Pondelok, 2. august, 2021 | Meniny má GustávKrížovkyKrížovky

Deväť gólov v Myjave

Diváci na kopaniciach videli gólovú prestrelku. Hoci ju lepšie začali domáci, napokon všetky body bral majster z Bratislavy.

Spartak Myjava - Slovan Bratislava 3:6 (1:1)

Zápas sa začal vo svižnom tempe a už v jedenástej minúte sa zmenilo skóre, keď v pokutovom území fauloval Saláta domáceho Kuzmu. K realizácii pokutového kopu sa postavil Pekár a s prehľadom premenil – 1:0. V trinástej minúte mal Slovan výhodu priameho kopu, na center Milinkoviča si nabehol Saláta, ktorý loptu hlavou tečoval, ale Solnička reflexívne vyrazil. Milinkovič testoval pozornosť domáceho brankára aj o tri minúty, no mieril iba do stredu brány. Belasí mali loptu viac na kopačkách, kopaničiari sa snažili o protiútoky. Rovnako aj v 36. minúte Kolár potiahol loptu po pravom krídle, prihral na nabehnutého Pekára, ktorý z jednej poslal loptu tesne vedľa Krnáčovej brány. V 38. minúte v domnienke, že lopta prejde za bránkovú čiaru, prestali Myjavčania hrať. Zachytil ju však Lásik, prihral pred bránu na voľného Soumaha, ktorý pohodlne vyrovnal – 1:1. V 42. minúte pristála Bílovského prihrávka na hlave Kuzmu a zazvonilo Krnáčovo brvno.

Slovan gólovo udrel dvojnásobne hneď po zmene strán. Najskôr v 49. minúte prihrávku od Mészárosa zúročil Simovič a strelou k žrdi rozvlnil sieť – 1:2. O ďalšie tri minúty kopali hostia rohový kop, odrazenej lopty sa zmocnil Zreľák a bolo 1:3. V 64. minúte zahrali hostia štandardnú situáciu, na jej konci bol Niňaj, ktorý usmernil loptu za Solničkov chrbát – 1:4. Gólové hody pokračovali, v 69. minúte posunul Pekár loptu na Kuzmu, ten strelou k žrdi vykresal ešte pre domácich iskierku nádeje - 2:4. V 79. minúte sa opäť zmenilo skóre, domácej obrane unikol Oršula a svoju príležitosť premenil – 2:5. Ani to však ešte nebolo všetko. Už o minútu sa Mészáros vyhol ofsajdu a tiež sa zapísal na zoznam strelcov – 2:6. Gólové počítadlo sa zastavilo až na čísle deväť, keďže ešte v samom závere usmernil loptu za vlastného gólmana Saláta. Zápas tak skončil divokým skóre 3:6.

Góly: 11. Pekár (z 11 m), 69. Kuzma, 90. Saláta (vl.) – 38. Soumah, 49. Simovič, 52. Zreľák, 64. Niňaj, 79. Oršula, 80. Mészáros. Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Marček - Saláta, 2083 divákov

MYJAVA: Solnička – Švec (85. Jastráb), Černáček, Jánošík, Častulín – Bílovský, Marček – Kolár, Pekár, Daniel – Kuzma

SLOVAN: Krnáč - Čikoš, Saláta, Niňaj (87. Záhumenský), Gorosito – Milinkovič (81. Peltier), Simović, Lásik, Soumah (73. Oršula) – Mészáros, Zreľák