Pondelok, 19. február, 2018 | Meniny má Vlasta

Stará Turá aj Podolie vyhrali v dôležitých zápasoch o záchranu

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

St. Turá – Bošany 2:0 (0:0)

Pred stretnutím si prítomní uctili minútou ticha pamiatku zosnulého 24. 5. bývalého česko-slovenského reprezentanta obrancu (25 štartov) a reprezentanta Spartaku Trnava (226 štartov) 75-ročného Vladimíra Hagaru z Piešťan, ktorý hrdo obliekal i dres Starej Turej počas učňovských rokov. V zápase videli diváci prvú šancu v 12. min, keď domáci obranca zblokoval nebezpečnú strelu Miklošovi. V 13. min Gablech hlavičkoval tesne vedľa brány hostí. Najväčšiu šancu mal v tomto polčase Boháčik, ale v páde nohou Vrzala na čiare zachránil. V 20. a 35. min Sládek, v 28. min Peterka, v 30. Otrubný mohli poslať domácich do vedenia. Ale i hostia mohli tento polčas vyhrať, keď v 32. min Boháčik z 8 m chcel poslať loptu na brankára domácich, ale Bončo mu ju z nohy včas odkopol na roh. Domáci do druhého polčasu nastúpili s cieľom čo najskôr skórovať. To sa v 50. min podarilo Peterkovi. V 53. min skóre mohol zvýšiť Gablech, ale z 5 m neskóroval a striedajúci Straka v 82. min z rohu päťky strieľal tesne nad bránu. V 83. min trafil Jaroš do vinkla a zvýšil skóre. Hostia, ktorí pricestovali iba s jedným náhradníkom, si v druhom polčase šancu nevypracovali a domáci si dôležité víťazstvo plne zaslúžili. Ocenení najlepší hráči boli obaja kapitána Peterka a Kapusta.

Výbor MFK Stará Turá touto cestou praje skoré uzdravenie Michalovi Otočkovi z Veľkých Uheriec, ktorý doteraz vyhral veľa futbalových zápasov, ten posledný v nedeľu 24. mája. Teraz bojuje svoj najťažší zápas v nemocnici, keď jeho auto na železničnom priecestí v Partizánskom zachytil rýchlik, keď sa vracal zo zápasu v Podolí.

Góly: 50. Peterka, 83. Jaroš, ŽK: Bončo, Sládek – Mikloš, rozhodoval: Kasáš, 100 divákov.

ST. TURÁ: Vrzala – Antálek, Mazák, Magula (59. Biháry), Bončo, Otrubný (87. Tuka), Peterka, Sládek (80. Straka), Jaroš, Gablech, Valenčík VILIAM SOLOVIČ

V. Uherce – Tr. Turná 2:1 (2:0)

V prvom polčase až do prvého gólu sa hralo len medzi šestnástkami. V 15. minúte R. Kováč prihral Cígerovi, ktorý umiestnil loptu k ľavej tyči a domáci viedli 1:0. O tri minúty Valter z vlastnej polovice pekne vysunul Belianskeho, ktorý nahrával Kundalovi. Ten ale prenechal loptu nabiehajúceho Kováčovi, ktorý bombou upravil 2:0. V 30. minúte po centri Gubku hlavou Kundala tesne míňa hosťujúcu bránku. Hostia v 48. minúte zo skrumáže znížili na 2:1 Mi. Kováčom. V 80. minúte mohol vedenie domácich poistiť M. Belianský, ale trafil iba tyč. Domáci si za bojovnosť zaslúžili tri body.

Góly: 15. M. Cíger, 18. R. Kováč – 48. Mi. Kováč. R Debnár, 130.

TJ SLOVAN: Belák – J. Kováč, Ma. Kováč (70. Lapšanský), T. Sivák, Hasenovič, Chorvát, Jambor, Mi. Kováč, Hrubý (85. Sedláček), Červeňan (46. Stronček), Hulaj.

D. Vestenice – Podolie 0:1 (0:0)

Domáci boli lepším mužstvom, no opäť sa nedokázali strelecky presadiť. V 9. min. hlavičkoval Dvonč do brvna a v 42. min. strieľal z diaľky Cagáň tiež do konštrukcie hosťujúcej brány. Hostia mali menej z hry, ale paradoxne po ojedinelej šancí skórovali. O osude zápasu rozhodol v 76. min. Augustín. Domáci mali na to, aby konečne zvíťazili, no šťastena sa na ich stranu opäť nepriklonila. Zápas mal výbornú úroveň, diváci sa mali na čo pozerať, pretože sa bojovalo až do poslednej minúty. I keď domáci tesne prehrali, za bojovnosť si zaslúžia pochvalu.

GÓL: 76. Augustín. ROZHODOVAL: Fenes, 100 divákov

PODOLIE: Palkech – Ohrablo, Bíro, R. Cerveňanský, Pyšný (90. Uhlík), Herák, M. Červeňanský, Balcír, A. Moravčík (46. L. Moravčík), Hlaváč, Augustín (82. Gúčik)

Ladce – Myjava B 1:3 (1:1)

V 2. min Kučma neuspel a v 4. min Machala vyrazil Oríškovu strelu. Martinkovu strelu z 30 metrov v 7. min vytlačil Hruška na roh. Kučma v 20. min mieril nepresne a v 21. min E. Mražík po centri Martinku hlavičkoval nad. V 25. min po akcii Mikušku s Kučmom otvoril skóre hlavou Martinka. O dve minúty po zaváhaní obrany Nikodem vyrovnal. V 42. min Oríškovu strelu vyrazil Machala pred seba, ale Oríšek poslal loptu vedľa. V 49. min Martinka ani E. Mražík nedokázali skórovať a v 65. min po akcii Kučmu s Kušíkom Hruška zlikvidoval Martinkovu šancu. V 67. min zachraňoval pred Kučmom po Mokričkovom centri obranca. Hostia prevzali iniciatívu a Horeš po faule premenil v 73. min jedenástku. V 82. min potrestal chybu obrany Oríšek – 1:3.

Góly: 25. Martinka – 27. Nikodem, 73. Horeš (11 m), 82. Oríšek. Rozhodoval M. Chudý, 150 divákov.

LADCE: Machala – J. Váň (F. Průša), Homér, Kušík, Eliaš, Kršák, E. Mražík, Mikuška (Kvasnica), Martinka, Mokrička, Kučma (J. Haluska).

MYJAVA B: Hruška – Pavol Sivák, Múdry, Vido, Nikodem (68. Palkovič), Gaža (87. Manák), Peter Sivák, Toman, Oríšek, Horeš, Bruško (90. Vrábel). FERDINAND GACH

Ostatné výsledky: Z. Kostoľany – Uhrovec 1:1 (0:1), Cigeľ – Horovce 1:0 (0:0), Lehota p/Vt. – Prečín 0:2 (0:0), Malá Čausa – Streženice 2:2 (1:2).

1. Prečín 28 22 3 3 74:17 69

2. Myjava B 28 20 5 3 78:20 65

3. Veľké Uherce 28 17 4 7 64:33 55

4. Ladce 28 13 6 9 42:31 45

5. Uhrovec 28 11 9 8 58:34 42

6. Malá Čausa 28 11 8 9 50:43 41

7. Cigeľ 28 11 8 9 35:38 41

8. Zem. Kostoľany 28 10 6 12 33:47 36