Kľúčové predbehlo Tr. Teplú

Prehľad výsledkov VII. líg.

SEVER

D. Poruba – Neporadza 3:0 (1:0)

Domáci boli pred zápasom favoritom a už v 3. minúte šli do vedenia gólom nestarnúceho Antona Suchého. Na ďalšie góly diváci čakali až do druhého polčasu, keď v rozpätí desiatich minút Dolná Poruba rozhodla o svojom zaslúženom víťazstve.

Góly: 3. a 58. A. Suchý, 68. T. Suchý, rozhodoval: M. Kačička, 50 divákov.

D. PORUBA: Marko – I. Suchý, Vlado, Šlesarik, Hoppan, Hamaňa, A. Suchý, R. Suchý, Daško, Martinák, T. Suchý (Koteš, Ďuriš, R. Kapko)

NEPORADZA: Ondráš – Horváth, J. Dlábik, Púčik, J. Richtárech, Hošo, Mart. Richtárech, A. Uher, I. Uher, P. Cmaarko, Tunega (Mich. Richtárech, Laššo)

Soblahov – Horňany 2:3 (1:1)

Vo vyrovnanom zápase mali viac šťastia hostia. Tých ťahá nestarnúci Brlej, ktorý strelil hetrik. Za domácich sa dva razy presadil Pleva.

Góly: 40. a 55. P. Pleva – 39. a 75.a 83. Brlej, rozhodoval: Szor, 80 divákov.

SOBLAHOV: J. Hrnčár – Mrázik, Kačena, Drienka, Holúbek, Šlesár, Nemec, Pleva, Sivák, Farkaš, M. Hrnčár (Jantošovič, Drienka)

HORŇANY: Porubčan – Jurák, Hanus, Kuník, Filip, Valach, Bulejko, Šmehyl, Masár, Korbel, Brlej (Fridrich, Malacha)

Záblatie – Tr. Teplá 0:0

V Záblatí sa prestavil líder súťaže, ktorý na ihrisku dominoval prvých 20 minút. Domáci postupne hru vyrovnali a do polčasu si vypracovali aj tri vyložené gólové príležitosti, ktoré postupne Brlej, Minárik a Kováčik nepremenili. Po zmene strán sa hral svižný futbal. Hra sa prelievala zo strany na stranu. Bližšie ku trom bodom boli domáci, ale nakoniec sa im vytúžený gól streliť nepodarilo, a tak sa mužstvá rozišli po bezgólovej remíze.

Rozhodoval: Vitko, 100 divákov.

ZÁBLATIE: Koszeghy – Agafon, Ševčík, Minárik, Čakloš, Šťastný, Brlej, Anton Fraňo, Kováčik, Magál, Krištof (Priehoda, Kováčik, M. Urban)

TR. TEPLÁ: Čupalka – Ondrejík, Provazník, Frohn, Blaho, Beňo, Balon, Adamčík, Píža, Stupinský, Friedl (Praženec, Jakúbek, Gunár)

D. Srnie – Bobot 5:1 (3:1)

Domáci sa pred vlastným publikom snažili potvrdiť tri body z ihriska lídra tabuľky. Lepší vstup do zápasu však mali hostia. Tí už po 8 minútach viedli Matuškovým gólom. Boboťania síce získali na jar viacero bodov na ihriskách súperov, z D. Srnia však body neviezli. Dvoma rýchlymi gólmi Matláka a Ilenčíka sa D. Srnie dostalo na koňa. Do konca zápasu pridalo ešte tri góly a zaslúžene zvíťazilo.

Góly: 24. a 60. Matlák, 25. Ilenčík, 36. Vicena, 78. J. Bušo – 8. Matuška, rozhodoval: Svetkovič, 50 divákov.

D. SRNIE: Róbert Hejbal – M. Bušo, Mažár, Rehora, Marták, Hargaš, Róbert Hejbal, Vicena, Matlák, J. Bušo, Ilenčík (Poláček)

BOBOT: Petrek – Galko, Čerňanský, Sokolík, Kňaze, Koplík, Labuda, Matuška, Džubina, Kožej, Koreň (Černák)

Omšenie – Mn. Lehota 2:1 (1:1)

Góly: 42. Škorvánek, 89. Kiačik – 17. Bulko, rozhodoval: Országh, 200 divákov.

