Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Susedské derby podľa predpokladov vyhrali Borčice

Prehľad výsledkov III. ligy západ.

Borčice – Nemšová 3:0 (2:0)

Hostia sa v úvode snažili zaskočiť domácich rýchlymi protiútokmi a už v 3. min sa do dobrej šance dostal Vlček, ale jeho tečovaná strela skončila v rukách Zaťka. Domáci sa prvýkrát dostali do šance v 8. min, keď E. Le Giang našiel Barčíka, ale ten vysoko prestrelil. Borčice prevzali iniciatívu a v 11. min Barčíkov presný center poslal hlavou do siete nezadržateľne A. Plavšič. V 15. min po Barčíkovej prihrávke AAugustíni mieril veľmi nepresne. Nemšovania mohli vyrovnať v 20. min, no Kvasnička nepotrestal nedorozumenie v obrane. Ďalšie dobré šance boli až v závere prvého polčasu. V 39. min Luhový prehodil brankára, no lopta preletela ponad prázdnou bránou. O päť minút strieľaný center Masárika odvrátili hostia na roh. V 45. min Barčík z priameho kopu z 20 metrov vymietol pavučinu – 2:0. Tlak domácich pokračoval aj po prestávke a v 47. min E. Le Giang nepremenil Barčíkovu prihrávku. V 49. min Barčíkov priamy kop skončil na žrdi a v 52. min po jeho centri E. Le Giang mieril vysoko nad. V 55. min zabránil Zaťko v skórovaní Opatovskému a v 61. min po narážačkách Masárika, Barčíka a Sivu obrana hostí zachránila na roh. V 71. min sa k odrazenej lopte dostal Luhový a tečovanou strelou dal tretí gól. V závere nevyužili šance s chuťou hrajúci Barčík a E. Le Giang. Čestný gól hostí nedali v závere ani Amrich a Vlček, ktorým chýbal pokoj pri zakončení.

Góly: 11. A. Plavšič, 45. Barčík, 71. Luhový. R Gašparovič, ŽK: A. Plavšič, Gábor, Kresánek, Schiszler, 500 divákov.

BORČICE: Zaťko – Decký, Siva, A. Plavšič, Živčic, Augustíni (58. Gorelka), Gábor, Barčík, E. Le Giang, Luhový (83. Púček), Masárik (79. Mačina). Tréner Š. Grendel.

FKS: Bobot – Opatovský, Vlček, Ranko, Kresánek, Kyselica, Amrich, Frimmel, Schiszler, Kvasnička, Adamec (81. Dzurilla). Tréner B. Ďuriš.

Veľký Meder – Led. Rovne 4:0 (2:0)

Zdá sa, že kúpeliari naberajú druhý dych. Už-už sa Borčice doťahujú na lídra tabuľky, no ten odpovedá najlepším spôsobom. Odniesli si to Lednické Rovne. Ako keby cítili, že im vo V. Mederi ruže nezakvitnú. Pokazený autobus, neskorší začiatok zápasu, to bolo predzvesťou skazy Crystalu na Žitnom ostrove. Už v 6. min. mohol otvoriť skóre zápasu Mészáros, keď po centri Blaha netriafa hosťujúcu bránu z 5 krokov. Hostia pohrozili v 11. min. Prekopom z 20 metrov. V 20. min. Wilson na dvakrát neprekonal Kováča. V 22. min. strieľa hlavou gól Čtvrtníček po učebnicovom centri Musila. V 37. min. dezorientovaná hosťujúca obrana nabila Mészárosovi a ten pätičkou umiestnil loptu za Kováčov chrbát. Prvý polčas ovládol Meder, ktorý v tréningovom tempe s prehľadom kontroloval dianie. Druhý polčas bol veľmi podobný tomu prvému. Domáci dobrou kombináciou a presnými prihrávkami stavali hráčov Crystalu do úlohy štatistov. V 53. min. sa prebudil gólovo spiaci Bognár, ktorý sa pohral s obranou hostí a upravil na 3:0. V 74. min. sa dostal Čtvrtníček k lopte ako slepé kura k zrnu a zoči-voči Kováčovi upravil na konečných 4:0. V 76. min. sa vyznamenal domáci brankár Székely, ktorý vychytal Bučeka. Tutovku stihol zahodiť ešte v 83. min. Bognár, ktorý zostrelil brankára Kováča.

Góly: 22. a 73. Čtvrtníček, 36. Mészáros, 53. Bognár. R Španka, bez kariet, 250 divákov.

MŠK: Székely – Blaho (59. Pisár), Szabó, Németh, Mészáros (77. Buka), Szöllös (67. Gerhát), Bognár, Musil, Speck, Čtvrtníček, Obert. Tréner P. Lérant.

CRYSTAL: Kováč – Tomana, Kadlec (46. Kollár), Detko, Lipták, Riečičiar, Prekop, Ranuša (64. Buček, 88. Cúcik), Pokorný, Hruška, Híreš. Tréner S. Mráz.

Ostatné výsledky: Gabčíkovo - Palárikovo 2:0 (1:0), Nové Zámky - Vrbové 1:0 (0:0), Vráble – Komárno 3:1 (2:0), Levice – Púchov 1:4 (0:1), Trnava C/Šúrovce – Topoľčany 1:0 (1:0), Neded – DAC B/Vrakúň 0:0, V. Ludince mali voľno.

1. Veľký Meder 24 15 8 1 39:14 53 (+17)

2. Borčice 23 16 4 3 45:12 52 (+16)

3. Neded 23 11 5 7 25:22 38 (+2)

4. V. Ludince 23 10 6 7 29:20 36 (0)

5. Gabčíkovo 23 9 8 6 36:22 35 (-1)

6. Palárikovo 24 10 5 9 29:23 35 (-1)

7. Trnava C 24 9 7 8 38:37 34 (-2)

8. Topoľčany 23 10 4 9 26:29 34 (+1)