Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Borčice, Myjava aj Nové Mesto postúpili ďalej

Počas uplynulých dní sa odohrali zápasy 3. kola Slovnaft Cupu. Tímy z našej oblasti boli úspešné. Trenčín nastúpi na pôde štvrtoligového Závodu 15. septembra.

Peter Sládek (v žltom) strelil jeden z gólov Myjavy v Nemšovej.Peter Sládek (v žltom) strelil jeden z gólov Myjavy v Nemšovej. (Zdroj: MARIÁN BAZALA)

Senec – Borčice 0:1 (0:1)

Prvých desať minút patrilo Borčiciam. Súpera zatlačili a dominovali na ihrisku. Potom sa však prispôsobili hre domácich a diváci veľa futbalovej krásy nevideli. Z gólu sa mohol v 25. minúte tešiť Oliver Augustíni. Po Barčíkovom centri sa z voleja oprel ľavačkou do lopty, ale domáci gólman Peter Kostolanský bravúrne jeho pokus vyrazil.

Niektorí fanúšikovia si nestihli po polčasovej prestávke ani sadnúť na svoje miesto a po chybe defenzívy Senca unikol po pravej strane Augustíni, vo vnútri šestnástky našiel Barčíka a na jeho prízemnú strelu bol domáci brankár prikrátky. Senec sa dostával do šancí len sporadicky, najväčšiu príležitosť na skórovanie mal útočník Senca Pyclík, ktorého hlavičku vyrazil gólman Iskry Prekovič na brvno. V závere stretnutia mohol pridať poistku kanonier Ján Novák, ktorý unikol defenzíve Senca, ale zoči-voči brankárovi nemieril presne. V nadstavenom čase oslabil mužstvo Miloš Plavšič, ktorý v priebehu pár minút videl po dvoch žltých kartách aj červenú. Tesne pred koncom mohli domáci aj vyrovnať, ale trafili tyč.

Gól: 46 Barčík, ŽK: Pastrnek, Huszár – Janec, Siva, M. Plavšič, ČK: 90. M. Plavšič (po 2. ŽK). Rozhodoval: Perašín 150 divákov.

BORČICE: Prekovič – Janec, Gábor, Masárik (61. M. Plavšič), Bašista, Augustini, Barčík (70. A. Plavšič), E. Le Giang, Živčic (84. Novák), Siva, Revák. Tréner: J. Majoroš. (IB)

Nemšová – Myjava 0:2 (0:0)

Nemšovčania sa súpera z najvyššej súťaže nezľakli a prvý polčas s ním odohrali vyrovnanú partiu. Úvodných 20 minút boli dokonca aktívnejší ako hostia. V 17. min po strieľanom centri Vlčeka do 16-Myjavy a teči Karlíka zastavila loptu pravá žrď Hruškovej brány. S pribúdajúcimi minútami hostia zvyšovali svoju aktivitu, ale dobre fungujúca defenzíva domácich im veľa možností na skórovanie nedovolila. V 29. min sa do zakončenia v domácej 16-tke dostával Sládek, ale Ranko v poslednej chvíli zablokoval jeho strelecký pokus.

V 32. min sa v 16-tke gólovo presadil Pekár, zdvihnutá zástavka asistenta rozhodcu však zastavila myjavskú radosť. O 2 minúty na to obišiel Vlček na pravej strane protihráča, narazil si loptu s Holíčkom, jeho strelu z hranice 16-tky vyrazil Hruška tesne vedľa pravej žrde na roh.

Od úvodu 2. polčasu držali loptu na svojich kopačkách Myjavčania a domácich hráčov zavreli na ich polovici. Domácim hráčom s pribúdajúcimi minútami ubúdali sily, keďže za 3 dni hrali 2 súťažné stretnutie. Naďalej však pozornou hrou v obrane veľa šancí na skórovanie hosťom nedovolili. V 57. min sa po štandardnej situácii k lopte dostal Sládek, jeho strelu ale Bobot dobrým vybehnutím vyrazil.

Po hodine hry sa po zbytočnej druhej žltej karte vyfauloval domáci Holiš a musel sa predčasne porúčať pod sprchy. Od tohto momentu sa Nemšovčania v podstate iba bránili. V 72. min si hostia vypracovali 3 rohové kopy za sebou a po poslednom z nich sa odrazená lopta dostala na 16-tku k Bílovskému a ten strelou k žrdi otvoril skóre. V 83. min sa po ofsajdom zaváňajúcej situácii dostal k lopte osamotený Sládek a sám pred Bobotom strelou k ľavej žrdi upravil na 0:2. Do konca zápasu sa nič vážnejšie neudialo a tak si hostia pripísali povinné víťazstvo a postup do ďalšieho kola Slovnaft cupu. Nemšovčania však napriek prvej prehre v tomto súťažnom ročníku podali dobrý a obetavý výkon a favorizovanú Myjavu potrápili.

Góly: 72. Bilovský, 82. Sládek, ŽK: Holiš, Holíček, ČK: 60. Holiš (po 2. ŽK). Rozhodoval: Prešinský, 350 divákov.

NEMŠOVÁ: Bobot – Dzurilla (46. Komorovský), Ranko, Kresánek, Richtárech, Amrich, Holiš, Holíček, Schiszler, Kvasnička (74. Kromka), Vlček (89. Adamát). Tréner: V. Cifranič.

MYJAVA: Hruška – Jánošík, Karlík (69. Kolár), Kóňa, Beňo, Pekár, Marček, Daniel (74. Slančík), Banovič, Sládek, Piroska (61. Bilovský). Tréner: N. Hrnčár. TOMÁŠ BEŇO

Kalná nad Hronom – Nové Mesto 0:2 (0:1)

Góly: 35. Belic (11 m), 75. L. Šebek (11 m), ŽK: Blaho, Szép – Rapavý. Rozhodoval: Ihring, 322 divákov.

NOVÉ MESTO: Belic – Lopušan (81. Jurkovič), Šupák, Jurica, Múdry, Rapavý, Jastráb (62. M. Šebek), Vlado, Urban, Mičko, Kurtin (62. L. Šebek). Tréner: M. Lintner.

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?