Kľúčové krok od postupu, Kočovce sú už šiestoligové

Prehľad výsledkov VII. líg.

SEVER

Dolná Poruba – Omšenie 3:1 (1:1)

V nedeľu dopoludnia do D. Poruby pricestovalo susedné Omšenie. Lepší vstup do zápasu mali v 11. min Škorvánek. Domáci sa snažili čo najrýchlejšie vyrovnať. Podarilo sa im to v 25. min, keď sa prvý raz v zápase presadil Tomáš Suchý. Zápas sa hral v horúcom počasí. Dolnoporubania museli čakať na ďalší gól do 57. min, keď Tomáš Suchý pridal druhý gól. V závere zápasu sa hostia snažili o vyrovnanie, no gól strelila D. Poruba. Aj tretí raz v zápase sa presadil T. Suchý a zavŕšil svoj hetrik.

Góly: 25., 57. a 90. T. Suchý – 11. M. Škorvánek, rozhodoval: Hruda, 150 divákov.

DOLNÁ PORUBA: Marko – I. Suchý, Vlado, Uhlárik, P. Kapko, Ďuriš, A. Suchý, Martinák, R. Suchý, Daško, T. Suchý (Koteš, R. Kapko, Nedielka)

OMŠENIE: Koteš – Dvorský, Dorička, Z. Kijačik, M. Kiačik, Malo, K. Bielik, M. Bielik, Barinka, Škorvánek, B. Homola (Ťupek, D. Homola)

Beckov – Soblahov 4:0 (3:0) – nedohrané

Hostí na zápas pricestovalo 12, no zápas aj tak nedohrali. Znenazdajky počet ich zranení stúpol na také vysoké číslo, že v 50. minúte musel rozhodca Stračiak v 50. minúte ukončiť zápas za stavu 4:0. Beckovčania sa tak so súťažou v domácom prostredí lúčia víťazstvom.

Góly: 3. Neboháč, 19. Hrabovský, 42. Soldán, 50. Tinka, rozhodoval: Stračiak, 50 divákov.

BECKOV: Valach – Šimko, Tinka, Bulava, Škarka, Hrabovský, Soldán, Kučík, Pevný, Sedláček, Neboháč

SOBLAHOV: Hrnčár – Mrázik, Kačena, Drienka, Holúbek, Nemec, Gašparovič, Pleva, Lazar, Farkaš, Madový

Neporadza – Drietoma 0:3 (0:3)

Hostia boli počas zápasu lepším tímom, čo využili na strelenie troch gólov už do polčasu. Už v 6. min ich za víťazstvom naštartoval Gabrhel a ďalšie góly pridal Filáček a Kuzl. Po prestávke sa domáci snažili niečo so zápasom urobiť. Veľké horko im však odobralo priveľa síl.

Góly: 6. Gabrhel, 22. Filáček, 32. Kuzl, rozhodoval: Király, 60 divákov.

NEPORADZA: Ševčík – Kyselica, Jánsky, Dlábik, Púčik, J. Richtárech, Hošo, Mart. Richtárech, Laššo, Laco, Tunega (Mich. RIchtárech, Uher)

DRIETOMA: Masaryk – Palko, Šišovský, Kuzl, Babrnák, Gabrhel, T. Lacko, Hoťko, M. Lacko, Hrčka, Filáček (Novotka, Zajac)

Dolné Srnie – Kľúčové 1:3 (0:1)

Kľúčovania cestovali v predposlednom kole na pôdu na jar silného D. Srnia. Hostia sa do vedenia dostali v 25. min, keď Čakajík zužitkoval pokutový kop. Favorit zápasu pridal druhý gól až po prestávke z kopačky Kostadinova. A keď v 62. min pridal Kiačik na 0:3 o víťazovi zápasu bolo rozhodnuté. Domáci už v závere iba skorigovali konečný stav na 1:3 Matlákom. Kľúčové je tak iba krok od postupu.

Góly: 70. Matlák (11 m) – 25. Čakajík (11 m), 57. Kostadinov, 62. Kiačik, rozhodoval: Šišovský, 100 divákov.

DOLNÉ SRNIE: Róbert Hejbal – Bušo, Rehora, Poláček, Hargaš, Vicena, Petkov, Róbert Hejbal, Matlák, Mažár, Ilenčík (Radoš)

KĽÚČOVÉ: Zubo – Rajníček, Sabadka, Kendera, Petrúšek, Papierník, Čakajík, M. Kiačik, Kostadinov, Štefánek, A. Kiačik (Vydrnák, P. Pecháček, L. Pecháček)

Mn. Lehota – Záblatie 1:0 (0:0)

V pomerne dobrom zápase zvíťazili zaslúžene domáci.

