Streda, 28. júl, 2021 | Meniny má KrištofKrížovkyKrížovky

Trenčín podhľahol Mladej Boleslavi

Zverenci trénera Martina Ševelu v prvom zápase na sústredení v Českej republike nestačili na účastníka Synot ligy Mladú Boleslav.

Trenčania (v tmavom) zápas proti Mladej Boleslavi výsledkovo nezvládli.Trenčania (v tmavom) zápas proti Mladej Boleslavi výsledkovo nezvládli. (Zdroj: ASTRENCIN.SK/MARTIN GALAJDA)

Mladá Boleslav – Trenčín 2:0 (1:0)

Stretnutie sa hralo za vytrvalého dažďa, na klzkom, ale kvalitne pripravenom teréne. Od úvodu nechýbalo tempo, ani agresivita v súbojoch. Ako prvá pohrozila Mladá Boleslav. V 8. min si na prihrávku za obranu nabehol Jairo. Sám pred Šedom napriek času a priestoru nedokázal súperovho brankára prekonať. V ďalších minútach sa hralo najmä v strede poľa. Až v polovici stretnutia sa po druhý raz uvoľnil Jairo, ale ani tentoraz neuspel. Brankára Mladej Boleslavy vystrašil aj spoluhráč Kúdela. Šeda však malú domov dokázal vytlačiť na roh. Na opačnej strane pohrozili Magera a Ščuk, no gól z toho nebol. V 34. min dal gól Magera po vyrazenej lopte Šemrincom, avšak pre postavenie mimo hru neplatil. V 40. min náš brankár stratil loptu pri rozohrávke. Následne fauloval Klobásu a Magera penaltu premenil – 0:1.

Po zmenách v zostavách sa začal druhý polčas. V 68. min si dobre nabehol na loptu za obranu Štohanzl a okolo bezmocného Šemrinca skóroval – 0:2. To našich prebralo. O tri minúty neskôr mohol znížiť Bero. Jeho strelu zblokovala obrana na roh. V 74. min obišiel Guba súperovho hráča. Ďalší obranca Mladej Boleslavy ale jeho strelu rovnako ako v Berovom prípade zblokoval na roh. Už o minútu vyškolil súpera jasličkami Bero. Loptu v gólovej pozícii namieril mimo žrde. Desať minút pred záverečným hvizdom vystrelil spoza šestnástky nepríjemne Guba, no brankár súpera loptu bravúrne chytil. O chvíľu mal gól na nohe opäť Guba. Z pravej strany však mieril nad bránku. V 89. min sa Bero vyhol faulu v pokutovom území. Dobre našiel Wesleyho, ktorý posunul loptu Gubovi, ale tomu nebolo súdené skórovať. Trafil iba ležiaceho brankára súpera.

Góly: 40. Magera (11 m), 68. Štohanzl

TRENČÍN: Šemrinec – Čögley, Kleščík, Rundič, Madu (65. Skovajsa) – Lobotka – Bero, Rabiu (46. Koolwijk) – Bailey (65. Paisley), Jairo (46. Wesley), Van Kessel (46. Guba)