Streda, 10. august, 2022 | Meniny má Vavrinec

Tr. Teplice doma opäť zaváhali, Tr. Stankovce spasil Patrik Sedláček

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Bánovce - Kanianka 9:2 (6:1)

Bánovce nastúpili po troch nepresvedčivých výkonoch s cieľom pohodlne doma bodovať. V zápase od prvej až do poslednej minúty domáci Spartak jasne dominoval, keď podal najlepší výkon v roku 2015, pričom Kanianka nebola odovzdaným súperom. Už v 7. minúte prišla kráska kombinačná akcia domácich a Šiko do prázdnej brány otvoril skóre – 1:0. O desať minút Šiko naservíroval loptu Líškovi a domáci šli do dvojgólového vedenia. V 21. minúte peknou strelou z 20 m zvyšoval Kosiba už na 3:0. Hneď na to hlavný rozhodca prerušil zápas na občerstvenie kvôli vysokej teplote, no o víťazovi sa už zdalo byť rozhodnuté. Hneď na to domácu prevahu zužitokoval Bodocký gólom na 4:0. Hostia nebezpečne vystrčili rožky Gajdošom, ktorý znížil na 4:1. Domáci ale skvelý prvý polčas zakončili ešte ďalšími dvomi gólmi, keď sa presadil Szabó i Líška. Do druhého polčasu nastúpili domáci s vedomím, že zápas už nemôžu stratiť a smerom dopredu poľavili. Po góle Šika na 7:1 sa ale opäť rozbehli a síce súper ešte znížil na 7:2, najlepší hráč na ihrisku René Šiko pridal ďalšie dva góly Bánoviec. V Bánovciach videli diváci hru na jednu bránku a domáci funkcionári očakávajú od svojho tímu, že na tento výkon nadviažu aj v ďalších zápasoch. Absolutórium si zaslúži najmä domáci René Šiko, ktorý strelil štyri góly a na ďalšie dva nahral.

Góly: 7., 59., 74. a 90. R. Šiko, 17. a 44. M. Líška, 21. J. Kosiba, 28. M. Bodocký, 40. R. Szabó – 32. P. Gajdoš, 66. J. Švolík. R Oselský, 150.

SPARTAK: Grman – Škultéty, Šiko, Mrocek (77. Poštrk), Líška, Kosiba, Bodocký, Olej (61. Beňadik), Svatík (66. Minárik), Gajdošík, Szabó. (MK)

Tr. Teplice – Domaniža 1:3 (0:1)

V zaujímavom zápase si hostia z Trenč. Teplíc odviezli všetky body, keď ťažili zo strelecky disponovaného Sádeckého. Ten v 22. min najskôr otvoril skóre. Po prestávke sa presadil druhý raz v 76. min. Domáci vykresali iskierku nádeje tri minúty pred koncom po koncovke Kopúňa. V záverečnom tlaku sa však utrhol všadebol Sádecký a zavŕšil svoj hetrik.

Góly: 87. Kopúň – 22., 76. a 90. Sádecký, ŽK: 1:3, rozhodoval: Kalčik, 150 divákov.

TR. TEPLICE: Kopčan – Balocký (35. Haško), Kopúň, Jambor, Fabuš, Ševela, Krivda, Ančic, Bretschneider (62. Beňo), Jančovič, Paška (81. Verchola). Tréner. M. Fabuš. JAROSLAV RUŽIČKA

Tr. Stankovce – Boleráz 3:2 (1:2)

Zápas začali mužstvá v kľudnom tempe a na hracej ploche veľa vzruchu nebolo. Mužstvá sa len pomaly rozohrávali a na tom mala svoj podiel úmorná horúčava. V 8. min. však zahrmelo pred bránou hostí, v šestnástke sa najlepšie zorientoval Záhumenský a prekonal Hrivnáka – 1:0. Mužstvo Tr. Stankoviec si vypracovalo miernu územnú prevahu, ale hralo sa bez šancí. V 22. min. vyslal prudkú strelu na domácu bránu Mackovčín, ale Zemanovič bol pozorný. V 25. min. na druhej strane hlavičkoval Záhumenský, ale minul bránu. V 35. min. mal šancu hosťujúci Valovič, ale Zemanoviča neprekvapil. V 37. min. išiel sám na brankára Puna, ale strieľal tesne vedľa ľavej tyče. V 44. min. po nevinnej akcii vypadla Zemanovičovi lopta a Kolony pohodlne skóroval – 1:1. To ešte nebolo všetko, v 45. min. sa domáca obrana dopustila chyby a Železník poslal hostí do vedenia – 1:2.

