Štvrtok, 24. máj, 2018 | Meniny má Ela

Nové Mesto si s Pohroním body podelilo

Zverenci trénera Miloša Lintnera remizovali v dôležitom zápase o záchranu s Pohroním 1:1. Jediný gól AFC strelil útočník Lukáš Šebek.

Novomešťania kráčajú za záchranou v Doxxbet lige.(Zdroj: ILUSTRAČNÉ TIBOR ŐRY)

Nové Mesto – Pohronie 1:1 (0:1)

Novomešťania po minulotýždňovom víťazstve v Trnave chceli bodovať naplno i proti Pohroniu. Začali preto od prvých minút predvádzať útočný futbal. Najskôr v 3. min Urban našiel L. Šebeka, no tomu zobral v poslednej chvíli loptu brankár Plach. O päť minút to z diaľky skúšal Iablokov. V 12. min predviedli akciu bratia Šebekovci, no ani tá nepriniesla domácim hráčom radosť. Pohrončania sa rýchlo otriasli z počiatočného tlaku súpera a v 18. min išli do vedenia, keď gól strelil Abrahám z ofsajdom zaváňajúcej situácie. V ďalších minútach sa hralo útočne, no zväčša iba medzi šestnástkami. I druhý polčas začali lepšie hráči AFC. Najskôr v 59. min po presnej prihrávke M. Šebeka L. Šebek v dobrej pozícií prekopol. O tri minúty sa však už nemýlil. Po kolmej prihrávke a zaváhaní obrancu L. Šebek vsietil vyrovnávajúci gól. Hostia aj naďalej hrozili rýchlymi protiútokmi. V 68. min Abrahám mieril vysoko nad a o tri minúty Gregáňovu strelu zlikvidoval Belic. Záverečné minúty patrili Novomešťanom. Martin Šebek v 79. min prešiel až do šestnástky, no Plach dobre vybehol. V 85. min sa snažil z dobrej pozície skórovať L. Šebek, no opäť zakročil Plach. Záverečnú strelu vyslal minútu pred koncom M. Šebek, ktorého strela išla tesne vedľa ľavej tyče. Domáci tak v boji o záchranu stratili dva body.

Góly: 62. L. Šebek – 18. Abrahám, ŽK: Sekereš, Abrahám, Paraj, rozhodoval: Čiernik, 240 divákov.

NOVÉ MESTO: Belic – Miklovič, Šupka, Kutaj, Lopušan, Urban, Bariš, Vlado, M. Šebek, Iablokov (46. Straka), L. Šebek. Tréner: M. Lintner.

POHRONIE: Plach – Sekereš, Prikryl, Zuziak (56. Gregáň), Garaj (73. Páleník), Jarabica, Abrahám, Blaho, Paraj, Orolín, Sojka (56. Urgela).Tréner: Š. Zaťko.

Ostatné výsledky 28. kola: Dubnica – Slovan B 1:5, Šamorín – Trnava B 1:0.

1. Pohronie 28 14 4 10 42:39 46

2. S. Bratislava B 28 10 6 12 32:35 36

3. Trnava B 28 7 6 15 29:42 27

4. Nové Mesto 28 6 6 16 21:43 24

5. Šamorín 28 5 8 15 23:46 23

6. Dubnica 28 4 8 16 28:54 17

Program 29. kola: sobota 16. mája o 17.00 h Šamorín – Nové Mesto.

1. Čachtičanka poslala svadobný darček pre Harryho a Meghan, ich odpoveď ju prekvapila Foto 5 384
  2. SÚŤAŽ: Hlasujte a vyberte hráča víkendu 1 624
  3. Šesť gólov v Trenčíne, domáci pokračujú v baráži 1 221
  4. Minúta po minúte: Diskusia na tému Trenčín moderné mesto Foto 908
  5. Dopravné nehody v našom kraji si tento rok vyžiadali už desať ľudských životov 511