Remíza v Novej Vsi, situácia v oboch VII. ligách zamotaná

Prehľad výsledkov VII. líg.

SEVER

Drietoma – Kľúčové 1:4 (1:2)

Hostia začali v Drietome lepšie a po dvoch presných zásahoch Papiernika v prvej polhodine hry sa zaslúžene ujali vedenia. Domáci síce pridali ale stačilo im to iba na skorigovanie stavu na 1:2 v závere polčasu Babrnákom. Po prestávke sa Drietoma snažila vyrovnať, ale dva góly skúseného Čakajíka vliali Kľúčovému istotu troch bodov.

Góly: 45. Babrnák – 21. a 32. Papiernik, 67. a 84. Čakajík, rozhodoval: Szor, 100 divákov.

DRIETOMA: Masaryk – Šišovský, Orság, Kuzl, Novotka, Babrnák, T. Lacko, Hoťko, M. Lacko, Filáček, Bečár (Margetín, Ondruška, Hlísta)

KĽÚČOVÉ: Zubo – Kulich, Sabadka, Kendera, Petrúšek, Papiernik, Čakajík, Kiačik, Kostadinov, Štefánek, Pšenčík (Gajdošík, L. Pecháček, Rajníček)

Soblahov – Tr. Teplá 0:5 (0:1)

Zápas tímov z rôznych pólov ligovej tabuľky sa väčšinou niesol v jasnej réžií ašpiranta na postup. Teplania potrebovali odčiniť bodové zaváhania. Soblahov ohrozený zostupom však nehodlal kožý predať lacno. Na Gunárov prvý gól z 24. minúty mohli domáci ešte reagovať, no nestalo sa tak. Tr. Teplá sa druhého, upokojujúceho gólu, dočkala až v 69. minúty. Potom už nervozita z hostí opadla a pridali ďalšie tri góly.

Góly: 24. Gunár, 69.a 81. Stupinský, 72. a 89. Adamčík, rozhodoval: Malík, 70 divákov.

SOBLAHOV: J. Hrnčár – Mrázik, Kačena, Drienka, Holúbek, Šlesár, Nemec, Pleva, Kačena, Farkaš, Schéry

TR. TEPLÁ: Čupalka – Ondrejík, Frohn, Blaho, Gunár, Beňo, Balon, Adamčík, Píža, Friedl, Stupinský (J. Kováč, Vozár)

Horňany – Bobot 5:1 (2:0)

Gól hostí: Káčer, rozhodoval: Bečka, 150 divákov.

HORŇANY: Poruban – Mladoš, Hanus, Podhorský, Filin, Valach, Bulejko, Šmehyl, Dovičin, Brlej (Fridrich, Korbel)

BOBOT: Zápotočný – Sokolík, Hloža, Kňaze, Kožej, Labuda, Káčer, Jonis, Antalovič, Džubina, Koreň (Luprich, Čerňanský)

Záblatie – Mel.-Lieskové 5:1 (4:0)

V Záblatí nastúpil súper prekvapujúco až príliš odovzdane a domáci hráči si v prvom polčase napravili chuť z minulotýždňovej prehry v Bobote. Domáci útočili, kombinovali, strieľali a hlavne boli úspešní aj v koncovke. V 20. min po autovom vhadzovaní Magála prihral J. Kováčik Čaklošovi a ten sa nemýlil. Už o šesť minút bol pred šestnástkou faulovaný Ševčík, rozhodca ponechal výhodu a Jakub Kováčik strelou k žrdi pridal na 2:0. V 31. min po centri Brleja hlavou zakončil na 3:0 Urban. Domáci boli pri chuti a v 41. min po prihrávke Jakub Kováčika na 4:0 upravil Brlej. Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie hostia a po desiatich minútach si vypracovali aj šancu, no Koszeghy bol na mieste. V 57. min sa už hostia nemýlili a znížili na 4:1 Mikušom. Domáci po inkasovanom góle začali predvádzať hru z prvého polčasu a v 61. min zvýšil na 5:1 strelou z hranice šestnástky Anton Fraňo. Po tomto góle sa zápas už iba dohrával, párkrát pohrozili hostia, ale domácich podržal brankár. Šance mali aj domáci, ale stav sa už nemenil. S prehľadom rozhodoval Šišovský.