OMŠENIE: D. Homola – Mráz, Dvorský, Dorička, B. Homola, Kijačik, Malo, K. Bielik, Škorvánek, Barinka, Ťupek (Kiačik)

MN. LEHOTA: Lehotský – D. Hrnčár, Kňažek, E. Laco, M. Hrnčár, Krajčo, Honza, T. Laco, Mikušinec, Dávidek, Bulko (P. Hrnčár, J. Ďuráči)

Beckov – Kľúčové 1:5 (0:2)

Zápas bol jasnou záležitosťou hosťujúceho tímu. Tých za troma bodmi naštartoval v 7. min Kiačik. V 18. min pridal druhý upokojujúci gól Kostadinov. Po prestávke sa zápas niesol v réžií Kľúčového, ktoré pridalo ďalšie tri góly a dostalo sa na čelo ligovej tabuľky. Čestný úspech Beckova zaznamenal Pokopec.

Góly: 73. Pokopec – 18. a 57. Kostadinov, 7. Kiačik, 67. Papiernik, 81. Gajdošík, rozhodoval: Zelieska, 80 divákov.

BECKOV: Kačerek – Vazovan, Tinka, Jaroščiak, Škarka, Hrabovský, Soldán, Kupčík, Pevný, M. Sedláček, Pokopec (P. Šimko)

KĽÚČOVÉ: Rajníček – Kulich, Chudo, Kendera, Petrúšek, Papiernik, Čakajík, Kiačik, Kostadinov, Patka, Pšenčík (Gajdošík, P. Pecháček, M. Pecháček)

Drietoma – Mel.-Lieskové 6:0 (2:0)

Domáci začali zápas náporom. Po nevinnej akcií a samostatnom úniku Kuzla sa dostala Drietoma do vedenia. O niekoľko minút neskôr po kombinačnej akcií Kuzla Hoťko dorazil loptu do prázdnej brány. V druhom polčase sa zaskvel Margetín, ktorý štyrmi gólmi spečatil víťazstvo domácich. Na hosťoch bolo sympatické, že hrali až do záverečného hvizdu a nevzdávali sa.

Góly: Margetín 4, Kuzl, Hoťko, rozhodoval: Bušo, 150 divákov.

DRIETOMA: Masaryk – Palko, Šišovský, Kuzl, Margetín, T. Lacko, Hoťko, Hrčka, Bečár, Babrnák, Orság (Filáček, Ondruška, Zajac)

MEL.-LIESKOVÉ: Kostelanský – Mikuš, L. Birás, Minarech, Luprich, Pavlík, P. Žiška, Habdák, Špaček, Mizerák, Oravec (Šikuda, Lutzu)

Vrbovce – T. Lúka 0:4 (0:3)

Okresné derby vyhralo hosťujúce mužstvo, ktoré bolo futbalovejšie a vďaka presným zásahom Štermenského a Faka zaslúžene vyhrali 4:0.

Góly: 13. a 35. Štermenský, 44. a 65. Fako, rozhodoval: Černáček, 150 divákov.

VRBOVCE: Sukupčák – Mareček-Kolibiský, Dolník, Tvrdý, Bielčik, Filka, Chrenka, P. Mareček, Patinka, Blanárik, Ľ. Hyža

TURÁ LÚKA: Buzay – Petrovič, Štermenský, Šarudi, Vavák, Poláček, Kročian, Fako, Mareček, Ťulák, Duga

Hrádok – Lúka 0:1 (0:1)

V susedskom derby sa hral bojovný futbal. V 34. min si nabehol na center Štefanec a hlavičkou poslal hostí do vedenia. V ďalšom priebehu sa útoky striedali z jednej strany na druhú. Domáci i hostia nastrelili brvno, gól však nepadol. V 84. min boli domáci blízko vyrovnania. Peknú strelu M. Sevalda však Kunda vyškriabal na brvno. V druhom polčase nastúpil do hry i domáci tréner Peter Ševčík. Napriek veľkej snahe sa Hrádku vyrovnať nepodarilo, a tak si hostia odviezli z Hrádku tri body.

Gól: 34. Štefanec, rozhodoval: Matúš, 100 divákov.

HRÁDOK: Kucharovič – Tomka, J. Sevald, Štekel, Opet, Šimlovič, M. Sevald, Šagát, Bodrogi, Jurák, Steinecker (Ocet, Vašíček, Ševčík)

LÚKA: Kunda – Jánošík, Buška, Štipanitz, Haluza, Žiška, Miklovič, Kačina, Mladý, Ondris, Štefanec (Tlstovič)

Považany – St. Turá B 2:3 (0:1)

Góly: 48. Michalík, 59. Dudášik – 27., 71. a 82. Gyorog, rozhodoval: Klimčík, 40 divákov.

