Streda, 16. august, 2017 | Meniny má Leonard

Trenčín vyhral v Myjave

Regionálne derby dopadlo lepšie pre Trenčín. Myjavčania prehrali druhý domáci zápas v rade, Trenčan Šemrinec stále bez inkasovaného gólu.

Spartak Myjava – AS Trenčín 0:1 (0:0)

Diváci videli od úvodu zápas vo vysokom tempe. Šanca domácich sa črtala v jedenástej minúte, ale prihrávka od Pekára skončila v rukaviciach Šemrinca. O minútu mieril na druhej strane ihriska privysoko Van Kessel. V dvadsiatej minúte Trenčania predviedli peknú kombinačnú akciu, v poslednej chvíli pred Van Kesselom ratoval jeden z brániacich hráčov. V 37. minúte bol v sľubnej pozícii Bero, bránu minul. V 40. minúte pohrozili kopaničiari, Pekár obišiel aj brankára Šemrinca, spätnou prihrávkou hľadal niektorého zo spoluhráčov, no zasiahol hráč hostí a šancu zmaril. V samom závere prvého polčasu zakončil nepresne v dobrej pozícii Daniel.

Po zmene strán v 58. minúte našla kolmá prihrávka Gubu, včas však vybehol Solnička a loptu vyrazil na roh. V 64. minúte sa v pokutovom území uvoľnil Pekár a jeho strela len tesne minula bránu. V 75. minúte sa hostia ujali vedenia, priamy kop zahral Rundić, lopta bola tečovaná a doputovala až za Solničkov chrbát – 0:1. Myjavčania neskladali zbrane, v 81. minúte mieril po rohovom kope do priestoru brány Banovič, ale Šemrinec stihol loptu reflexívne vyraziť. V 84. minúte našla prihrávka Bera, ktorého postavenie vyzeralo ako ofsajdové. Hralo sa však ďalej, následne ho zastavil nedovolene Banovič a uvidel červenú kartu. V závere ešte zakončil Daniel nepresne a z víťazstva sa tak radovali hráči Trenčína.

Gól: 75. Rundić. Rozhodoval: Vlk, ŽK: Daniel, Piroska – Šemrinec, ČK: 84. Banovič (Myjava), 2587 divákov

MYJAVA: Solnička – Kolár (90. Jánošík), Banovič, Marček, Beňo – Bílovský, Kóňa, Pekár – Piroska (86. Karlík), Sládek (64. Slančík), Daniel

TRENČÍN: Šemrinec – Madu, Rundić, Kleščík, Čögley – Van Kesel (90. Skovajsa), Lobotka, Bero (87. Opatovský), Koolwijk, Guba – Wesley (64. Rabiu)

Ďalšie články z témy Spartak Myjava

Článok je zaradený aj do ďalších tém AS Trenčín, Futbal, Liga majstrov 2017/2018