Streda, 4. august, 2021 | Meniny má Dominik, DominikaKrížovkyKrížovky

Trenčín bral zo Záhoria všetky body

Zverenci trénera Martina Ševelu vyhrali na Záhorí, kde sa im v minulosti príliš nedarilo. Vďaka využitým šanciam po prestávke porazili Senicu s prehľadom 4:1.

Aliko Bala strelil svoj prvý ligový gól.Aliko Bala strelil svoj prvý ligový gól. (Zdroj: SITA)

FK Senica - AS Trenčín 1:4 (1:1)

V Senici sa hral od začiatku svižný a obojstranne útočný futbal. Hostia sa snažili ťažiť hlavne po rýchlych krídelných akciách a hneď z prvej sa im podarilo streliť gól, keď v piatej minúte nekrytý Bero strelou k pravej žrdi otvoril skóre zápasu. O minútu bol ten istý hráč opäť v šanci po centri Gubu, ale v skzle zakončil nad senickú bránu. Aj domáci sa v útoku snažili a vo ôsmej minúte po Huškovom vysunutí zakončoval Hlohovský, ale Šemrinec loptu kryl. V sedemnástej minúte sa už domáci radovali z vyrovnania, keď Hlohovský dostal krásnu loptu za trenčiansku obranu od Mráza, odstavil si stopéra a prestrelil brankára Šemrinca. Dobrú šancu mali domáci v 29. min, Mráz vysunul Kosorína, ten obišiel trenčianskeho obrancu, ale jeho strelu Šemrinec vyrazil na roh. V poslednej päťminútovke prvého polčasu pritlačili Trenčania. V 40. min hlavičkoval po rohu z päťky Rundič, ale Šulla bol pozorný. V 44. min po chybe domácej obrany nastrelil pravú žrď van Kessel.

Po prestávke bolo na ihrisku už iba jedno družstvo, Trenčania jednoznačne dominovali a po troch góloch na Záhorí pohodlne zvíťazili. Už v 48. min nepríjemne zakončil odrazenú loptu Rabiu ale gólman Šulla stihol vyraziť. Ďalšiu veľkú šancu mali Trenčania v 57. min po krásnej kombinácii na jeden dotyk, ktorú zakončil osamotený Wesley tesne vedľa ľavej žrde. O štyri minúty však už hostia strelili vedúci gól, keď po ďalšej peknej kombinácii Bera s Wesleym Guba zoči-voči Šullovi nezaváhal. V 65. min bol opäť v šanci Guba, ale domáci gólman výborne vyrazil na roh. V 74. min sa na dvakrát presadil van Kessel a zvýšil na 3:1 pre hostí. Záhoráci v druhom polčase akoby ani neboli na ihrisku a do jediného zakončenia sa dostali až v 77. min keď akrobaticky zakončoval Kosorin, ale našiel len pripraveného brankára Šemrinca. Hostia pokračovali v ofenzívnom ťažení a v 87. min sa presadil striedajúci Bala, ktorý si zbehol z ľavej strany a štvrtýkrát prekonal brankára Šullu.

Góly: 17. Hlohovský - 5. Bero, 61. Guba, 74. van Kessel, 87. Bala. Rozhodoval: Mastiš, ŽK: Čunta - Bero. 1866 divákov.

SENICA: Šulla - Otrísal, Pavlík, Pillár (84. Hladík), Čunta - Hušek - Komara (63. kalabiška), Hromada (77. Ventúra), Hlohovský, J. Kosorín – Mráz

TRENČÍN: Šemrinec - Čögley, Kleščík, Rundič, Madu (86. Skovajsa) - Koolwijk - Guba (81. Bala), Bero (88. Opatovský), Rabiu, van Kessel- Wesley

HLAS TRÉNERA

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: "Dnes sme mali dobrý vstup do zápasu. Dali sme rýchly gól, čo sme aj chceli. Prvý gól nám však uškodil. Prvý polčas nebol dobrý, nebol hodný mena AS Trenčín. V druhom polčase sme sa zlepšili. Hráči kombinovali, vytvárali sme si šance. Je to naša ďalšia výhra vonku. Chlapcom chcem poďakovať."