezpečnejší domáci, ale gólovú príležitosť si už nevypracovali. Naopak, v 23. minúte hostia založili rýchlu akciu, Husár posunul loptu úplne voľnému Adamcovi, ktorý poslal loptu do siete ponad vybiehajúceho Zdychavského. Na druhej strane si Korček poradil s dvomi streleckými pokusmi Křapku. V 31. minúte si Vrábel nabehol na Husárovu načasovanú prihrávku a loptu bez prípravy poslal po zemi tesne vedľa ľavej žrde domácej bránky. V 39. minúte Jambor poslal center do malého vápna, no Korčok vyrazil Obertovu hlavičku na roh. V 54. minúte Zdychavský kryl Madrovu strelu z devätnástich metrov. O štyri minúty Častkovčanom vyšla druhá rýchla kontra, keď po ľavej strane ušiel Adamec a po jeho centri Madro pred Zdychavským nezaváhal. V 60. minúte obaja hráči hostí okopírovali predchádzajúcu akciu, no Madro tentoraz minul odkrytú domácu bránku. Pohyblivejší a trpezlivo hrajúci hostia naďalej vyrážali do brejkov, no Vrábela i Adamca v poslednej chvíli odzbrojili domáci obrancovia. V 79. minúte bolo už 0:3, keď si na Madrov center nabehol do šestnástky Žiška, ktorý hlavou napol sieť a podčiarkol tretiu domácu prehru Tempa.

Góly: 23. Adamec, 58. Madro, 79. Žiška. R Černej, 180.

OK: Korček – Žiška, Čechvala, Hevier, Osuský, Končitík, M. Adamec, J. Halás, Husár (90. Vlado), Madro (88. Ostrovský), L. Vrábel (82. Luštík), tréner: J. Madera.

Bánovce – N. Dubnica 1:2 (1:1)

Bánovce po prehre vonku nastúpili na domáci zápas plný elánu a už v 3. minúte sa ujali vedenia Líškom po peknej kombinačnej akcii. Domáci aj po góle mali jasnú prevahu a prvý polčas sa odohral iba na polovičke súpera. N. Dubnica sa až v závere polčasu dostala na polovičku domácich a hneď po hrubej chybe domácej obrany sa kopal pokutový kop. Hostia z penalty vyrovnali na 1:1. Úvod druhého polčasu patril domácim, do 50. minúty dve obrovské tutovky spálil Šiko a jednu Líška. Prakticky už mohlo byť po zápase. Domáci sa aj naďalej dostávali do šancí, ale nebolo im súdené skórovať. Hostia v závere zaútočili a rozhodca odpískal diskutabilný pokutový kop a navyše vylúčil i domáceho hráča. Hostia boli za celý zápas trikrát pred bránou domácich a z toho kopali dve penalty a obe aj premenili. Bánovce v smolnom zápase doma iba prehrali.

Góly: 3. M. Líška – 40. M. Ranuša (11 m), 88. M. Václav (11 m), R Volf, ČK: 88. Poštrk (Bánovce) po druhej ŽK, 120.

FK SPARTAK: Grman – Mášik (59. Olej), Škultéty, Poštrk, Šiko, Líška, Kosiba, Bodocký, Svatík (76. Minárik), Gajdošík, Ondráš.

MFK: Rekem – Burdej, Grnja, Václav, Behan (83. Vagala), Držík (53. Švikruha), Marušinec, Ranuša, Častulín, Lendvay, Suchý.

Tr. Stankovce – Šimonovany 1:0 (1:0)