Gól: 61. Mikušinec, rozhodoval: Hudcovský, 100 divákov.

MN. LEHOTA: Lehotský – D. Hrnčár, Honza, Kňažek, M. Hrnčár, E. Laco, Krajčo, T. Laco, Mikušinec, Bajzík, Dávidek (P. Hrnčár, M. Laco)

ZÁBLATIE: Koszeghy – Magál, Krištof, Ševčík, P. Kováčik, Urban, Čakloš, Šťastný, Brlej, Anton Fraňo, J. Kováčik (Andrej Fraňo, Urban, Dávidek)

Mel.-Lieskové – Horňany 3:0 (2:0)

Domáci hráči chceli od začiatku naznačiť výkonom, že posledné výsledky, ktoré dosiahli, nezodpovedali ich kvalite. Prvý polčas začali od začiatku prehrávať súpera kombináciou a prihrávkami, z čoho si vypracovávali gólové príležitosti. Dve šance využili už v prvom polčase, keď sa presadil Mikuš a Minarech. V druhom polčase domáci museli kvôli nedoliečeným zraneniam prestriedať, čo sa prejavilo na kvalite hry. Hostia hru vyrovnali, tlačili sa dopredu, čo využívali domáci na rýchle protiútoky. Z nich využili iba jeden Špačkom. Melčice-Lieskové zvíťazili zaslúžene.

Góly: 30. Mikuš, 45. Minarech, 76. Špaček, rozhodoval: Kubica, 120 divákov.

MEL.-LIESKOVÉ: Kostelanský – Žiška, Birás, Mikuš, Minarech, Mizerák, Hanták, P. Habdák, M. Habdák, Štefák, Luprich (Špaček, Pavlík)

HORŇANY: Porubčan – Jurák, Hanus, Podhorský, Kuník, Valach, Bulejko, Šmehyl, Masár, Korbel, Brlej (Fridrich)

Bobot – Tr. Teplá 2:3 (1:1)

S kvalitným súperom sa pobil domáci Tatran so cťou. V 5. minúte sa domáci chopili vedenia, keď unikol obrane hostí Miroslav Luprich a chladnokrvne skóroval. V 35. minúte po rohu sa najlepšie zorientoval v domácej šestnástke Marek Adamčík a vyrovnal stav zápasu. V 61. minúte domáci zahrávali priamy kop a vyrazenú loptu posunul do bránky pohotový Miroslav Luprich. V 75. minúte napriahol spoza šestnástky Boris Stupinský a prekonal peknou strelou domáceho brankára. V 80. minúte unikol Peter Friedl domácej obrane a zabezpečil víťazstvo v zápase pre hostí.

Góly: 5. a 62. Luprich – 35. Adamčík, 76. Stupinský, 81. Friedl, rozhodoval: Svetkovič, 100 divákov.

BOBOT: Zápotočný – Sokolík, Hloža, Kňaze, Džubina, Labuda, Luprich, Káčer, Antalovič, Koreň, Čerňanský (Galko)

TR. TEPLÁ: Čupalka – Ondrejík, Vozár, Frohn, Blaho, Praženec, Provazník, Adamčík, Píža, Stupinský, Friedl (J. Kováč, M. Jakúbek)

St. Turá B – Lúka 4:2 (2:0)

Hralo sa za veľkej horúčavy už hodinu po poludní. Domácim chýbalo šesť hráčov zo základu, a tak bol v bráne tréner Lančarič, prvý tréner A-mužstva Jozef Tuka a v útoku hrali aj obaja brankári. Nikto z prítomných domácim veľkú šancu na úspech nedával. Začiatok zápasu tomu i nasvedčoval. V úvode sa pred Lančaričom ocitol Miklovič, ale tesne minul. Domáci si v 17. min vypracovali veľkú šancu. Po centri z pravej strany sa ocitol pred prázdnou bránou L. Zámečník, ale trafil iba do nôh jediného obrancu. O päť minút to Zámečník napravil, pekným centrom našiel Beňa a ten z voleja trafil do šibenice. Kunda bol bezmocný – 1:0. V 42. min hostia iba faulom zastavili výborne hrajúceho 51-ročného Tuku. Trestný kop zahral Filip a nechytateľnou bombou zvýšil na 2:0. V druhej minúte druhého polčasu brankár Oravec, ktorý bol tentokrát v útoku nezištne prihral Zámečníkovi a bolo 3:0. Hosťom sa o minútu podarilo znížiť, keď Jánošíkovu strelu tečoval Kačina. V 70. min z diaľky vystrelil Filip, brankár Kunda loptu s námahou vyrazil a Oravec pohotovo pridal na 4:1. Hostia po góle rýchlo odpovedali. Ondris zo skrumáže znížil na konečných 4:2. Hoci ešte hosťujúci Miklovič trafil do tyče a v závere aj Ľ. Baran opečiatkoval tyč hostí, skóre sa už nezmenilo. V obojstranne útočnom zápase výborne rozhodovala dvojica Podmajerský – Sloboda.