Góly: 20. Čakloš, 26. J. Kováčik, 31. Urban, 41. Brlej, 61. Anton Fraňo – 57. Mikuš, rozhodoval: Šišovský, 150 divákov.

ZÁBLATIE: Koszeghy – Magál, Krištof, Ševčík, P. Kováčik, Urban, Čakloš, Šťastný, Brlej, Anton Fraňo, J. Kováčik (Andrej Fraňo, Mandát, Straka)

MEL.-LIESKOVÉ: Kostelanský – Žiška, Biráš, Mikuš, Žiška, Minarech, Mizerák, Hanták, Špaček, Kašša, Pavlík

D. Srnie – Mn. Lehota 2:1 (2:0)

Dolnosŕňania potvrdili chýr o dobrej hre. Proti silnej Mn. Lehote sa im podarilo zvíťaziť. Skóre zápasu otvoril v 25. min Matlák. O trinásť minút sa k nemu pridal aj Vicena. Hostia po prestávke mali síce viac z hry, ale podarilo sa im už iba skorigovať na 2:1 Bajzíkom.

Góly: 25. Matlák, 38. Vicena – 82. Bajzík, rozhodoval: Bušo, 65 divákov.

D. SRNIE: Róbert Hejbal – Radoš, Bušo, Rehora, Poláček, Hargaš, Vicena, Hejbal, Matlák, Mažár, Hargaš (Petkov)

MN. LEHOTA: Balaj – D. Hrnčár, Kňažek, Honza, M. Hrnčár, E. Laco, Krajčo, T. Laco, Mikušinec, Bajzík, Dávidek (Ďuráči, M. Laco)

Omšenie – Neporadza 2:1 (1:1)

Pred parádnou návštevou sa hral zaujímavý zápas. Hostia sa do vedenia dostali rýchlo, keď sa presadil Martin Richtárech. Domácim sa nedarilo v koncovke. Až pred koncom polčasu upravil na 1:1 Barinka. Za tohto stavu sa schádzalo z ihriska. Nástup do druhej polovice vyšiel domácim lepšie. Následne v 65. min upravil na konečných 2:1 Kiačik. Hostia sa prezentovali slušnou hrou, domáci si však za väčšiu túžbu výhru zaslúžili.

Góly: 39. Barinka, 65. Kiačik – 8. Mart. Richtárech, rozhodoval: Szor, 250 divákov.

OMŠENIE: Koteš – Dvorský, Dorička, Kijačik, Kiačik, Malo, K. Bielik, M. Bielik, Barinka, Škorvánek, Ťupek (B. Homola, D. Homola)

NEPORADZA: Ševčík – Kyselica, Jánsky, Horváth, Púčik, J. Richtárech, Hošo, Mart. Richtárech, Uher, P. Cmarko, Tunega (Mich. Ritárech, Laššo, Uher)

Beckov – D. Poruba 1:2 (1:2)

Hlavnou postavou zápasu sa stal domáci hráč Tinka. Hostia sa síce dostali do vedenia, ale práve Tinka z bieleho bodu dokázal vyrovnať. Z remízového stavu sa však domáci neradovali dlho. Už o pár sekúnd si práve tento hráč nešťastne strelil vlastenca, ktorý rozhodol o troch bodoch pre Dolnú Porubu.

Góly: 24. Tinka (11 m) – 20. Ďuriš, 25. vlastný (Tinka), rozhodoval: Hudec, 100 divákov.

BECKOV: Kačerek – Šimko, Tinka, Jaroščiak, Škarka, Hrabovský, Soldán, Kupčík, Pevný, J. Breznický, A. Breznický (M. Sedláček, Neboháč)

D. PORUBA: Marko – I. Suchý, Vlado, Uhlárik, Kapko, Hamaňa, A. Suchý, Martinák, Ďuriš, Daško, Koteš (R. Kapko, Nedielka, D. Suchý)

Vrbovce – Lúka 3:2 (2:2)

Góly: 10. Bielčik, 38. V. Hyža, 78. Sabota – 27. Ondris, 34. Kriško, rozhodoval: Švancara, 60 divákov.

