Štvrtok, 24. máj, 2018 | Meniny má Ela

Veronika Bakalárová vyhrala beh v Ilave

Bežci z nášho regiónu aj v mesiaci máj vyvíjali aktivitu na bežeckých podujatiach. S úspechom sa zúčastnili na behu v Jablonici, v Púchove a v Ilave.

V Jablonici zorganizovali 2. mája 4. ročník Jablonickej desiatky aj za medzinárodnej účasti. Ôsmy dobehol Pavol Michalčík 35:15, na 18. mieste skončil Marián Siváček (obaja Myjava) 40:32. V kategórií nad 50 rokov bol tretí Peter Klobučník (Dubnica) 37:48, šestnásty Dušan Vondráček (Trenčín) 43:16. V kategórií nad 60 rokov bol siedmy Dušan Porubský 58:33, nad 65 rokov tretí Anton Dobrodenka (obaja Dubnica) 41:58. Výborný úspech dosiahol Trenčan Ferdinand Husár na 4 km, keď nedal šancu svojím súperom a zvíťazil časom 16:53 v kategórií nad 70 rokov, šiesty bol Ján Klimek (Čachtice) 23:42. Zaujímavým spôsobom sa vyvíjal a končil závod žien na 4 km. Druhá dobehla slovenská reprezentantka Ľubomíra Maníková (Dubnica) 13:36. Nad 45 rokov bola šestnásta Mária Vondráčková (Trenčín) 24:45.

V Púchove sa uskutočnil 9. mája Beh pri Váhu, muži bežali trať 6 000 m, ženy 3 300 m. V kategórií mužov A do 39 rokov zvíťazil Miroslav Ilavský (Dubnica) 18:51 mi.

V kategórií B 40-49 rokov vyhral bývalý slovenský reprezentant (v absolútnom poradí bol druhý) Púchovčan Ján Križák (Skalica) 18:58, siedmy Ivan Pšenek (Dubnica) 23:47. V kategórií C 50-59 rokov sa z víťazstva tešil Trenčan Ervín Páleník 21:14. V kategórií D nad 60 rokov vyhral dobrý bežec a pravidelný organizátor behu na Brezine Miroslav Kováč (Trenčín) 23:10, tretie Ján Kminiak (Ilava) 24:59, piate Ján Hudec 29:44, šieste Rudolf Sopko (obaja Trenčín) 29:48.

Súťaž žien v kategórií A do 39 rokov vyhrala Barbora Brezovská 11:56, tretie miesto obsadila Veronika Bakalárová (obe Trenčín) 12:51, šieste Adriana Sobková (Trenčín) 16:40, ôsme Zuzka Denešová (Nemšová) 17:11. Kategóriu B 40-49 rokov vyhrala Vladimíra Krajčírová (Hor. Srnie) 13:28, nad 50 rokov vybojovala druhé miesto Gizela Chrenková 15:21, tretie Emília Pšeneková (obe Dubnica) 16:45.

Mesto Ilava 17. mája zorganizovalo 19. ročník Ilavského behu 2015 Veľkej ceny Agromixu na členitej trati 13 000 m s prevýšením 176 m. V hlavnej kategórií mužov A do 39 rokov zvíťazil Slavomír Košík (Pruské) 48:24, druhú priečku vybojoval Štefan Štefina (Dubnica) 48:50, tretiu Pavol Leskovianský (N. Dubnica) 49:23, štvrtú Peter Sobek (Lysá) 50:11, siedmu Miroslav Letko (Tr. Stankovce) 52:36, desiatu, 13. Ján Hudec 55:50, 22. Juraj Marušinec (obaja Dubnica) 1:01:20. V kategórií B 40-49 rokov bol tretí Miroslav Tomčány (Dubnica) 52:46, piaty Peter Szabó (Tr. Teplá) 53:57, 7. Štefan Červenka (Dubnica) 57:33, 11. Vladimír Stopka (Ilava) 1:02:56, 15. Jaroslav Cíbik (Dubnica) 1:08:57. V kategórií C 50-59 rokov podal výborný výkon a zvíťazil Trenčan Ján Kucharík 50:28, pred druhým Petrom Klobučníkom (Dubnica) 50:39, piatym Ervínom Páleníkom (Trenčín) 53:29, 9. Jaroslav Pavlacký (Tr. Teplice) 58:20, 15. Jozef Hlávka (Ilava) 1:19:45.

V súťaži žien v kategórií E do 34 rokov zvíťazili Trenčanka Veronika Bakalárová 1:00:12, tretie miesto obsadila Nadežda Valachovičová (Trenčín) 1:04:09, štvrté Michaela Klobučníková (Dubnica) 1:06:26, 6. Margita Rexová (Ilava) 1:14:05. V kategórií F nad 35 rokov sa z víťazstva tešila Iveta Hulvátová 56:11, tretia skončila Michaela Žilková 1:05:12, štvrtá Denisa Janigová (všetky Dubnica) 1:12:19.

1. Čachtičanka poslala svadobný darček pre Harryho a Meghan, ich odpoveď ju prekvapila Foto 5 386
  2. SÚŤAŽ: Hlasujte a vyberte hráča víkendu 1 624
  3. Šesť gólov v Trenčíne, domáci pokračujú v baráži 1 221
  4. Minúta po minúte: Diskusia na tému Trenčín moderné mesto Foto 908
  5. Dopravné nehody v našom kraji si tento rok vyžiadali už desať ľudských životov 511