Góly: 22. Beňo, 42. Filip, 46. Zámečník, 70. Oravec – 48. Kačina, 77. Ondris, rozhodoval: Podmajerský, 70 divákov.

ST. TURÁ B: Lančarič – Filip, O. Baran, D. Szekfu, Beňo, Oravec, Bartek, Ľ. Baran, Tuka, Straka, Zámečník (Strelník)

LÚKA: Kunda – Jánošík, Buška, Haluza, Bak, Žiška, Miklovič, Kačina, Mladý, Ondris, Kriško, (Šupka, Kravárik)

Polianka – Krajné 1:1 (0:1)

Súboj tímov z hornej polovice tabuľky poznačila veľká horúčava. Hostia sa vedenia ujali po polhodine hry strelcom Tížikom. Domáci sa po prestávke snažili niečo s výsledkom urobiť. V 63. min vyrovnal Juraj Kováčiny. V závere už ani jedno mužstvo nemalo dostatok síl na to, aby dokázalo strhnúť vedenia na svoju stranu. Susedské derby sa tak skončilo zmierlivou deľbou bodov.

Góly: 63. J. Kováčiny – 33. F. Tížik, rozhodoval: Soldán, 100 divákov.

POLIANKA : Černák – Kuba, Sládek, Černáček, Gajdošík, M. Šimko, Kučerák, Ľ. Svinkásek, Augustín, Chňupa, V. Šimko (J. Kováčiny, R. Kováčiny, Čepko)

KRAJNÉ: Moravec – Otrubčák, Škodáček, Klimek, Osuský, Baranovič, Tížik, Vavák, Kostelný, Javro, Macúch (Podmajerský, Elíz, Stratil)

Potvorice – Vrbovce 4:1 (3:0)

Domáci si po uplynulom nevydarenom domácom zápase s Poliankou napravili reputáciu. Vrbovce poslali do kolien už v prvom polčase, keď sa presadili postupne Vatrt, Drozda a Kubán. Po prestávke pridal štvrtý gól Sedláček. Potvorice následne poľavili a hosťom sa podarilo v samom závere znížiť na 4:1 Filkom.

Góly: 9. Vatrt, 32. Drozda, 45. Kubán, 60. Sedláček – 87. Filka, rozhodoval: Reway, 20 divákov.

POTVORICE: Kerak – L. Jambor, Moravčík, Melicher, Drozda, J. Jambor, O. Kubán, Šimko, Malo, Vatrt, M. Kubán (Kaniščák, Sedlák, Šimunčík)

VRBOVCE: Dolník – Tvrdý, Filka, Chrenka, Patinka, Skok, Bielčik, Petruľa, Mareček, Sabota, Odráška (Hainc, Mišík)

Brestovec – Tr. Bohuslavice 11:2 (5:1)

Kto čakal v zápase tímov z hornej polovice tabuľky vyrovnaný futbal, mýlil sa. Domáci jasne potvrdili, že myslia na postup a jedenástimi presnými zásahmi rozhodli o jasnom triumfe. Dokonca pridali aj dvanásty, ale ten bol do vlastnej brány. Strelecky sa rozbehol Mozolák, ktorý strelil päť gólov. O druhom postupujúcom tíme sa tak rozhodne v nedeľu v šlágri kola medzi Novou Vsou a Brestovcom.

Góly: 4., 41., 48. Viselka, 5. Gálik, 10., 50., 61., 73. a 88. Mozolák, 38. Šlahor, 53. Obuch – 17. Krajčík, 70. vlastný (Malečka)

BRESTOVEC: Vido – Malečka, Čmela, Nemček, Šlahor, Gálik, Bakoš, Obuch, Viselka, Mozolák, Bruško (Luciak, P. Nemček, M. Bakoš)

TR. BOHUSLAVICE: Krajčík – M. Vavro, Kopunec, Mitánek, Gavalec, Sevald, Zaťovič, Fraňo, Marták, Janeček, Ľ. Vavro

Kálnica – Nová Ves 1:6 (1:2)

Domáci v omladenej zostave bez zranených viacerých kľúčových hráčov boli proti ašpirantovi na postup viac ako rovnocenný súper do 20. min. Hneď v úvode zápasu si domáci vypracovali niekoľko dobrých šancí, z ktorých v 10. min strelil Janega vedúci gól – 1:0. Hostia vyrovnali Jamborom v 20. min, keď Kálničania hrali bez ošetrovaného Potočka. V ďalšej časti zápasu hostia prejavili väčšiu skúsenosť a túžbu po víťazstve. Ďalšími dvoma gólmi Jambora a Siku, Ondreičku a vlastného gólu zvíťazili presvedčivo 1:6.