Obaja súperi patria medzi popredné mužstvá súťaže a tak sa dal očakávať dobrý futbal aj keď Tr. Stankovce nastupovali v oslabenej zostave kvôli maródke. Zápas sa začal vo vysokom nasadení a útoky sa striedali na oboch stranách. Mužstvo Šimonovian potvrdzovalo svoje postavenie v tabuľke a ich protiútoky boli čoraz nebezpečnejšie Tr. Stankovce však tiež majú svoje útočnú kvalitu a tak sa od úvodu bolo na čo pozerať. Obrany na oboch stranách však pracovali spoľahlivo a tak sa mužstvá do šancí nedostávali. Hostia si postupne vypracovali miernu územnú prevahu, ale domáca obrana stíhala ich akcie eliminovať. Hra sa postupne vyrovnala a bojovalo sa hlavne v strede poľa. Obraz hry sa nezmenil až do 40. min,, kedy hlavný rozhodca za faul odpískal pokutový kop proti domácemu mužstvu. Loptu si postavil kapitán hostí Oršula, ale Zemanovič mu pokutový kop bravúrne zlikvidoval. V 44. min. bol v šestnástke hostí faulovaný Patrik Sedláček a hlavný rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý bezpečne premenil Puna – 1 : 0.

Aj v úvode 2. polčasu sa kvalitný a vyrovnaný zápas. V 49. min. ohrozil súperovu bránu Puna, ale strela išla tesne vedľa pravej tyče. Potom prišlo niekoľko minút tlaku Tr. Stankoviec, ale strely Antošíka a Patrika Sedláčka si cestu do siete nenašli.V 55. min. po akcii Poleka lopta predsa skončila v sieti, ale hlavný rozhodca gól neuznal pre ofsajd. O minútu neskôr mal Polek opäť šancu, ale strieľal vedľa. Polek bol v dobrej streleckej pozícii aj v 62. min., ale strieľal vysoko nad. V 77. min. mal obrovskú šancu na zvýšenie skóre Michal Sedláček, ale Gramblička mu šancu zneškodnil. V 82. min. skúšal pozornosť hosťujúceho brankára Michal Sedláček, ale mieril nepresne. Záver, inak slušného zápasu, bol poznačený hrubým likvidačným zákrokom hosťujúceho Chrenka. Tr. Stankovce si však už cenné a zaslúžené víťazstvo ustrážili.

Gól: 44. Puna (11 m), ŽK: Barčiak, M. Sedláček – Sobota, Baláška, rozhodoval: Farkaš, 200 divákov.

TR. STANKOVCE: Zemanovič – Poruban, Krasňan (37. Antošík), Koprivňanský, Čibík, Barčiak, Polek (72. Mich. Sedláček), Puna, Poruban (82. Blažej), P. Sedláček, Daňovský. Tréner: M. Ježík. ŠTEFAN ŠMATLÁK

Tr. Teplice – Beluša 0:1 (0:1)

Trenčianske Teplice aj v ďalšom zápase pokračovali vo svojej nemastnej-neslane hre a súperovi z Beluše ponúkli ďalší bodový zisk. O výsledku sa rozhodlo v prvom polčase, keď brankár Kopčan prepustil ľahkú strelu z diaľky medzi nohy a lopta skončila pár centimetrov za bránkovou čiarou. Beluša potom umne bránila a vyrážala do nebezpečných protiútokov. Tr. Teplice sa snažili v druhom polčase výsledok zmeniť, ale bránu hostí prakticky neohrozili. Beluša bola futbalovejšia a jej víťazstvo nie je nezaslúžené.

Góly: 25. Gažo, ŽK: Kopúň – Mikuška, rozhodoval: Mokoš, 100 divákov.

TR. TEPLICE: Kopčan – Balocký, Kopúň, Jambor, Ančic, Bubenko, Puček, Bretschneider (46. Michalík), Jančovič, Haško (78. Verchola), Beňo (78. Paška). Tréner: M. Fabuš. JAROSLAV RUŽIČKA

Ostatné výsledky: Jaslovské Bohunice – Vrbové 2:3 (1:1), Malženice – Holíč 1:1 (0:1), Boleráz – Domaniža 0:1 (0:0), Prečín – Kanianka 4:1 (1:1).

1. Beluša 6 5 0 1 15:9 15

2. Holíč 6 4 1 1 16:7 13

3. Častkovce 6 4 1 1 14:8 13

4. Šimonovany 6 4 0 2 12:4 12

5. Tr. Stankovce 6 4 0 2 12:9 12

6. Vrbové 6 3 2 1 13:11 11

7. Malženice 6 3 2 1 10:8 11

8. Domaniža 6 3 2 1 14:14 11