Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Tr. Turná zaskočila Zem. Kostoľany, St. Turá doma prehrala

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

Z. Kostoľany – Tr. Turná 0:1 (0:1)

Domácim tento zápas vôbec nevyšiel. V pozmenenej zostave sa počas celého zápasu trápili s ofenzívnou činnosťou a chybami v defenzíve umožnili súperovi podnikať nebezpečné situácie. V 40. min. vyšla hosťom brejková situácia, keď pohotovo zakončil Chorvát. V druhom polčase domáci súpera zatlačili, ale do vyloženej šance ich pozorní hostia nepustili. Domáci dohrávali desiati po vylúčení Pavkejeho v 77. minúte.

GÓL: 40. P. Chorvát. ROZHODOVAL: Magdolen, 100 divákov

TR. TURNÁ: Belák – J. Kováč, Matúš Kováč, Vašek, M. Chorvát, Hasenovič, P. Chorvát, Jambor, Hrubý, Hulaj, Michal Kováč

Bošany - Myjava B 0:1 (0:1)

Úroveň dobrého zápasu ovplyvnil silný vietor. Hostia v prvom polčase s vetrom v chrbte mali územnú prevahu, ale okrem gólu bránku Čangela vážnejšie neohrozili. V 17. minúte strelu Karvaya zo 16 metrov brankár Hruška zneškodnil. V 25. minúte ušiel stredom Mišeje, ale spoza šestnástky iba zbŕklo a slabo vystrelil. V 29. minúte si na center Tomana nabehol nikým nekrytý Janco a strelou po zemi nedal Čangelovi šancu. Druhý polčas sa niesol v znamení prevahy Bošian. V 53. minúte Murkovu strelu z trestného kopu z 33 metrov Hruška robinsonádou vyrazil na rohový kop. V 57. minúte si Tkáč spracoval loptu na prsiach a z otočky z 30 metrov tesne minul bránku hostí. V 68. minúte bol po druhej žltej karte vylúčený hráč Myjavy Vido. Veľkú šancu mali Bošany v 75. minúte, keď po Mišejeho rohu Frank z ôsmich metrov tesne minul bránku. Bošany mali ešte do konca zápasu šance vyrovnať, ale ani Murko ani Mišeje sa v dobrých šanciach nepresadili.

Góly: 29. M. Janco. R Kukan, ČK: 68. Vido (Myjava B) po druhej ŽK, 100.

MYJAVA B: Hruška – Copko (46. Ciprys), Janco (46. Jastráb), Kastelovič, Vido, Sivák, Manák, Toman, Oríšek (90. Vrábel), Horeš, Bruško

Malá Čausa – Podolie 2:0 (1:0)

V druhom zápase na domácej pôde v jarnej časti privítali Maločausania futbalistov z Podolia. Mali im čo vracať, veď v predchádzajúcom vzájomnom zápase si domov po prehre odniesli poltucet gólov. Do prvej vážnejšej šance sa dostali domáci v 20. min., keď z pravej strany centroval Michal krško, no jeho odrazenú loptu od brankára, Borik strelou po zemi poslal tesne vedľa pravej tyče. V 26. min. Borik vysunul Petráša, ale jeho strelu brankár vyrazil. Prvého gólu na domácom ihrisku v tejto sezóne sa domáci dočkali v 30. minúte. Petráš si pekne narazil so Stopkom a z hranice šestnástky nedal brankárovi Palkechovi šancu – 1:0. O šesť minút nebezpečne vystrelil hosťujúci Moravčík, no jeho strela len opečiatkovala tyč domácej brány. Vzápätí v 38. min. na druhej strane trafil Matiaško z blízka ľavú spojnicu Palkechovej svätyne. Tri minúty pred koncom polčasu bol po druhej žltej karte vylúčený hosťujúci Augustín. V druhom polčase v 50. min. po dlhom aute Borika sa v šestnástke ideálne uvoľnil Stopka, ale nezakončil presne. Minútu pred koncom zápasu Petráš z ľavej strany prihrával Michalovi Krškovi, jeho strelu ešte brankár vyrazil, ale z následného Petrášovho centra bol prekonaný hlavičkou Borika, čím si dal pekný darček k piatkovým meninám. Domáci boli futbalovejší a zaslúžene vyhrali.

GÓLY: 30. Petráš Peter, 89. Borik. ROZHODOVAL: Rajtár 150 divákov. ČK: 42. Augustín

PODOLIE: Palkech – Ohrablo, Bíro, Straka, Herák, Moravčík Lukáš, Červeňanský, Balcír, Moravčík Adam, Hlaváč (20. Bobocký), Augustín

St. Turá – V. Uherce 0:2 (0:1)

Domáci, ktorí súrne potrebujú body na záchranu, v tomto zápase nezískali ani bod. Citeľne im v útoku chýbal zranený Sládek. Už v 1. min otvoril skóre zápasu hosťujúci Cíger a domáci brankár Vrzala včasným vybehnutím zmaril šancu Kováčovi. Potom prišli šance domácich, ale ani jednu nevyužili. V 23. min Peterka zo 14 m prestrelil bránu. V 25. min Jaroš sólo na brankára zakončil strelou iba do neho. V 41. min z hranice šestnástky vysoko nad strieľal Otrubný a Jaroš netrafil opustenú bránu z 10 m. Tieto nevyužité šance sa domácim vypomstili. V druhom polčase Jarošovu strelu brankár hostí bez problémov vyrazil. V 74. min hlavička Straku skončila tesne vedľa brány a v 89. min strela Durca skončila jeden meter mimo bránu. V tomto polčase hostia pôsobili zohratejším dojmom,hrali dobre kombinačne a vytvárali si gólové šance. V 58. min Antálek pred bránkovou čiarou loptu odkopol, ktorú do nej posielal Beliansky. V 80. min prudkú strelu Kováča Vrzala chytil do náručia, v 82: min Vrzala ľavou rukou vyrazil loptu smerujúcu do vinkla od Vanču. V 85. min zachránil pred Kováčom, ale v 90. min nezabránil gólu Kováča, ktorý uzavrel skóre na 0:2. Najlepší hráči zápasu. Biháry (St. Turá) – Cíger (V. Uherce).

Góly: 1. Cíger, 90. Kováč, ŽK: Straka – Bohuš, Súlovský, rozhodoval: Urbanovič, 100 divákov.

ST. TURÁ: Vrzala – Straka, Bončo, Lomen, Antálek, Gablech, Mazák, Peterka, Jaroš, Otrubný, Biháry (Magula, Durec, Szekfu) VILIAM SOLOVIČ

Ostatné výsledky: D. Vestenice - Lehota p/Vt. 0:0, Uhrovec - Horovce 2:1 (1:1), Ladce – Cigeľ 2:0 (1:0), Prečín – Streženice 2:0 (0:0). Dohrávka Prečín - Podolie 3:0.

1. Myjava B 22 16 3 3 56:16 51

2. Prečín 22 16 3 3 54:14 51

3. Ladce 22 11 6 5 36:17 39

4. Veľké Uherce 21 11 4 6 39:28 37

5. Cigeľ 21 9 7 5 28:20 34

6. Malá Čausa 21 9 5 7 39:32 32

7. Zem. Kostoľany 21 9 5 7 28:22 32

8. Uhrovec 21 8 7 6 42:23 31