Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Myjavské béčko nestačilo na Cigeľ

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

St. Turá – Horovce 2:1 (1:0)

Domáci až na tretí pokus zvíťazili, a zaslúžene, na domácej pôde nad súperom z Horoviec. Hostia ale herne nesklamali. Duel sa hral obojstranne útočne v dobrom tempe s mnohými peknými akciami. Futbal sa divákom jednoducho musel páčiť. Prvý gól zápasu zaznamenal kapitán Peterka, keď v 11. min obstrelil kapitána a brankára Rajníka, lopta narazila na tyč a odtiaľ smerovala do siete. Tlak Starej Turej postupne narastal. V 14. min tvrdú strelu Sládka brankár vyrazil, ale v 20. min takmer z 50 m ho prekonal Valenčík, keď vystihol, že je ďalej od brány. V 24. min Peterka a v 29. min Sládek strieľali mimo brány. Hostia mohli vyrovnať v 45. min, keď tvrdú strelu hrajúceho trénera Rumana bravúrne vyrazil Vrzala. Hostia nastúpili do druhého polčasu so snahou čo najskôr vyrovnať. V 52. min Brix strieľal tesne mimo bránu. Pri tlaku hostí v 56. min našiel Macho Sládeka a ten zvýšil na 2:0. Obrátky zvýšili i hostia a snahu o strelenie kontaktného gólu. Blízko bol k nemu v 60. min Brix, ale zo 14 m vyslal slabú strelu. V 73. min Kebis z toho istého miesta vyslal tvrdú strelu, ale Vrzala loptu vyrazil. V 74. min sa hostia tešili z gólu, ktorý zaznamenal Kormendy. V 82. min mohol zvýšiť skóre na 3:1 Sládek, ale po sóle od polovice ihriska poslal loptu nad bránu. V prvom polčase boli herne lepší domáci, po prestávke hostia, ktorí takmer záverečných pätnásť minút hrali na domácej polovici. Najlepší hráči zápasu: Macho (St. Turá) – Ruman (Horovce). V zápase boli udelené ŽK v pomere 2:4 a niektorí úplne zbytočne. Tri boli za rečnenie. Keď si hráči neuvedomia, že u rozhodcu za reči nezískajú nič okrem kartového trestu, tak ich nazbierajú toľko, že v niektorých zápasoch nenastúpia. Rozhodcovia mali zápas plne pod kontrolou a karty udeľovali správne.

Góly: 11. Peterka, 56. Sládek – 74. Kormendy, ŽK: 2:4, rozhodoval: Páleník, 100 divákov.

ST. TURÁ: Vrzala – Jaroš, Antálek, Valenčík, Bončo, Ján Tuka, Magula (71. Bartek), Peterka, Mazák, Sládek, Macho (90. Joz. Tuka) VILIAM SOLOVIČ

Uhrovec - Myjava B 2:1 (0:1)

V Uhrovci videli diváci veľmi kvalitný a dobrý futbalový zápas. Domáci zaslúžene vyhrali, keď dokázali otočiť nepriaznivý stav. Rezerva Myjavy sa predviedla v Uhrovci vo vynikajúcom svetle, domáci ale siahli až na dno svojich síl a pripísali si do tabuľky tri body.

Gól hostí: 36. R. Horeš (11 m). R J. Kováč, 100.

TJ TATRAN: Flóro – M. Masarovič, Tadial (89. Čabrák), Zajac, Stano, Pavle, Opáth, Malina, Stuparič (36. Bežo), Pavlovič (85. Súkeník), Hrubý.

SPARTAK: Buzay –Egri, Pecha, Ferenčič (64. Nikodem), Vido, Pavol Sivák, Peter Sivák, Toman, Oríšek (85. Palkovič), Horeš, Bruško.

