Hetrik Biháryho na víťazstvo St. Turej B, Tr. Teplá porazila Záblatie

Prehľad výsledkov VII. líg.

SEVER

Tr. Teplá – Záblatie 3:1 (1:1)

Vo vyrovnanom zápase domáci dokázali na rozdiel od hosťujúceho tímu využiť svoje šance. Ako poznamenal tréner Záblatia Peter Ančic, z výkonu jeho zverencov mal pocit, akoby prišli na módnu prehliadku a nie hrať futbal.

Góly: 21. Richtárech, 54. Stupinský, 71. Adamčík – 20. J. Kováčik, rozhodoval: Stračiak, 100 divákov.

TR. TEPLÁ: Čupalka – Provazník, Frohn, Blaho, Dorica, Balon, Adamčík, Píža, Richtárech, Kováč, Stupinský (Dobiaš, Praženec)

ZÁBLATIE: Koszeghy – Kuzma, Žabár, Krištof, Ševčík, Marček, Minárik, J. Kováčik, Urban, Gajdošík, Brlej (Anton Fraňo, Andrej Fraňo, Šťastný)

Neporadza – Mn. Lehota 2:2 (0:2)

Pomerne zaujímavý zápas začali lepšie hostia. Tí sa dostali do dvojgólového vedenia, keď sa dva razy presadil Mikušinec. Za stavu 0:2 sa odchádzalo do kabín. Domáci tím sa napriek zlému vývoju nevzdával a po prestávke pridal na obrátkach, za čo bol odmenený dvoma presnými zásahmi J. Richtárecha. Najmä vyrovnávajúci gól chutil viac, pretože padol v poslednej minúte zápasu.

Góly: 73. a 90. J. Richtárech - 12. a 30. Mikušinec, rozhodoval: Zelieska, 100 divákov.

NEPORADZA: Mich. Richtárech – Kyselica, Már. Richtárech, J. Richtárech, Begáň, Púčik, Hošo, Mar. Richtárech, Piršel, Uher, Cmarko

MN. LEHOTA: Balaj – Honza, D. Hrnčár, Kňažek, M. Hrnčár, T. Laco, E. Laco, Mikušinec, M. Ďuráči, Krajčo, Bajzík (Ďurža, Glodič)

Mel.-Lieskové – Drietoma 2:0 (1:0)

Pred slušnou návštevou na dobre pripravenom teréne začali domáci predvádzať útočnú a kombinančnú hru. Zo skrumáže v 10. min strelili úvodný gól Minárechom a do konca prvého polčasu mali optickú aj hernú prevahu. Hostia mali jednu vážnejšiu šancu, ktorú Čaňo dokázal vyriešiť. Druhý polčas už bol v miernejšom tempe, ale Melčice-Lieskové mali loptu častejšie na kopačkách a tlačili sa pred bránu súpera. V 80. min pridal Mizerák druhý gól domácich a hostia sa už na nič vážne nezmohli. Víťazstvo Melčíc-Lieskového bolo zaslúžené.

Góly: 10. Minarech, 80. Mizerák, rozhodoval: Otiepka, 200 divákov.

MEL.-LIESKOVÉ: Čaňo – Capák, P. Žiška, Luprich, Matejovič, Minarech, Hanták, Janigáč, Kusenda, Habdák, Mizerák (Biras, D. Žiška, Habdák)

DRIETOMA: Masaryk – Palko, Šišovský, T. Lacko, M. Lacko, Mikuš, P. Gabrhel, Babrnák, Orság, Margetín, Ondruška (Minárech, Holúbek, Zajac)

Dolná Poruba – Skalka 2:1 (2:1)

Skalka pred zápasom v Dolnej Porube neinkasovala ani gól. To však už neplatilo po 7 minútach hry, keď skóre zápasu otvoril Koteš. O tri minúty pridal druhý gól domácich T. Hamaňa a bolo 2:0. Domáci tak z dvoch šancí strelili dva góly. Z koncepcie ich nachvíľu rozhodil kontaktný gól Maleca, ktorý padol zo skrumáže. Napriek tomu mali stále viac z hry. Po prestávke mala Dolná Poruba ešte niekoľko dobrých šancí, no gól už nedokázala streliť. Víťazstvo domáceho tímu bolo zaslúžené.

Góly: 7. Koteš, 10. T. Hamaňa – 19. Malec, rozhodoval: Hruda, 100 divákov.

DOLNÁ PORUBA: Marko – Ježík, I. Suchý, J. Suchý, Nedielka, Daško, M. Hamaňa, Martinák, T. Hamaňa, Tvrdoň, Koteš (Ďuriš, Bližnák, Váni)

SKALKA: Vavrúš – Guga, Vykopal, Švančárek, Podkopčan, M. Cíbik, Ješko, T. Dúžek, Šumichrast, Malec, Horecký (Zeman, Lakatoš, Horečný)

Svinná – Horňany 1:3 (0:1)

Domáci bojovali zo všetkých síl, ale na technickejších hostí to ani tento raz nestačilo. Svinná napriek všetkému podala výkon hodný VII. ligy sever.