Góly: 10. Janega – 25. a 79. Jambor, 41. vlastný (Košťál), 58. a 89. Sika, 65,. Ondreička, rozhodoval: Matúš, 80 divákov.

KÁLNICA: Režný – Dedík, Mordin, Važan, Potoček, Košťál, Hladký, Mikuš, Benák, Kukučka, Janega (Šicko)

NOVÁ VES: Grzár – Šimončič, Malíček, Fačkovec, Jaroš, Ševčík, Gajdošech, Jambor, Ondreička, Sika, Lacko (Korytina)

Kočovce – Považany 9:4 (3:1)

Hostia prekvapili a v 1. min sa ujali gólom Dudášika vedenia. V 5. min hostia faulovali v šestnástke Horčičáka a penaltu s prehľadom premenil Maraz. V 20. min Feranec presne vystrelil a upravil na 2:1. V 25. min z pravej strany tvrdou strelou zvýšil na 3:1 Roško. Tak skončil i prvý polčas. V 53. min po akcii Roško – Gajdošík zvýšil na 4:1 Maraz. O chvíľu na to Hosťujúci Michalík znížil na 4:2. V 58. min pridal na 5:2 Horčičák, keď unikol obrane. V 60. min Roško tvrdou strelou zvýšil na 6:2. V 67. min na 7:2 strelil Marek Gajdošík, čo bol stý gól Kočoviec v ročníku. V 67. min upravil na 7:3 Dudášik. V 75. min dal ôsmy gól domácich Roško, čim zavŕšil svoj hetri. V 84. min zvýšil na 9:3 tvrdou strelou Hanáček. Za hostí znížil v 86. min opäť Dudášik, ktorý tiež dosiahol hetrik. V slušnom zápase dobre rozhodoval Švancara. Po konečnom hvizde nastali oslavy domácich hráčov a realizačného tímu, ktorý postúpil do vyššej súťaže.

Góly: 6. a 53. Maraz (1. z 11 m), 20. Feranec, 26., 60. a 76. Roško, 58. Horčičák, 67. Gajdošík, 84. Hanáček – 1., 67. a 86. Dudášik, 66. J. Michalík, rozhodoval: Švancara, 100 divákov.

KOČOVCE: Ondreička – Greguš, Toráč, Briška, Masár, Hanáček, Gajdošík, Roško, Feranec, Horčičák, Maraz (Škoda, Zemaník, Motola)

POVAŽANY: Michalka – Olbert, P. Dudášik, Mečiar, Kubica, Husár, Stacho, Hladký, R. Dudášik, Tulis, Michalík

Bzince – Hrádok 1:0 (0:0)

Gól: 71. Andel, rozhodoval: Poruban, 100 divákov.

BZINCE: Lacko – Denk, Haruštiak, Lukáč, Zamec, Horák, Stacho, Skovajsa, Mazáň, Andel, Miškech (Málik, Mikušík, Hložka)

HRÁDOK: Kucharovič – Vašíček, J. Sevald, Štekel, Opet, Šimlovič, M. Sevald, Šagát, Tomka, Jurák, Steinecker (Ocet, Ševčík)

Hrašné – Turá Lúka 0:12 (0:5)

Domáci na zápas nastúpili bez jediného náhradníka a s viacerými mladými hráčmi. Hostia už do polčasu urobili krátky proces a viedli 5:0. Po prestávke sa nezastavili a nastrieľali Hrašnému, čo sa doňho zmestilo. Strelecký koncert predviedol najmä Fako, ktorý strelil neskutočných šesť gólov.

Góly: 6. Viselka, 13., 19., 50., 56., 63. a 79. Fako, 30. Šarudi, 38. Štermenský, 60. Ťulák, 70. Holič, 80. Buček, rozhodoval: Kurnický, 60 divákov.

HRAŠNÉ: Perička – Mateják, Zámek, Ferianec, Kačány, Polák, Babiar, Farkaš, Klimek, Herák, Dunajčík

TURÁ LÚKA: Nečas – Buček, Petrovič, Štermenský, Viselka, Šarudi, Poláček, Fako, Mareček, Ťulák, Duga (Holič)

Oprava výsledku z minulého kola: Potvorice – Polianka 1:4.

1. Kočovce 29 23 2 4 102:35 71

2. Brestovec 29 21 5 3 98:43 68

3. Nová Ves 29 20 6 3 117:43 66

4. Turá Lúka 29 20 3 6 99:38 63

5. Tr. Bohuslavice 29 18 4 7 78:55 58