Cigeľ - Chocholná-Velčice 1:0 (1:0)

Hráči Cigľa nastupovali na toto stretnutie s úmyslom odčiniť minulotýždňový nevýrazný výkon a prehru 0:2 v Ladciach. Svoj úmysel spolu s naordinovanou taktikou svojho trénera začali realizovať už od prvých minút zápasu. Hostia, ktorí nemajú tiež body na rozdávanie, prišli s rovnakým zámerom, a tak diváci oboch táborov od začiatku s napätím sledovali tento súboj. Domáci boli v ňom aktívnejší, v 7. min. sa však v šestnástke súpera nezorientovali najlepšie a z protiútoku mohli skórovať aj hostia, ale ich strela z dobrej pozície išla nad. Gól si domáci fanúšikovia zakričali už v 10. min., kedy ich peknou hlavičkou potešil Š. Mjartan. Veľkú šancu zvýšiť vedenia mali aj v 30. min., kedy po ľavej strane unikol Halaška, pekne odcentroval na nabiehajúceho Kodaja, no lopta bola rýchlejšia. Aj druhý polčas začali aktívnejšie domáci v snahe zvýšiť vedenie a odskočiť tak súperovi aspoň na dva góly, no ten aj napriek dobrým príležitostiam neprichádzal. Hostí to zase nabádalo k väčšej aktivite, snažili sa o vyrovnanie a domáci fanúšikovia sa začínal báť o výsledok. Šanca na zvýšenie náskoku prišla v 71. min., kedy pekne vystrelil Katrena, brankár jeho strelu vyrazil pred nabiehajúceho Mjartana, ale ani z toho gól nebol. Nevyšlo to ani v 74. min., kedy z diaľky vypálil domáci Medera, pretože aj tentoraz bol brankár hostí úspešný. V ostatných minútach vrhli hostia všetko do útoku, vyrovnanie viselo na vlásku najmä medzi 87. a 89. minútou, kedy hostia kopali tri rohy za sebou. Nakoniec sa domáci ubránili a na ukazovateli skóre aj po poslednom hvizde rozhodkyne svietilo skóre 1:0. Zo zápasu, v ktorom mali domáci v prvom polčase jasne navrch, sa napokon vyvinul nervydrásajúci záver so šťastným koncom pre Partizán.

GÓL: 10. Š. Mjartan. ROZHODOVAL: Gašparíková, 150 divákov

CHOCH.-VELČICE: Drgo – Smolík, Michalec, Cingel, Adamčí, Lukša, Sabadka, Brlej (63. Mizerák), Lobík, Tulpík, Tuhársky

Tr. Turná – Podolie 2:1 (2:0)

Už v 4 min. domáci podnikli útok, kde Patrik Chorvát prihral pred bránu, kde číhal Martin Jambor a ten úspešne i zakončil 1:0. V 8 min. zahorelo i pred domácou bránou, snaha hostí však nevyšla a domáci obrancovia odkopli loptu do bezpečia. V 22 min. Patrik Chorvát polostrelou – poloprihrávkou dostal loptu do šestnástky, kde si nabehol Lukáš Stronček a zvýšil na 2:0. V 26 min. strela Patrika Chorváta brankára neohrozila a v 30 min. sa pekne obtočil okolo obrancu Matej Hrubý, prudko vystrelil, ale brankár bol pozorný. V 31 min. hosťujúci Ivan Balcír prudko vystrelil spoza šestnástky, Belák na loptu nedočiahol, ale tá našťastie pre domácich skončila na brvne. V 43 min. bol pekný rýchly únik Mateja Hrubého, prihral Patrikovi Chorvátovi, toho však odzbrojili obrancovia.
Druhý polčas začal väčšou iniciatívou hostí v snahe zvrátiť pre nich nepriaznivý stav. Domáci hráči sa prispôsobili a ich hra bola katastrofálna. V 54 min. hosťujúci Daniel Pyšný vystrelil, ale Belák stačil vyraziť na roh. Pri občasnom výlete domácich k bráne hostí ušiel Matej Hrubý, ale brankár vyrazil na roh. Snaha hostí vyšla v 66 min., keď Belák v bráne domácich nepochopiteľne zdanlivo ľahkú loptu vykopával nohami, netrafil ju a hosťujúci Viliam Toráč pohodlne zasunul loptu do prázdnej brány na 2:1. Hostia neustále búšili na domácu bránu, ale gól nevedeli dať. V 75 min. mal Lukáš Červeňan príležitosť dať poistku domácim, ale jeho strelu z päťky vykopol obranca. Následná strela Martina Chorváta letela priamo do náručia brankára. V 80 min. mali šťastie domáci, keď útočník hostí vystrelil z priameho kopu a Belák iba končekmi prstov vytesnil loptu na roh. V 81 min. si na dlhý center nabehol hosťujúci Ivan Balcír, Belák zle odhadol vzdialenosť, bol prelobovaný a z bránkovej čiary vykopával Peter Hasenovič. Nakoniec domáci sa ubránili a zobrali skalp mužstvu z druhého miesta.

