Utorok, 21. január, 2020 | Meniny má Vincent

Domáca premiéra iba s bodom

Zverenci trénera Martina Ševelu prvý zápas v domácom prostredí nezvládli podľa predstáv. S Ružomberkom iba remizovali.

Séria brankára Igora Šemrinca bez inkasovaného gólu sa zastavila na čísle 513.Séria brankára Igora Šemrinca bez inkasovaného gólu sa zastavila na čísle 513.(Zdroj: TASR/RADOVAN STOKLASA)

Trenčín – Ružomberok 1:1 (1:0)

Trenčania mali ideálny vstup do zápasu a od úvodných minút udávali tempo zápasu. Z dvoch rohových kopov síce ešte nič nevyťažili, ale po centri Gubu osamotený Koolwijk bez problémov dopravil loptu za chrbát bezmocného Tofiloskeho – 1:0. V 12. min mal druhý kop na kopačke Rundič. Jeho tvrdá strela z priameho kopu skončila na konštrukcii ružomberskej brány. Silnú štvrťhodinu Trenčína ukončil Bero, ktorý však nedokázal využiť zaváhanie Tofiloskeho, ktorý v úvode zápasu nepôsobil príliš sebaisto. Hostia sa postupom času dostali do zápasu a snažili sa byť domácim vyrovnaným súperom. Po dvadsiatich minútach hry mohol vyrovnať Maslo. Jeho hlavička po rohovom kope iba tesne minula ľavú tyč. Na opačnej strane osamotený Guba nastrelil iba gólmana. V 23. min Lovás neváhal a prudkou strelou z 21 m poriadne natiahol Šemrinca. V závere polčasu chyboval Rosa. Z uhla sa na bránu rútil Van Kessel, no trafil iba nohu gólmana. O chvíľu Bero zamotal hlavy obrancom a po kontakte s jedným z obrancov Ružomberka spadol. Rozhodcova píšťalka zostala nemá.

Po prestávke sa Trenčín snažil čo najrýchlejšie pridať druhý úspech. Blízko k nemu mal Van Kessel, ktorý prudký center Čögleya usmernil iba do brvna. Aktivita na domácich kopačkách pokračovala naďalej, hostia spod Čebraťa sa museli mať na pozore. Z viacerých zaujímavých príležitostí, ale domáci nedokázali skórovať, a tak udrelo na opačnej strane. Najskôr Jakubka v ťažkej pozícii vychytal Šemrinec. Následne sa k lopte dostal Lovás a umiestnenou strelou k tyči vyrovnal na 1:1. Séria Igora Šemrinca bez inkasovaného gólu sa napokon zastavila na čísle 513. Hostia ožili a začali byť nebezpeční a naskytla sa im aj jedna dobrá brejková situácia, ktorú gólom zakončiť nedokázali. Pätnásť minút pred koncom vyskúšal šťastie z veľkej vzdialenosti Rundič a poriadne natiahol Tofiloskeho. Záverečný očakávaný tlak Trenčína sa nedostavil. Hostia si preto odviezli cenný bod, pričom mohli aj viac. To by ale striedajúci Jakubko v nadstavenom čase hlavičkou musel skórovať.

Góly: 5. Koolwijk – 63. Lovás, ŽK: Kleščík - J. Maslo, Boszorád, ČK: 90.+ J. Maslo po 2. ŽK. Rozhodoval: Chmura. Divákov: 2850.

TRENČIN: Šemrinec – Čögley, Kleščík, Rundič, Madu – Lobotka – Guba (67. Aliko), Rabiu (67. Wesley), Bero, Van Kessel – Koolwijk (81. Holúbek)

RUŽOMBEROK: Tofiloski – Boszorád, J. Maslo, Rosa, Lupták – Nagy, Kružliak – Zošák, Ďubek (89. Masaryk), Faško (56. Jakubko) – Lovás (80. Cheptine)

HLAS TRÉNERA

Martin Ševela (tréner Trenčína): „Dnes nás môže mrzieť efektivita. Neboli sme tak gólový, akí by sme chceli byť. Zápas bol v našej réžii, dva razy sme trafili konštrukciu brány, mali sme šance. Dva body sme stratili, ale futbal je ak taký, my sa z toho oklepeme.“

1. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny
  2. Na otočku či pár dní. Tieto výlety za hranice zvládnete hocikedy
  3. Ako budeme jesť v roku 2020? Letí výstrednosť aj ekológia
  4. First moment Turecko: Deväť hotelov len pre dospelých
  5. Viete, prečo sú dôležité ekologické predajne?
  6. Prichádza nová doba: firmy, ktoré riešia spoločenské problémy
  7. Slovenský magazín čítajú v 83 krajinách sveta. Viete, o čom je?
  9. Česko-Slovenský ples sa blíži, v predaji sú posledné vstupenky
  10. Nezabudnite na svoju povinnosť do konca januára 2020!

Do Dukly prichádza známe hokejové meno Brodeur

Slovenský hokejový klub HK Dukla Trenčín sa dohodol na spolupráci s 29-ročným Kanaďanom Mathieuom Brodeurom.

Chromiak (vľavo) v drese Dukly Trenčín.

Uvažoval som, že pôjdem robiť sendviče do rýchleho občerstvenia, priznáva Holenda

Na posledný zápas v drese trenčianskej Dukly nastúpil naposledy 8. januára 2019.

Matúš Holenda v drese Dukly Trenčín nenastúpil už viac ako rok.

AS Trenčín ovládol halovú sezónu mládeže

Počas víkendu 17. a 18. decembra sa v sTC Aréne v Púchove uskutočnil finálový turnaj halovej sezóny halovej sezóny mládeže. Futbalisti AS Trenčín v nej boli najúspešnejší.

Spoločná fotografia výberov do 15 a 13 rokov.