Dráma vo Veľ. Bierovciach so šťastným koncom pre Zamarovce

Prehľad výsledkov VI. ligy.

Trenčianske Jastrabie - Kľúčové 2:0 (0:0)

V hodovom zápase prejavili domáci väčšiu túžbu po víťazstve, hoci nevyužili veľa svojich príležitostí. Hostia svojou hrou umne bránili a podnikali nebezpečné protiútoky, avšak domáci v závere zápasu svojou zvýšenou snahou nakoniec strhli víťazstvo na svoju stranu.

Góly: 82. Kyselica,90. M. Glasa, ŽK: 1:2, rozhodoval: Baňár, 200 divákov.

T. JASTRABIE: Hruška - Šebáň (73. R. Glasa), D. Fodrek, Kobida, Valko, J. Koreň, Kyselica, Žák, T. Fodrek (67. Krasimirov-Nikolov), M. Glasa, Bročko (46. D. Koreň).

KĽÚČOVÉ: Zubo (46. Machara) - L. Pecháček (75. Rajníček), Štefánek, Kendera, Petrúšek, Vavruš, Čakajík (46. M. Kiačik), P. Kiačik, A. Kiačik, Patka, Papiernik. JÚLIUS GLASA

Očkov - Horná Súča 6:1 (4:0)

Očkov v prvom domácom stretnutí začal náporom hneď od začiatku a vytváral si aj gólové príležitosti. Už v 1. min Marián Ščepko otvoril skóre po centri Daniela Čechvalu. Domáci aj ďalej pokračovali vo vytváraní šancí, ale mnohé z nich zahodili, medzi nimi aj pokutovy kop Hikelom v 10. minúte. V 36. min však zvýšili svoj náskok náskok zásluhou Daniela Čechvalu, pričom v prvom polčase ešte padli dva góly – M. Ščepko trafil krížnou strelou k žrdi a prvý polčas zakončil nádherným priamym kopom a svojím prvým gólom v drese Očkova Jozef Koritina, nová posila mužstva. Druhý polčas sa začal rovnako náporom domacich a v 51. min po Čechvalovej akcii a Drahnovom nádhernom centri príležitosť hlavičkou zužitkoval Marián Ščepko, čím zavŕšil svoj hetrik v tomto zápase. Po piatom góle sa začal hrať futbal hore-dolu, z čoho vyplynuli aj ojedinelé rýchle protiútoky hostí, pričom po jednom z nich si hráči Očkova po centri hosťujúceho hráča vsietili vlastný gól. Skóre celého zápasu uzavrel krásnou krížnou strelou v 90. min nestarnúci Lukáš Ščepko. Mužstvo Očkova prvýkrát viedol ako kapitán Tomáš Gono a kolektív pod jeho taktovkou hneď dosiahol vysoké víťazstvo – hráči veria, že sa to stane tradíciou...

Góly: 1., 41. a 51. M. Ščepko, 36. D. Čechvala, 44. Koritina, 90. L. Ščepko – 70. Ondrášek (vlastný gól), ŽK: 1:3, rozhodoval: Šišovský, 100 divákov.

OČKOV: Trebatický - Drahno, Ondrášek, Némethy, Jurčo (58. L. Ščepko), Luža, Koritina (78. Suchánek), Hikel, Gono, M. Ščepko, D. Čechvala.

H. SÚČA: F. Seriš - Zemanovič, Čapák, Š. Coník, Bartek, J. Dohnan, Blaho, Mikušinec, Hoťko, M. Coník (46. Bulejko), Bariš (58. Orságh). MILAN ŠČEPKO

Horné Srnie – Ľuborča 0:3 (0:1)

Na perfektne pripravenom teréne sa derby zápas začal z oboch strán opatrne. Až v 15. min ďalekonosný pokus domáceho Vydrnáka preletel tesne nad bránu. V 17. min mali hostia výhodu trestného kopu z 18 metrov, no Patkovu strelu zblokoval domáci múr. O minútu zahrali hostia signál po rohovom kope, Vavrúšovu strelu vyrazil domáci obranca stojaci na čiare a Bahnova následná dorážka letela vysoko nad bránu. V 32. min sa hostia ujali vedenia po rýchlom protiútoku Naňákovom zakončení. V 44. min zahodil hosťujúci Naňák čistú príležitosť, keď svoj nájazd na bránu zle vyriešil. V 47. min nebezpečne strieľal domáci B. Blaško, no brankár Husár bol pozorný. V 52. min hostia zvýšili svoj náskok po Belkovej hlavičke. V 55. min rýchly protiútok hostí úspešne zakončil Naňák a upravil na 0:3. Následne hra upadla do priemeru a až na nepremenenú Naňákovu šancu sa až do konca stretnutia už nič zaujímavé neudialo, takže futbalovejší hostia si pripísali tri body.