Góly: 4. Jambor, 22. Hasenovič – 66. Toráč, ŽK: 1:2, rozhodoval: Husár, 100 divákov.

TR. TURNÁ: Belák – Bečka, Mat. Kováč, M. Chorvát, Hasenovič, Stronček (72. L. Červeňan), P. Chorvát, Jambor (70. Mar. Kováč), Hrubý (87. Vašek), Hulaj, Čahoj

PODOLIE: Palkech – Ohrablo, M. Červeňanský (46. Moravčík), Pyšný (73. Udržal), R. Červeňanský, Trebatický, Balcír, Omasta, Gäčik, Augustín, Čechvala (46. Toráč). VLADIMÍR CHUPÁČ

Brvnište – Malá Hradná 2:1 (2:0)

V súboji nováčikov boli domáci v prvom polčase jasne lepším tímom. V 25. min nevyužil šancu Mário Hároník, ktorého nebezpečná strela neskončila v bráne a o päť minút z päťky netrafil bránu Čelko. V 33. min vyviezol loptu Zelenák, našiel Čelka, a ten z jedenástich metrov obstrelil gólmana – 1:0. O tri minúty s ak nakopnutej lopte dostal V. Kramarík, prihral Máriovi Hároníkovi a ten osamotený s prehľadom poslal loptu povedľa Ježíka – 2:0. Domáci hru kontroloval, ale v 63. min po zlom brankárovom odkope loptu smerujúcu do prázdnej bráyn vyrazil zelenák rukou. Nasledovala červená karta a Hudec z jedenástky znížil. Hostia v snahe vyrovnávať nakopávali loptu pred domácu šestnástku, ale hráči Brvnišťa obetavo cennú výhru ustrážili.

Góly: 33. Čelko, 36. Mário Hároník – 64. Hudec (11 m). Rozhodoval Kubica, ŽK: Matej Hároník, B. Varhaník, Rychtárech, Petrík, ČK: 64. Zelenák, 100 divákov.

M. HRADNÁ: Ježík – B. Varhaník, Beňo, Rychtárech, Urbánek, Országh (6. M. Varhaník), Petrík, T. Jandák, L. Jandák, Marko, Hudec. (BE)

Ostatné výsledky: V. Uherce - Streženice 2:0 (1:0), Bošany - Malá Čausa 0:2 (0:2), Z. Kostoľany – Ladce 3:1 (3:0).

1. Veľké Uherce 5 3 1 1 12:5 10

2. Cigeľ 5 3 1 1 7:5 10

3. Streženice 5 3 0 2 13:7 9

4. Malá Čausa 5 3 0 2 8:4 9

5. Podolie 5 2 2 1 12:7 8

6. Myjava B 5 2 2 1 7:4 8

7. Brvnište 5 2 1 2 9:9 7

8. Stará Turá 5 2 1 2 5:7 7