VRBOVCE: Dolník – Tvrdý, Ľ. Hyža, Filka, Chrenka, Patinka, Mareček, Skok, P. Hyža, Bielčik, V. Hyža (Mišík, Sobata, Sukupčák)

LÚKA: Kunda – Jánošík, Buška, Tlstovič, Bak, Žiška, Miklovič, Kriško, Ondris, Štefanec (Kunda)

Turá Lúka – St. Turá B 5:1 (3:0)

V zápase tímov myjavského okresu sa zrodilo zaslúžené víťazstvo Turej Lúky. Tá už do polčasu strelila tri góly, keď sa presadil posutne Fako, Buček a Šarudi. Aj po prestávke pokračovala aktívna hra Turej Lúky. Hosťom sa podarilo iba skorigovať v 85. min na konečných 5:1.

Góly: 6., 52. a 56. Fako, 18. Buček, 29. Šarudi – 85. Kolárik, rozhodoval: Mazúch, 30 divákov.

TURÁ LÚKA: Buzay – Buček, Petrovič, Viselka, Šarudi, Poláček, Fako, Holič, Mareček, Ťulák, Duga (Štermenský, Vavák, Nečas)

ST. TURÁ B: Oravec – Filip, Bordák, Jaroš, Baranovič, Beňo, Szekfu, Bartek, Baran, Kolárik, Maroň

Hrádok – Hrašné 2:0 (1:0)

V zápase dvoch susedov v tabuľke mali domáci jediný cieľ – dosiahnuť prvé jarné víťazstvo. V prvom polčase mali viac z hry i keď na začiatku mohli skórovať hostia. V 30. min sa v šestnástke najlepšie zorientoval Šagát a ľavačkou otvoril skóre zápasu – 1:0. V 59. min mohli domáci svoje vedenie zvýšiť, ale peknú strelu Steineckera, ktorá smerovala pod brvno, brankár Perička vyškriabal na roh. Tak isto tvrdú strelu Juráka v 65. min brankár hostí zlikvidoval. V 73. min však už kapituloval, keď po prihrávke Mária Sevalda Šagát svojim druhým gólom v zápase uzavrel skóre zápasu na konečných 2:0.

Góly: 30. a 73. Šagát, rozhodoval: M. Kačička, 80 divákov.

HRÁDOK: Kucharovič – Majerník, J. Sevald, Vašíček, Opet, Šimlovič, M. Sevald, Šagát, Tomka, Jurák, Steinecker (Ocet, Floriš)

HRAŠNÉ: Perička – Mateják, Zámek, Ferianec, M. Herák, D. Kačány, Polák, Babiar, Zmeko, Horniak, A. Herák (Ferianec, Borsuk)

Považany – Bzince 2:2 (2:1)

Góly: 5. Hlatký, 34. Husár – 13. Stacho, 63. Skovajsa, rozhodoval: Svetkovič, 80 divákov.

POVAŽANY: Michalka – Olbert, Dudášik, Mečiar, Kubica, Husár, Stacho, Mišura, Kubica, Krajčovič, Hlatký (Krawczyk)

BZINCE: Lacko – Denk, Málik, Lukáč, Zamec, Horák, Stahco, Skovajsa, Kovačovic, Tóth, Miškech (Vaško, Mikušík)

Nová Ves – Kočovce 2:2 (2:1)

Stretnutie podľa očakávania a kvalite súperov začalo dobrým pohybom a nasadením oboch mužstiev. Domáci mali príležitosti hneď v úvode, keď najskôr Sika poslal loptu nad bránu a Jambora, ktorý šiel sám na brankára vychytal Motola. V 14. min sa už domáci ujali vedenia, keď Jamborovu strelu zblízka brankár hostí neudržal. V 19. min strely hosťujúceho Masára na dvakrát chytil Grznár. V 27. min vyrazil aj tvrdú strelu Roška k žrdi na roh. V 28. min Jambor hlavičkoval iba do brvna. Po rohovom kope v 41. min pridal druhý gól domácich hlavou Ondreička. O minútu na to dali hostia kontaktný gól Masárom,keď mu ideálne prihral domáci obranca. Začiatok druhého polčasu patril hosťom, keď v 58. min Gajdošík nastrelil brvno a v 62. min Hanáčkova strela z trestného kopu skončila v hornom rohu brány a bolo vyrovnané. V 65. min šiel Lacko od polovice ihriska sám na bránu, ale Motola jeho úmysel obísť ho vystihol. V zostávajúcich minútach mali obe mužstvá niekoľko príležitostí, aby strhli víťazstvo na svoju stranu, ale obaja brankári boli proti, a tak výborné stretnutie a skvelej atmosfére skončilo deľbou bodov.

