Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Nemšová otočila zápas s Nededom

Prehľad výsledkov III. ligy západ.

Trnava C/Šúrovce – Dubnica 5:0 (2:0)

Od úvodu sa hral otvorený zápas, obe mužstvá a snažili streliť gól. Nakoniec ho strelili domáci v 27. minúte, keď Hlavna vnikol do šestnástky a prestrelil gólmana. Zlomovým momentom zápasu bola 45. minúte, kedy po rohovom kope prekonal koníčkom hosťujúceho gólmana Ďuriš. Gól do šatne hostí úplne zlomil a v druhom polčase domáci dominovali. To potvrdil aj tretí gól, ktorý si mladí Dubničania dali sami. Na 4:0 zvyšoval v 77. minúte opäť Hlavna, keď obstrelením prekonal Digaňu a posledný gól doklepol do prázdnej brány po peknej akcii Kovársky. Dubničania predviedli sympatický výkon, no bez šancí.

Góly: 27. a 77. Hlavna, 45. Ďuriš, 53. vlastný (Vaculík), 89. Kovársky. R Španka, bez kariet, 200 divákov.

DUBNICA: Digaňa – Floriš, Vaculík (74. Prchlík), Habšuda, Suchý, Štefula, Mojto (67. Homola), Poláček, Szucs (46. Brix), Čurik, Štefánek. Tréner P. Kopačka. (SC)

Nemšová – Neded 2:1 (0:1)

Diváci videli v tomto meraní síl zaujímavý futbal. Obe mužstvá hrali s nasadením, pričom úvodné minúty patrili domácim. Tí držali loptu na svojich kopačkách a snažili sa prekonať obranný val Nededu. Hostia sa k súvislejšej akcii nedostali, a tak sa hralo najmä na ich polovici. V 15. min zakombinovala trojica posíl z Trenčína (Opatovský – Wesley - Holúbek). Opatovský z 13 m však tesne minul ľavú tyč. V 24. min sa medzi domácim stopérmi presadil Krcho a strelou pod brvno z 24 m otvoril skóre zápasu. Bola to vôbec prvá strela hostí na bránu. Tento moment vykoľajil domácich hráčov a do ich hry sa vniesli nepresnosti. Súpera však postupne opäť zatlačili na jeho polovicu. V 35. min vystrelil Rolinec, Kubica bol však na svojom mieste. Do konca prvej časti hry si domáci nevypracovali väčšiu gólovú šancu. Do druhého polčasu nastúpili domáci s odhodlaním zvrátiť stav zápasu. Dariť sa im to začalo už po dvoch minútach, keď po pravej strane potiahol loptu Vlček, prihral na päťku Opatovskému. Jeho strelu Kubica vyrazil i dorážku Wesleyho, no opakovanú strelu Brazílčana už nestačil chytiť. Po hodine hry podnikli hostia rýchly protiútok. Krchovi sa však nepodarilo pridať druhý gól. 15 min pred koncom mali domáci výhodu štandardky. Po priamom kope letela lopta k žrdi, Kubica bol však opäť na mieste. O minútu na to sa z hranice šestnástky zastreľovali Holiš s Wesleym, ale ani jeden nebol úspešný. V 79. min po rohovom kope hostí vznikol v päťke závar, obrana domácich si s ním poradila a po zisku lopty podnikli Nemšovčania kontru, na konci ktorej Richtárech z hranice šestnástky krížnou strelou pridal na 2:1. Hostia po tomto momente viac otvorili hru, čím vznikal priestor pre útočiacich hráčov Nemšovej. V 83. min potiahol loptu Holúbek, prihral v šestnástke Opatovskému, ten sa zbavil protihráča, ale proti brankárovi neuspel. V 87. min vysunul do samostatného nájazdu Holúbeka Holiš, Kubica jeho úmysel vystihol. O dve minúty na to sa v šestnástke presadil Holúbek, z 10 m trafil iba žrď. Domáci hráči si po veľmi dobrom výkone pripísali ďalšie víťazstvo v sezóne.

Góly: 47. Wesley, 80. Richtárech - 24. Krcho. R Gapšarovič, ŽK: Kovács, Jakubjak, 300 divákov.

NEMŠOVÁ: Vozár – Rolinec, Ranko, Kresánek, Holíček (64. Holiš), Richtárech (88. Kvasnička), Holúbek, Opatovský, Schiszler, Wesley, Vlček (72. Komorovský). Tréner V. Cifranič.

TOMÁŠ BEŇO

Ostatné výsledky: Púchov – Komárno 6:0 (3:0), Gabčíkovo - Veľký Meder 0:0, DAC B – V. Ludince 3:0 (0:0), Šamorín – Led. Rovne 1:0 (0:0), Horná Nitra - Nové Zámky 2:0 (0:0), Topoľčany - Galanta 1:1 (0:0), Vráble – Palárikovo 2:0 (1:0).

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  1. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  2. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Dukla bojovala, proti Novým Zámkom vydrela body

Zverenci trénera Jána Pardavého zdolali Nové Zámky.

Trenčín prehral s Miškovcom o tri góly.

Bojnice, Trenčianske Teplice, Považská Bystrica, Beckov a Brezová pod Bradlom sú ďalšie miesta, kde Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín Región umiestnila originálne lavičkové pohľadnice.