Góly: 32. a 56. J. Naňák, 52. Belko, ŽK: 0:2, rozhodoval: Tarabus, 150 divákov.

H. SRNIE: Horný - Straka, Sekula, Kebísek (44. Šimák), Švančárek, Martinus, Lukajka (72. Chlebana), Vydrnák (54. Galko), M. Blaško, Ševčík, B. Blaško.

ĽUBORČA: Husár - Bahno, Sabadka, Belko, Vavrúš, Machara, B. Brisuda, Mihalik (46. Pat. Patka), Rajníček (60. Matejka), J. Naňák, Pav. Patka (79. J. Brisuda). PAVOL ONDRÁŠEK

Veľká Hradná - Nová Ves nad Váhom 5:2 (1:0)

Domáci otvorili skóre už v 3. min, keď sa presadil Hilčík. Z veľkej prevahy však už v prvom polčase domáci viac nedokázali vyťažiť a zvýšiť skóre. V 52. min upravil na 2:0 Marek Ševčík, v 56. min si zrazil center do vlastnej brány domáci stopér a bolo znížené na 2:1. V 68. min po najkrajšej akcii stretnutia zvýšil Baláž na 3:1, ale o ďalšie dve minúty po chybe domácej obrany hostia znížili opäť na rozdiel jediného gólu. V 79. min krásnou strelou znovu zvýšil skóre na dvojgólový rozdiel Marek Ševčík a v 88. min po rýchlom brejku a prihrávke M. Ševčíka uzavrel výsledok na konečných 5:2 Baláž.

Góly: 52. a 79. Marek Ševčík, 68. a 88. Baláž, 3. Hilčík – 56. K. Kováč (vlastný gól), 70. Lacko, ŽK: 0:3, ČK: 55. Nemšák (N. Ves), rozhodoval: Vido, 100 divákov.

V. HRADNÁ: Filo – Masár (62. J. Kováč), Petrík, Jandák, R. Ševčík, Baláž, Kyjac, K. Kováč (84. Ježík), Marek Ševčík, Straka, Hilčík (75. M. Kováč).

NOVÁ VES n/V: Grznár – Šimončič (46. Jaroš), Malíček, Suchý, Gajdošech, Ševčík (56. Jambor), Doboš, Sika, Ondreička, Nemšák, Lacko. JOZEF KYJAC

V. Bierovce/Op. – Zamarovce 3:4 (0:1)

Domáci privítali v 2.kole víťaza predošlej sezóny Zamarovce. Na veľmi kvalitne pripravenom teréne začali lepšie domáci. Hneď v 3.minúte prestrelil v sľubnej šanci Roman Bulko. V 10.minúte prišla prvá strela hostí na bránu a Boris Drienka dával na 0:1 pre hostí. V 14.minúte dobre zakrútil loptu Pavol Bulko, ale hosťujúci brankár bol pozorný. V 22.minúte mohol vyrovnať Fabian, jeho prudká hlavička skončila centimetre od ľavej tyče. V 40.minúte prišla obrovská šanca na strane domácich, Juraj Barták si poradil s obranou hostí následne nahral na Romana Bulka, ktorý netrafil odkrytú bránu z 5 metrov. V 45.minúte mal veľkú šancu i hosťujúci Lukáš Poruban, no vychytal ho domáci brankár. V druhom polčase hneď v 47.minúte poslal hostí do vedenia 0:2 dobre hrajúci Boris Drienka. V 56.minúte dobrá strela od Juraja Bartáka, skončila tesne nad. Domácim sa nedarilo hlavne v koncovke i keď šance mali. V 60.minúte Peter Bulko netrafil odkrytú bránu hostí z 20 metrov. Hralo sa hlavne medzi šestnástkami a v 83.minúte ušiel domácej obrane Lukáš Poruban, ktorý dával na 0:3 pre hostí. Už to vyzeralo tak, že domáci jasne prehrajú, ale za 4 minúty dokázali vyrovnať. V 84.minúte doklepol do brány Tomáš Sivák. O minútu neskôr trafil pekne loptu pod brvno a znížil na 2:3. O minútu dokázal vyrovnať Juraj Barták, ktorý postavil zo sedadiel domácich divákov. 3:3. V 91.minúte zahrali hostia štandartnú situáciu a Boris Drienka rozhodol otom, že hostia si odvezú všetky body. Pre domácich smolný záver, ale ani za stavu 0:3 sa nevzdali a dokázali súperovi narobiť nemalé problémy. Zápas vysokej úrovne, ku ktorej prispel aj súper rozhodoval Cibulka.