V druhom polčase sa očakávala snaha domáceho mužstva o vyrovnanie, ale tlak neprichádzal. Neskôr prišli šance Patrika Sedláčka, ale skóre zápasu sa nemenilo. Hra bola potom rozháraná, viazla kombinácia a množili sa nepresnosti. Až v 65. min. sa dostal do čistej gólovej šance Ďuráči, ale jeho prudkú strelu, smerujúcu po brvno, Hrivňák vyrazil na roh. S pribúdajúcimi minútami domáci hráči, v snahe o vyrovnanie, príliš otvárali hru, čo využívali hostia na čoraz častejšie ohrozenie domácej brány. V 73. min. vyslal prudkú strelu na domácu bránu Šige, ale Zemanovič sa vyznamenal. Hneď z protiútoku sa v šanci ocitol Michal Sedláček, ale na hranici šestnástky bol faulovaný. Loptu si postavil Záhumenský a technickou strelou prekvapil Hrivňáka – 2:2. V 80. min. si na center nabehol Patrik Sedláček, ale hlavičkoval nad. V 85. min. z veľkej diaľky vystrelil Čibík, ale Hrivňák loptu zázračne vytlačil na roh. V závere zápasu Tr. Stankovce vyvinuli veľkú snahu strhnúť víťazstvo na svoju stranu a to sa im aj vyplatili. V 90. min. sa uvoľnil Patrik Sedláček a hoci tiesnený, strelil víťazný gól.

Góly: 8. a 74. Záhumenský, 90. P. Sedláček – 44. Kolony, 45. Železník, ŽK: M. Sedláček – Karaba, rozhodoval: Mlinkovics, 250 diávkov.

TR. STANKOVCE: Zemanovič – Antošík, Záhumenský, Čibík, Hudec, Barčiak, Poruban (46. M. Sedláček), Puna, Ďuráči (85. Polek), P. Sedláček, Daňovský. Tréner: M. Ježík. ŠTEFAN ŠMATLÁK

N. Dubnica – Častkovce 0:1 (0:1)

V úvode mali dve veľkí šance hostia, keď v 2. min Rekem zmaril únik Adamca a vzápätí ten istý hráč hostí strieľal tesne vedľa. Potom sa hralo medzi šestnástkami bez šancí. V 20. min po rohu Častulín hlavičkoval tesne vedľa šibenice. V 36. min po strate lopty hosťom vyšiel rýchly protiútok, ktorý zakončil Vrábel gólovou strelou zo šestnástky. Po prestávke domáci výrazne pridali, Suchý hlavičkoval z dobrej pozície vedľa. Hralo sa väčšinou na polovici hostí, ale bez výraznejších šancí. V 60. min Suchý po Marušincovom centri hlavičkoval tesne nad. Novodubničania sa nevedeli dostať do vyložene šance, zaujala iba Držíkov pokus, ktorý v 72. min skončil nad brvnom. Hostia v závere výhru ustrážili.

Gól: 35. Vrábel. Rozhodoval M. Farkaš, ŽK: Suchý, Bartovič, 120 divákov.

N. DUBNICA: Rekem – Grnja, Václav, Behan (38. Marušinec), P. Staňo, Švikruha (69. Vagala), Držík, Ranuša, Častulín, Lendvay, Suchý.

ČASTKOVCE: Korček – Rusnák, Čechvala, Gono, Osuský, Bartovič, Adamec (90. Hevier), Halás, Husár (55. Vlado), Madro, Vrábel (82. Ostrovský). MARTIN ŠTIFFEL

Ostatné výsledky: Partizánske – Holíč 3:4 (2:3), Malženice – Šimonovany 2:0 (1:0), Jaslovské Bohunice – Beluša 0:2 (0:1), Prečín – Vrbové 1:0 (1:0).

1. Malženice 4 3 1 0 9:5 10

2. Šimonovany 4 3 0 1 11:3 9

3. Holíč 4 3 0 1 12:6 9

4. Beluša 4 3 0 1 12:9 9

5. Tr. Stankovce 4 3 0 1 9:6 9

6. Častkovce 4 2 1 1 8:6 7

7. Vrbové 4 2 1 1 7:6 7

8. Bánovce 4 2 0 2 13:8 6