Góly: 70. Dorička – 40. Brlej, 75. Masár (11 m), 90. Filin, rozhodoval: Országh, 120 divákov.

SVINNÁ: Mateáš – Bondra, Košík, M. Vondra, Krpelan, Dorička, F. Krajčík, Myšák, Ševčík, P. Krajčík, L. Vondra (Országh, Kemel, Hikel)

HORŇANY: Porubčan – Jurák, Hanus, Mladoš, Filin, Valach, Bulejko, Kováčik, Masár, Adamovič, Brlej (Korbel, Podhradský, Fridrich)

Pobedim – Hrádok 0:1 (0:0)

V Pobedime sa odohral zápas priemernej úrovne. Hostia vyťažili z minima maximum. V prvom polčase domáci pár krát ohrozili bránu súpera, no k vážnejšej šanci sa nedostali. Hostia ohrozili bránku Pobedima iba z ďalekonosných striel. Na začiatku druhého polčasu sa presadil hráč Hrádku Mário Sevald, ktorý po nepozornosti domácej obrany krásnym volejom poslal Hrádok do vedenia. Domáci sa po inkasovanom góle pokúšali o tlak. Zahrávali niekoľko štandardných situácií, ale napriek tomu sa im nepodarilo vsietiť vyrovnávajúci gól. V záverečnej desaťminútovke pohrozili hostia brejkovými útokmi, na skoré sa však už nič nezmenilo.

Góly: 50. M. Sevald, rozhodoval: Švancara, 140 divákov.

POBEDIM: Fuksa – Ľ. Gono, Mikláš, Olbert, Krajčovič, Šiška, Kohutovič, Havrlent, Sýkora, Husár, M. Gono (Augustín, Žitňanský)

HRÁDOK: Kucharovič – Tekula, J. Sevald, Štekel, Trautenberger, Šimlovič, M. Sevald, Gestinger, Tomka, Pavlovič, Steinecker (Ocet, Opet)

Potvorice – Bzince 2:3 (1:1)

Zápas sa začal v dobrom tempe napriek veľkej horúčave. Domáci na začiatku strelili gól. Po štandardnej situácií sa presadil hlavičkou Vatrt. Následne bola hra vyrovnaná a šance sa prelievali zo strany na stranu. V 26. min po rohu hlavičkoval Haruštiak a vyrovnal. Druhý polčas sa začal v podobnom tempe ako prvý, hostia zakombinovali a do odkrytej brány pridal Miškech na 1:3. O chvíľu po štandardke hosťujúci hráč strelou z voleja trafil k vzdialenejšej žrdi a bolo 1:3. Domáci sa snažili so zápasom niečo spraviť, zatlačili hostí, z čoho rezultoval gól na 2:3, keď strelou z 30 m dal Vatrt nádherný gól. Potvorice v závere zápasu pritlačili Bzince, no vyrovnať sa im už nepodarilo.

Góly: 7. a 79. Vatrt – 26. Haruštiak, 64. Miškech, 73. Straka, rozhodoval: Baňár, 120 divákov.

POTVORICE: R. Kerak – L. Jambor, M. Moravčík, Drozda, Geršič, J. Jambor, L. Šimko, O. Kubán, Sedlák, Vatrt, M. Kubán (Melicher, Malo, Gužík)

BZINCE: Ješko – Lukáč, Málik, Horák, Haurštiak, Mikušík, Stacho, Skovajsa, Matějka, Herák, Miškech (Lacko, Straka)

Dolné Srnie – Lúka 1:3 (1:3)

Vo vyrovnanom stretnutí zvíťazili šťastnejší hostia, ktorých postavili na nohy chyby domácich. Domáci po prestávke nepremenili ani jednu z množstva šancí.

Góly: 29. Rehora – 9. Jánošík, 17. Štefanec, 28. Miškerník, rozhodoval: Vido, 50 divákov.

DOLNÉ SRNIE: Hejbal ml. – Rehora, Mažár, Hargaš, Matlák, Kopunec, Petkov, Poláček, Vicena, Ilenčík, Hejbal st. (L. Bušo, Hajas)

LÚKA: Kunda – Jánošík, Buška, Hoško, Haluza, Kriško, Miškerník, Mráz, Mladý, Ondris, Štefanec (Bak, Žiška, R. Sevald)

Brezová – Brestovec 0:3 (0:2)

Góly: 15. Sládeček, 30. Gálik, 88. Mozolák, rozhodoval: Kahúň, 100 divákov.

