Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Tr. Turnú nadelila Cigľu "päťku"

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

Myjava B – St. Turá 1:1 (0:0)

Góly: 90. Jastráb (11 m) - 78. Sládek, ŽK: 2:3, rozhodoval: Ďurčovič, 150 divákov.

MYJAVA B: Hruška – Múdry, Kastelovič, Vido, Nikodém, Pet. Sivák, Manák, Toman, Jastráb, Oríšek, Bruško (Gaža, Palkovič)

ST. TURÁ: Vrzala – Lomen, Antálek, Mazák, Magula, Bončo, Otrubný, Peterka, Sládek, Jaroš, Gablech (Bordák, Valenčík, Szekfu)

Tr. Turná – Cigeľ 5:0 (1:0)

Domáci ako vždy mali perfektný nástup, ako v každom zápase a už v č min. vysunuli Mateja Hrubého, ten predbehol všetko čo mal v ceste, zacentroval na Lukáša Červeňana, ale v poslednej chvíli stačil odkopnúť loptu hosťujúci obranca. V 10 min. sa po rohovom kope dostal k lopte Patrik Chorvát, pozrel sa kde stojí brankár a otvoril skóre pre domácich. Hneď v 11 min. pekná akcia domácich, ale brankár loptu chytil do rukavíc. Hostia zintenzívnili svoju hru, začali hrať viac dopredu, ale spoľahlivá domáca obrana všetko zametala ešte pred šestnástkou. Domáci podnikali sporadické útoky v podaní vysunutia Mateja Hrubého, ale napriek veľkým šanciam gól nepadol. V 31 min. Martin Chorvát poslal dlhý pas na Lukáša Červeňana, ten zacentroval Jakubovi Kováčovi, ale jeho technická strela išla mimo bránu. V 36 min. ďalekonosný pokus Michala Kováča chytil brankár a v 37 min. strela z otočky Jakuba Kováča skončila na tyčke. Volej hosťujúceho Mjartana v 41 min. bol iba slabým pokusom hostí prvom polčase.
Druhý polčas začal tak, ako prvý a už v 47 min. vysunuli Mateja Hrubého, brankár včas nevybehol, toho obišiel, ale prázdnu bránku netrafil a lopta sa odrazila od tyčky do poľa. V 51 min. priamy kop Mareka Madarasza letel nad bránu a hneď z protiútoku Matej Hrubý obehol všetko čo mu stálo v ceste, zacentroval na Lukáša Červeňana, ale toho vychytal brankár. Hneď z rohového kopu sa vyznamenal hosťujúci brankár, ktorý zasa pre zmenu chytil umiestnenú hlavičku Jakuba Kováča. O minútu už ale pri hlavičke Michala Kováča nemal šancu a dostal druhý gól. V 58 min. bol v šestnástke faulovaný Jakub Kováč a nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Patrik Chorvát. Domáci neubrali zo svojej iniciatívy a v 63 min. zasa vysunuli Mateja Hrubého. Toho fauloval brankár v snahe zabrániť gólu a penaltu premenil Peter Hasenovič. V 65 min. unikol Matej Hrubý, ktorý mimochodom priam lietal po ihrisku, zacentroval pred bránu a hosťujúciJozef Halaška si vrazil loptu do vlastnej siete. V 74 min. pokus Lukáša Strončeka nemal razanciu a na druhej strane strela Mareka Madarasza letela presne na Beláka. V 84 min. Lukáš Stronček prudko z uhla vystrelil a brankár iba vyrazil pred seba. V 88 min. mohol byť hrdinom i Peter Lapšanský, ktorý sa rútil sám na brankára, ale tomu brankár zachytil strelu.
Pekný a zaujmavý zápas, kde padli tri tyčky, boli dva pokutové kopy a videli sme i vlastný gól. Ale hlavné bolo to nasadenie domácich hráčov, ktorí zaslúžene zvíťazili.

Góly: P. Chorvát 2, M. Kováč, Hasenovič, vlastný (Halaška)

TR. TURNA: Belák – Jak. Kováč, Mat. Kováč, M. Chorvát, Hasenovič, P. Chorvát, Jambor, Mich. Kováč, Hrubý, Červeňan, Čahoj

CIGEĽ: Gregor – Ďuriš, Orság, Mjartan, Madarász, Halaška, Š. Zaťko, Oboňa, Kamdem, Čertík, T. Zaťko VLADIMÍR CHUPÁČ

Podolie – Veľké Uherce 0:5 (0:4)

Hostia v Podolí potvrdili, že hrajú v prvej polovici ligovej tabuľky. Na pôde zachraňujúceho tímu ich naštartoval dvoma gólmi Kováč. Do polčasu viedli Veľké Uherce 0:4. Po prestávke zavŕšil Kováč hetrik. Domáci pôsobili odovzdaným dojmom.

Góly: 10., 21. a 60. Kováč, 27. Kundala, 34. Cíger, ŽK: 1:0, rozhodoval: Goga, 50 divákov.

PODOLIE: Palkech – M. Hrušovský, Bíro, R. Červeňanský, Pyšný, Herák, M. Červeňanský, Balcír, Gúčik, Hlaváč, Augustín (L. Moravčík, Ohrablo, A. Moravčík)

Uhrovec – D. Vestenice 3:1 (2:0)

Hral sa jednostranný duel pre domácich, ktorí v zápase zahodili niekoľko vyložených šancí. Napriek tomu Uhrovec už do polčasu viedol dvojgólovým rozdielom. Po zmene strán obe mužstva pridali po góle a domáci zaslúžene vyhrali. Hostia môžu ďakovať brankárovi, že v Uhrovci inkasovali iba tri góly.

Góly: 21. J. Bežo, 37. a 73. J. Malina – 49. M. Cagáň, R Flóriš, 100.

TJ TATRAN: Svidroň – M. Masarovič, Provazník, Zajac, Stano, Stuparič, Opáth (63. Varga), Malina, Bežo (78. Stránsky), A. Masarovič, Hrubý (86. Pavelek).

Ostatné výsledky: Prečín – Ladce 6:1 (2:1), Streženice – Z. Kostoľany 7:1 (3:0), Horovce – Lehota 5:1 (3:1), Bošany - Malá Čausa 0:0.

1. Prečín 27 21 3 3 72:17 66

2. Myjava B 27 19 5 3 75:19 62

3. Veľké Uherce 27 16 4 7 62:32 52

4. Ladce 27 13 6 8 41:28 45

5. Uhrovec 27 11 8 8 57:33 41

6. Malá Čausa 27 11 7 9 48:41 40

7. Cigeľ 27 10 8 9 34:38 38

8. Bošany 27 10 5 12 49:59 35