Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Podolie porazilo St. Turú, Myjava B opäť víťazne

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

Myjava B – Streženice 5:0 (3:0)

Myjava od úvodnej minúty jasne diktovala tempo hry. Súpera pritlačila na vlastnú polovicu a už v 4. min po faule na Jansa otvoril z pokutového kopu skóre Horeš. Do 15 min si domáci vytvorili ďalšie dve veľké šance, no nedali. V 19. min si po Jansovom zakončení loptu do vlastnej siete nešťastne zrazil Mir. Loduha. V 21. min pridal Peter Sivák už na 3:0. V 37. min nastrelil Kastelovič žrď. Po prestávke sa obraz hry nezmenil. V 73. min pridal na 4:0 Oríšek a skóre zápasu uzavrel v 85. min Janso. Hostia mali jedinú príležitosť v 80. min.

Góly: 4. Horeš (11 m), 19. vlastný Mir. Loduha, 21. Pet. Sivák, 73. Oríšek, 85. Janco, ŽK: 1:0, rozhodoval: Kováč, 100 divákov.

MYJAVA B: Urminský – Múdry, Kastelovič, Janco, Pet. Sivák, Manák, Toman, Jastráb, Oríšek, Horeš, Bruško (Nikodém, Gaža, Vrábel) VLADIMÍR STANČÍK

Tr. Turná – Malá Čausa 2:1 (2:0)

Už v 3 min. bol prvý náznak domácej akcie, keď Martin Chorvát sa prekľučkoval hosťujúcou obranou do "päťky", no hosťujúca obrana stačila odkopnúť loptu do bezpečia. V 6 min. Matej Hrubý pekne zacentroval do šestnástky, no tam nikto nebol na dorážku. V 7 min. Patrik Chorvát vyrobil individuálnu akciu, zacentroval a hosťujúci hráč Lukáš Pekár si skoro vrazil loptu do vlastnej brány. V 11 min, 14 min. a v 25 min príležitosti domáceho mužstva neboli úspešne zrealizované. V 27 min. sa prvý krát dostali k slovu i hostia, no zo štandardnej situácie lopta išla mimo bránu. V 32 min. sa ocitol hosťujúci Dominik Matiaško v najväčšej šanci hostí, no Belák v bráne domácich bravúrne vykopol jeho nájazd nohami. Hneď o minútu sa ocitol Patrik Chorvát v podobnej situácii, no nestačil zakončiť. V 37 min. bol na prenikajúceho Tomáša Siváka v šestnástke spôsobený faul a nariadený pokutový kop bezpečne premenil Patrik Chorvát. V 40 min. Martin Chorvát našiel voľného Patrika Chorváta, ten asi z dvadsiatych metrov vystrelil, lopta zaplávala a bolo 2:0 pre domácich.
V druhom polčase sa trocha pritvrdilo, čo musel rozhodca riešiť žltými kartami. Hra sa odvíjala väčšinou v strede ihriska a ani jedno mužstvo si gólové príležitosti nevytvorilo. V 73 min. síce hosťujúci Dominik Matiaško zo štandardky vystrelil, ale lopta išla mimo bránu. Na opačnej strane po rozohratí lopty si hostia v obrane urobili sami chaos, ale toto nevyužil Matej Hrubý, ktorý tiež vystrelil mimo bránu. V 83 min. Martin Jambor vystihol znova zlú rozohrávku hostí, pohotovo vystrelil, ale brankár loptu stečoval na rohový kop. Hostia až v 90 min. využili šancu na skorigovanie výsledku, ale potom už nemali čas vyrovnať a domáci tak získali tri body.

Góly: 39. a 41. P. Chorvát (1. z 11 m) – 90. Matiaško, ŽK: 1:2, rozhodoval: Hrudík, 120 divákov.

TR. TURNÁ: Belák – Častulín, J. Kováč, M. Kováč, Vašek, T. Sivák, P. Chorvát, Jambor, M. Kováč, Hrubý, Hulaj (M. Chorvát, Stronček) VLADIMÍR CHUPÁČ

Podolie – St. Turá 1:0 (1:0)

Mimoriadne dôležité okresné derby, ktoré malo veľa napovedať o tom, kto bude mať bližšie k záchrane, veľa futbalovej krásy neprinieslo. O jediný presný zásah zápasu sa už v úvode postaral Balcír. V zápase, kde sa väčšmi bojovalo, ako hral okulahodiaci futbal domáci futbalisti získali všetky tri body.

Gól: 11. Balcír, ŽK: 1:2, rozhodoval: Lauko, 250 divákov.

PODOLIE: Palkech – Ohrablo, Bíro, Straka, Herák, Moravčík, M. Červeňanský, Balcír, Moravčík, Hlaváč, Gúčik (Pyšný, T. Bobocký)

ST. TURÁ: Viskup – Jaroš, Lomen, Mazák, Bončo, Durec, Magula, Otrubný, Gablech, Peterka, Biháry (Tuka)

Ostatné výsledky: Prečín – Uhrovec 2:0 (0:0), Horovce – Z. Kostoľany 0:1 (0:0), Bošany – D. Vestenice 6:0 (1:0), V. Uherce - Ladce 3:0 (1:0), Cigeľ - Lehota p/Vt. 3:1 (1:1).

1. Myjava B 23 17 3 3 61:16 54

2. Prečín 23 17 3 3 56:14 54

3. Veľké Uherce 22 12 4 6 42:28 40

4. Ladce 23 11 6 6 36:20 39

5. Cigeľ 22 10 7 5 31:21 37

6. Zem. Kostoľany 22 10 5 7 29:22 35

7. Malá Čausa 22 9 5 8 40:34 32

8. Uhrovec 22 8 7 7 42:25 31