Góly: 84. a 86. T. Sivák, 87. Barták - 10., 47. a 90. B. Drienka, 83. L. Poruban, ŽK: 1:3, ČK: 88. L. Poruban, rozhodoval: Cibulka, 100 divákov.

V. BIEROVCE/OPATOVCE: Ondrášik – Viršinský, Fabian, Pav. Bulko, Žúži, T. Ondrášek, R. Bulko (90. Pazúr), Horňák (54. T. Sivák), Pet. Bulko, Zhaňač (58. L. Breznický), Barták.

ZAMAROVCE: Mikloš – Myslivec, B. Drienka, T. Drienka, Fraňo, Minárech, Garaj (57. Chochlík), Švajka, Šmelko, Majerský (90. Igaz), Poruban TIMOTEJ BULKO

Načítavam video...

Bošáca - Opatová nad Váhom 2:5 (2:3)

Prvý tohtosezónny zápas hraný v hodovej atmosfére začali domáci tlakom, Berova bomba z troch metrov však minula bránu. Hneď prvý útok hostí v 3. min sa skončil gólom, keď v snahe odkopnúť loptu si ju domáci poslali do vlastnej brány. V 9. min Vitkov priamy kop z 18 metrov brankár L. Figura s námahou vytiahol z vinkla. Domáci sa snažili, ale ako keby im hodová zodpovednosť zväzovala nohy. To sa opäť ukázalo aj v 14. min, kedy po peknej akcii hostia Zubom zvýšili a o tri minúty pridal Škultéty aj ich tretí gól. V týchto chvíľach to s domácimi nevyzeralo dobre. Až v 30. min Berovu prudkú hlavičku brankár Šlesár perfektne vyrazil, no na Kostelanovu dorážku už nestačil - 1:3. Domácim sa v 39. min dokonca podarilo Pavlom Kostelanom znížiť na 2:3 po prudkej strele z uhla. V 42. min Bakova strela letela len tesne vedľa brány. V druhom polčase sa zopakoval scenár z toho prvého – hostia už v 51. min z priameho kopu zvýšili Vitkom na 2:4 a v 64. min Havier pridal aj piaty gól Opatovej. V 74. min sa do šance dostal Martin Kostelan, ale jeho strela letela nad. Šťastie domácich opustilo aj v 76. min, kedy pokutový kop Dušana Helíka brankár vyrazil. Ďalšia Kusendova strela zdiaľky letela do dolného rohu brány, no Šlesár ju neuveriteľne vyboxoval. A keďže domáci sa už gólovo nepresadili, výsledok zápasu 2:5 zostal v platnosti.

Góly: 30. a 39. P. Kostelan – 3. R. Kusenda (vlastný gól), 14. M. Zubo, 17. V. Škultéty, 51. Vitko, 64. Havier, ŽK: 1:2, ČK: 48. M. Zubo (Opatová n/V) po druhej žltej karte, rozhodoval: Kováčik, 250 divákov.

BOŠÁCA: L. Figura - R. Kusenda, Bero (46. Matej Zámečník), P. Kostelan, Bako, Helík, M. Kostelan, P. Kusenda, Vavro, Janega, Samotný (72. Mizerák).