Góly: 14. Jambor, 41. Ondreička – 42. Masár, 62. Hanáček, rozhodoval: Dendis, 250 divákov.

NOVÁ VES: Grznár – Suchý, Malíček, Fačkovec, Gróf, Ševčík, Horčičák, Jambor, Ondreička, Sika, Lacko (Gajdošech, Nemšák)

KOČOVCE: Motola – Z. Sevald, Greguš, Toráč, Briška, Masár, Hanáček, Gajdošík, Roško, Horčičák, Maraz (Gregorovič, Doboš, Škoda)

Tr. Bohuslavice – Kálnica 4:0 (3:0)

Pred dobrou futbalovou kulisou a za pekného počasia sa v Tr. Bohuslaviciach stretli dva popredné tímy. Domáci boli od začiatku zápasu aktívnejším tímom. V 23. min sa podarilo otvoriť skóre Hantákovi. Už o tri minúty pridal druhý úspech domácich Janeček. Ešte do prestávky pridal na 3:0 Zaťovič. Po prestávke padol už iba jeden gól, keď sa presadil Sevald. Výhra domácich bola zaslúžená. Pochvalu si však zaslúžia aj hostia.

Góly: 23. Hanták, 26. Janeček, 38. Zaťovič, 53. Sevald, rozhodoval: Valovič, 150 divákov.

TR. BOHUSLAVICE: Krajčík – Hanták, Ondrášek, Salic, Trebatický, Mitánek, Gavalec, T. Sevald, Zaťovič, Marták, Janeček

KÁLNICA: Režný – Dedík, Modrin, Martin Važan, Unčík, Košťál, Martin Hladký, Marek Hladký, Kukučka, Potoček, Janega

Potvorice – Polianka 1:4 (1:1)

Góly: 44. M. Kubán – 20. a 57. Ľ. Svinkásek, 66. V. Šimko, 71. Chňupa, rozhodoval: Kováčik, 100 divákov.

POTVORICE: Kerak – L. Jambor, Moravčík, Melicher, Drozda, Jambor, O. Kubán, Šimko, Malo, Sedlák, M. Kubán (Kaniščák, Moravčík, R. Suchý)

POLIANKA: M. Svinkásek – Sládek, Černáček, Gajdošík, M. Šimko, Kučerák, Ľ. Svinkásek, Augustín, M. Kováčiny, Kuba (Chňupa, J. Kováčiny, V. Šimko)

Krajné – Brestovec 3:2 (2:2)

Zo začiatku domáci prekvapili súpera, čo prinieslo vedúci gól po rohovom kope. Hostia rýchlymi akciami a gólmi Mozoláka a F. Bruška otočili stav na 1:2. Po faule na prenikajúceho Baranoviča vyrovnal na 2:2 z bieleho bodu Tížik pred prestávkou. Hostia mali v závere úvodného dejstva viacero šancí po štandardných situáciach, no domáci sa ich tlaku ubránili. Aj po polčase pokračoval výborný futbal a hra sa prelievala zo strany na stranu a po najkrajšej akcii zápasu a výbornej prihrávke Baranoviča strelil víťazný gól Andrej Lacho. V závere už hostia znervózneli a domáci cenné víťazstvo udržali.

Góly: Lacho 2, F. Tížik (11 m) – Mozolák, F. Bruško, rozhodoval: Podmajerský, 170 divákov.

1. Kočovce 28 22 2 4 93:31 68

2. Brestovec 28 20 5 3 87:41 65

3. Nová Ves 28 19 6 3 111:42 63

4. Turá Lúka 28 19 3 6 87:38 60

5. Tr. Bohuslavice 28 18 4 6 76:44 58

6. Kálnica 28 13 4 11 78:54 43

7. Polianka 28 12 7 9 56:43 43

8. Krajné 28 12 7 9 60:68 43