POVAŽANY: Michalka – Olbert, Tulis, Satina, P. Dudášik, J. Michalík, Skaličan, L. Michalík, Mečiar, Kubica, Husár (Hlatký, Krajčovič, Stacho)

ST. TURÁ B: Oravec – Filip, Szekfu, Jak. Jaroš, Baranovič, Joz. Jaroš, O. Baran, Bartek, Gyorog, Kolárik, Maroň (Beňo, Zámečník, Strelník)

Nová Ves – Hrašné 3:0 kontumačne, hostia na zápas nepricestovali

Tr. Bohuslavice – Bzince 3:1 (2:1)

Bohuslavičania potvrdili kvalitnú formu na domácom trávniku. Podobne ako naposledy sa ale do vedenia dostali hostia, keď sa presadil Vaško. Domáci zvýšenou aktivitou ešte do polčasu vďaka Janečkovi a Sevaldovi otočili stav zápasu vo svoj prospech, Tr. Bohuslavice boli lepším tímom aj po prestávke, no prevahu dokázali zužitkovať už iba na strelenie jedného gólu.

Góly: 32. Janeček, 35. Sevald, 66. Zaťovič – 21. Vaško, rozhodoval: Baňár, 100 divákov.

TR. BOHUSLAVICE: Krajčík – Hanták, Vavro, Dendis, Bližniak, Trebatický, Mitánek, Sevald, Zaťovič, Fraňo, Janeček (Kopunec)

BZINCE: Košarišťan – Denk, Mikušík, Lukáč, Zamec, Horák, Mazáň, Vaško, Poláček, Miškech, Gulán (Kovačovic)

Krajné – Kočovce 1:3 (1:1)

Úvod do zápasu mali lepší hostia. Po ich góle Maraza zvýšili aktivitu aj domáci a vyrovnali výsledok Tížikom a do polčasu bola vyrovnaná aj hra. Po prestávke sa domácim nedarilo. Po viacerých nepresnostiach získali prevahu hostia, ktorú využili na dva góly v priebehu dvoch minút, ktoré rozhodli.

Góly: 25. Tížik – 8. a 65. Maraz (2. z 11m), 63. Roško

KRAJNÉ: Moravec – Klimek, Javro, Tížik, Lacho, Osuský, Kostelný, Macúch, Otrubčák, Baranovič, Marek (Vavák, Gerža, Stratil)

KOČOVCE: Motola – Sevald, Greguš, Juriš, Toráč, Hanáček, Feranec, Masár, ROško, Horčičák, Maraz (Briška, Madara)

Potvorice – Kálnica 2:2 (1:1)

Góly: 6. a 50. Jokerle – 15. Potoček, 46. Janega, rozhodoval: M. Kačička, 120 divákov.

POTVORICE: R. Kerak – Melicheer, Šimunčík, Vatrt, Drozda, J. Kerak, O. Kubán, Sedlák, Kaniščák, Jokerle, Tulis (J. Jambor)

KÁLNICA: Dovina – Dedík, Mordin, Važan, Unčík, Košťál, Mart. Hladký, Mare. Hladký, Kukučka, Potoček, Janega

Polianka – Brestovec 3:4 (0:2)

Prvý polčas domáci zaspali. Po zmene strán sa snažili so zápasom niečo urobiť, za stavu 0:3 sa skonsolidovali, do konca zápasu boli lepším mužstvom, ale bod sa im nepodarilo získať.

Domáci funkcionári a hráči ďakujú rozhodcovi Kurnickému, ktorý v Kálnici pomohol jednému z ich hráčov, keď po zásahu loptou upadol do bezvedomia.

Góly: 57. J. Kováčiny, 63. Ľ. Svinkásek, 77. V. Šimko – 14. Mozolák, 34. Mareček, 55. Sládeček (11 m), 76. Šlahor, rozhodoval:

POLIANKA: Černák – Sládek, Černáček, Gajdošík, M. Šimko, Chňupa, Kučerák, Ľ. Svinkásek, V. Šimko, R. Kováčiny, J. Kováčiny

BRESTOVEC: Vido – Malečka, Šlahor, Obuch, Sládeček, Mozolák, Bruško, Nemček, M. Bakoš, J. Bakoš, Mareček

1. Kočovce 26 21 1 4 89:28 64

2. Brestovec 26 19 5 2 76:38 62

3. Nová Ves 26 18 5 3 103:39 59

4. Tr. Bohuslavice 26 17 4 5 71:42 55

5. Turá Lúka 26 17 3 6 77:36 54

6. Kálnica 26 13 4 9 76:47 43