OPATOVÁ n/V: Šlesár - T. Zubo, Kováčik, Vitko, Urban (40. Ferenčík), Moško, V. Škultéty, Gallo (46. Štefánik), Havier, Čaja (80. Husár), M. Zubo. MARIÁN KOPUNEC

Dolná Súča – Čachtice 5:1 (3:0)

Úvod stretnutia bol z oboch strán vlažný a bez nejakej snahy o dosiahnutie gólu. Až v 16. min zápasu hostia prvýkrát pohrozili a z prázdnej brány musel vykopávať A. Gajdošík. V 37. min po peknej akcii a presnej Vendžúrovej prihrávke otvoril skóre zápasu Hlávek. V 41. min po veľkej chybe stopéra hostí a obohratí hosťujúceho brankára zvýšil do prázdnej brány opäť Hlávek. V 45. min po peknej prihrávke Antona Plevu upravil na polčasových 3:0 Vendžúr. V 53. min sa hosťom podarilo znížiť Šimovým gólom. V 57. min domáci nevyužili veľkú šancu, keď postupovali na bránu hostí v trojici, ale vo finálnej prihrávke zlyhali. Ďalšiu peknú akciu však už v 64. min zakončil štvrtým gólom domácich M. Gajdošík. V 81. min hostia zahodili vyloženú gólovú šancu, keď netrafili prázdnu bránu. V 84. min pekný priamy kop domáceho Plevu skončil na brvne brány hostí. V 85. min domáci zavŕšili svoje víťazstvo piatym gólom po krásnej individuálnej akcii Matúša Repu. Po skončení zápasu diváci odmenili domácich za ich výborný výkon veľkým potleskom.

Góly: 37. a 41. Hlávek, 45. Vendžúr, 64. M. Gajdošík, 85. Repa – 53. Šimo, ŽK: 3:3, rozhodoval: Ježík, 100 divákov.

D. SÚČA: Valaštín – Mrázik (57. T. Pleva), M. Gajdošík, Trnavský, A. Pleva, R. Pleva, A. Gajdošík, Vendžúr (74. Vasko), Hlávek (46. Solár), Repa, P. Vasko.

ČACHTICE: Horváth - Bobocký, A. Herák, Červeňanský, Šimo (77. Sučanský), A. Ďuriš, Mart. Trebatický, Šumaj, Novotný (53. Habán), J. Herák, Peterka (23. Lechner). PATRIK SEDLÁČEK

Stretnutie Kočovce - Dubodiel sa odohrá 15. 9. 2015.

Dohrávka 1. kola:

Opatová nad Váhom - Čachtice 1:2 (0:1)

Úvodný zápas nového súťažného ročníka sa hral po vzájomnej dohode mužstiev v Opatovej, keďže súperi si vymenili výhodu domáceho prostredia. Veľké teplo odoberalo sily všetkým aktérom, napriek tomu sa hral vcelku svižný futbal. Zo začiatku mali viac šancí domáci, ale v 11. min sa do dobrej príležitosti dostali hostia, tú však nepremenili. V 20. min mali hostia výhodu priameho kopu za priestupok domáceho brankára, dosiahli z neho aj gól, ktorý však pre ofsajd neplatil. Domáci sa postupne zahryzli do súpera, ale zahadzovali jednu šancu za druhou a vypomstilo sa im to v 40. minúte, kedy Herák strelil vedúci gól hostí. Druhé dejstvo sa začalo opäť tlakom Opatovej a po sérii nepremenených príležitostí sa až v 68. min presadil tradičný strelec Libor Šubert. Aj naďalej domáci búšili do súpera, ale bez ďalšieho úspechu. Dielo skazy pre domácich dokonal v závere zápasu hosťujúci Herák, ktorý z ojedinelého útoku svojím druhým gólom upravil na konečných 1:2. Od domácich sa odklonilo futbalové šťastie a hostia si odviezli všetky tri body.

Góly: 68. Šubert - 40. a 90. A. Herák, ŽK: 0:0, rozhodoval: Ször, 150 divákov.

OPATOVÁ n/V: J. Škultéty - T. Zubo, Kováčik, Vitko, Ferenčík (62. Kompas), Moško, V. Škultéty, Husár (46. Havier), Gallo, Šubert, Čaja.

ČACHTICE: Horváth - Bobocký, A. Herák, Červeňanský, Šimo, Peterka, Habán (61. Sučanský), A. Ďuriš, Mart. Trebatický, Šumaj, Vráblik. ĽUBOMÍR LIŠKA

1. Dolná Súča 2 2 0 0 6:1 6

2. Ľuborča 2 2 0 0 5:1 6

3. Zamarovce 2 2 0 0 9:6 6

4. Očkov 2 1 0 1 7:3 3

5. Nová Ves 2 1 0 1 9:7 3