Borčice brali body z Púchova

Prehľad výsledkov III. ligy.

Púchov – Borčice 0:1 (0:0)

Domáci odohrali s favoritom viac ako vyrovnaný zápas. V 4. min prešiel po Barčíkovom vysunutí stredom domácej obrany A. Plavšič, no Letko zachránil. O dve minúty sdi na Štrbákov center nabehol Vanák, no jeho hlavičku zblízka do stredu brány Koníček chytil. Brankár hostí v 16. min vyrazil ďalekonosnú Vanákovu strelu na roh a v 28. min mali Borčičania šťastie, keď po spolupráci pastorka so Svoradom Štrbák prehodil brankára, ale lopta sa od brvna odrazila do autu. Do prestávky sa hralo už v strede ihriska bez šancí. Po prestávke hru hostí oživil E. Le Giang, ktorý v 52. min z 12 metrov trafil žrď a vzápätí rovnaké miesto trafil aj Luhový. Borčiciam bod nestačil a tlačili sa dopredu, kde sa snažili získavať štandardné situácie. Po jednej z nich v 75. min umiestnil Barčíkov center hlavou k žrdi Púček a Letko na loptu nedočiahol – 0:1. Hostia sa potom zamerali na udržanie výhry, ale v 87. min mohli inkasovať, no Šimáčkovu nebezpečnú strelu z voleja zblokoval jeden z obrancov.

Gól: 74. Púček. R Otiepka, ŽK: Svorada, Hamár, Puček, 250 divákov.

BORČICE: Koníček – Decký, Siva, Živčic, M. Plavšič (85. Masárik), Gábor, Barčík, Púček (75. Mačina), Luhový, A. Plavšič, Augustini (E. Le Giang). Tréner Š. Grendel. (FK)

Nemšová – DAC B/Vrakúň 1:1 (1:1)

V prvom polčase mali loptu na kopačkách častejšie domáci hráči. Hostia sa zamerali na pozornú defenzívu, boli to však oni, kto mal prvú šancu na skórovanie. V 14. min po zlej Vlčekovej prihrávke hlavou Bobotovi sa k lopte dostal Belkovics a zo 16 m prestrelil bránu. V 18. min otvorili gólový účet zápasu Nemšovčania. Po priamom kope Schiszler vrátil loptu hlavou do päťky, kde sa vo vzdušnom súboji hlavou presadil Ranko. V 30.min sa do šestnástky prebojoval Husár, sám pred Izsmánom prestrelil. V zostávajúcich minútach prvej časti hry sa viac osmelili aj hostia, k čomu prispeli aj nepresnosti a chybičky v hre domácich. V 37. min sa gólu dočkali aj hostia, keď po chybách v otvorenej obrane sa ocitol na hranici šestnástky Ujlaky a na jeho prízemnú strelu Bobot nestačil. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Domácim hráčom však chýbali pokoj a presnosť pred šestnástkou. Ani jedno mužstvo si nevypracovalo väčšiu gólovú príležitosť. V závere zápasu sa zranil Vlček a domáci dohrávali iba s desiatimi hráčmi. Nemšovej sa tak nepodarilo potvrdiť plný bodový zápis z dvoch predchádzajúcich zápasov na ihriskách súperov.

Góly: 18. Ranko – 37. Ujlaky. R Gašparovič, ŽK: Méry, 100 divákov. NEMŠOVÁ: Bobot – Vlček, Ranko, Kresánek, Kyselica (35. Holiš), Amrich, Frimmel, Schiszler, Kvasnička (63. Bezák), Straňák (46. Bakši), Husár. Tréner: B. Ďuriš. TOMÁŠ BEŇO

Ostatné výsledky: Komárno – Veľký Meder 0:1 (0:0), Topoľčany - Levice 4:0 (1:0), Vrbové – Gabčíkovo 0:3 (0:2), Led. Rovne – Neded 0:1 (0:0), Palárikovo – Veľké Ludince 2:2 (0:0), Trnava C/Šúrovce – Nové Zámky 1:0 (1:0), Vráble mali voľno.

1. Borčice 28 20 5 3 53:14 65 (+23)

2. Veľký Meder 28 18 9 1 50:16 63 (+21)

3. Gabčíkovo 28 14 8 6 54:25 50 (+8)

4. Neded 28 14 7 7 31:24 49 (+7)

5. V. Ludince 28 12 7 9 37:29 43 (+1)

6. Palárikovo 29 11 8 10 33:28 41 (-4)

7. Trnava C 28 11 7 10 42:40 40 (-2)

8. Vráble 28 10 9 9 28:27 39 (-3)