BREZOVÁ: Maliarik – Osuský, Michalička, Danko, Kobliška, Žabka, Šlahor, Bzdúšek, Tomka, Taščic, Sivák (Toman, Barbírik, Fiala)

BRESTOVEC: Vido – Gaža, Gálik, Bakoš, Obuch, Sládeček, Viselka, Bruško, Kučerák, J. Nemček, Mozolák (Švancara)

Tr. Bohuslavice – Kálnica 1:6 (1:4)

Domáci podali jeden z najslabších výkonov. Kálnica sa po dvoch góloch v úvodnej desaťminútovke dostali do pohodlného vedenia. Šancu na zvrat mali domáci ešte v 15. min po kontaktnom góle T. Sevalda z pokutového kopu. Ďalej však už úradovala Kálnica, ktorá si pripísala zaslúžené víťazstvo.

Góly: 15. T. Sevald (11 m) – 10. a 25. Bolech, 6. Košťál, 16. Hladký, 84. Unčík, 89. Kukučka, rozhodoval: Svetkovič, 100 divákov.

TR. BOHUSLAVICE: Krajčík – Hanták, M. Vavro, Trebatický, Kaššovic, Sevald, Fraňo, Kopunec, Drahoš, Kukuča, Zámečník (Ľ. Vavro)

KÁLNICA: J. Šicko – Dedík, Košťál, M. Važan, Mordin, Kukučka, Martin Hladký, M. Šicko, Marek Hladký, A. Važan, Bolech (Unčík, Mikuš)

Krajné – Polianka 1:3 (0:1)

Úvod zápasu bol vyrovnaný, oba tímy skúšali, čo bude na súpera platiť. Do prvej šance sa dostali domáci, no po jej nevyužití skórovali hostia. Po prestávke Krajňanci v snahe zvýšiť aktivitu smerom vpred inkasovali ďalšie dva góly. Aj keď v závere zápasu súpera zatlačili, výkon zlepšili, ale výsledok už nezvrátili, keď čestný úspech pekným zakončením zaznamenal Baranovič.

Góly: 77. Baranovič – 25. Augustín, 53. Chňupa, 71. Kuba, rozhodoval: Kotian, 100 divákov.

KRAJNÉ: Moravec – Medveď, Škodáček, Klimek, Javro, Tížik, Lacho, Vavák, Osuský, Kostelný, Baranovič (Macúch, Melicher, Otrubčák)

POLIANKA: Černák – Zmeko, Gajdošík, Černáček, M. Kováčiny, Eliáš, M. Šimko, Ľ. Svinkásek, Chňupa, Augustín, Horniak (J. Kováčiný, Sládek, M. Kuba)

St. Turá B – Turá Lúka 3:3 (3:2)

Už v 5. min hostia zakombinovali, Viselka dostal loptu za obranu a otvoril skóre. Domáci v 25.min vyrovnali. Ondrej Baran vysunul Biháryho, ten ušiel obrancovi a nedal Oravcovi, mimochodom ešte v minulej sezóne hrajúceho za Kostolné, šancu. V 28. min sa ujali domuáci vedenia po chybe v obrane hostí sa zmocnil lopty Biháry a otočil skóre. O päť minút hosťom nevyšla rozohrávka, tú vystihol Biháryho, obišiel aj brankára a zavŕšil hetrik. V nadstavenom čase prvého polčasu po centri hostí do šestnástky trafili ruku domáceho obrancu a z penalty znížil Štermenský na 3:2. Tento gól hostí do kabíny povzbudil Turú Lúku a druhý polčas začali náporom. Už v 50. min zo skrumáže vyrovnal striedajúci Ťulák. O chvíľu na to sa vyznamenal Oravec. V 65. min sa vyznamenal aj Viskup, keď chytil gólovú strelu Kročiana. V 71. min šiel Kolárik sám na Oravca, ten jeho strelu bravúrne vyrazil a opakovaná strela šla tesne vedľa prázdnej brány. V 78. min pre zmenu mali dobrú šancu aj hostia, ale Ťulák prestrelil. V samotnom závere sa opäť vyznamenal Oravec, keď po prieniku T. Otrubného chytil Bihárymu čistý gól. Pred peknou kulisou, ktorí videli dobrý a rušný zápas, rozhodoval Pavol Černáček, ktorý hosťom odpustil dve čisté penalty.

Góly: 25., 28. a 34. Biháry – 5. Viselka, 45. Štermenský (11 m), 50. Ťulák, rozhodoval: Čeráček, 100 divákov.

ST. TURÁ B: Viskup – Filip, O. Baran, Štefánek, Baranovič, Beňo, Drahoš, Ľ. Baran, Maroň, L. Szekfu, Biháry (J. Kolárik, Bakoš, Otrubný)

TURÁ LÚKA: Oravec – Buček, Petrovič, Štermenský, Viselka, Gabriš, Poláček, Kročian, Holič, Mareček, Duga (Nečas, Ťulák)

1. Brestovec 4 3 1 0 19:4 10

2. Kálnica 4 3 0 1 16:5 9

3. Polianka 4 3 0 1 6:3 9

4. Turá Lúka 4 2 2 0 12:10 8

5. Bzince p/J. 4 2 1 1 10:7 7

6. Lúka 4 2 1 1 7:4 7