Pondelok, 15. august, 2022 | Meniny má Marcela

Borčice opäť dýchajú na chrbát Veľkému Mederu

Prehľad výsledkov III. ligy západ.

Nemšová – Gabčíkovo 1:0 (1:0)

Vo vyrovnanom zápase mali v prvom polčase mierne navrch domáci hráči. V 14. min sa Nemšovčania ujali vedenia, keď po priamom kope z hranice šestnástky Amrich strelou k žrdi prekonal Rengela. Po tomto momente sa hra odvíjala najmä v strede ihriska bez väčších šancí na oboch stranách. V úvode druhého polčasu hostia zlepšili pohyb a hra sa prelievala zo strany na stranu. Obe mužstvá si však vypracovali minimum šancí. V 48. min strelu Kyselicu zrazila obrana hostí na roh. V 53. min z hranice šestnástky vystrelil Vrťo, lopta však preletela vedľa brány. V 78. min unikol po pravej strane Balážik, z hranice bránkovej čiary poslal center do šestnástky, ktorý našiel Antunoviča. Jeho strelu z voleja skvele vyrazil na roh Bobot. V nadstavenom čase sa o vsietenie gólu snažil Gašparík. Jeho prízemnú strelu Bobot vyrazil a obrana upratala loptu von zo šestnástky. Domáci hráči si tak pripísali veľmi dôležité tri body.

Gól: 14. Amrich. R Valent, ŽK: Kyselica – Gašparík, Mendes, Szocs, 200 divákov.

NEMŠOVÁ: Bobot – Opatovský, Vlček, Ranko, Kyselica, Amrich, Frimmel, Bakši (62. Kvasnička), Schiszler, Adamec (83. Vavruš), Husár (46. Kresánek). Tréner B. Ďuriš. TOMÁŠ BEŇO

DAC B/Vrakúň – Borčice 0:1 (0:0)

Hostia začali aktívne a v prvých desiatich minútach mali herne navrch. Postupne sa však karta začala obracať. Iniciatíva prešla na domáce kopačky. Zverenci trénera Borbélyho začali mať viac z hry, kombinačne boli lepší a po viacerých akciách zo strán a centrovaných loptách sa dostávali do dobrých šancí. Tie však nedokázali využiť a polčas tak skončil bez gólov. Aj po zmene strán pokračovali domáci v dobrej hre, tlačili sa do zakončenia a Borčiciam robili problémy najmä domáce krídelné akcie, stále však bez gólového efektu. V 76. min. však mali hostia dva rohové kopy rýchlo po sebe, ktorými poriadne zavarili domácej obrane. Dokonca z jedného strelili gól, ten ale pre ofsajd neplatil. Veľké šance naštartovali Borčice, ktoré následne dostali domácich pod tlak, ktorý vyústil v 82. min. do rozhodujúceho gólu. K lopte sa v šestnástke dostal Le Giang, dokázal sa otočiť okolo domáceho obrancu a peknou strelou rozhodol.

Góly: 82. E. Le Giang. R Šima, ŽK: Egri, Belkovics, Varga - Živčic, M. Plavšič, Siva, A. Plavšič, Augustíni, 450 divákov.

ISKRA: Koníček – Siva, A. Plavšič, Decký, Gorelka (84. Masárik) – M. Plavšič (90. Mačina), Barčík, Gábor, Živčic, E. Le Giang – Luhový (57. Augustíni). Tréner Š. Grendel.

Ostatné výsledky: Palárikovo – Veľký Meder 3:0 (2:0), Púchov – N. Zámky 0:0, Vrbové – Vráble 1:0 (1:0), Komárno – Trnava C/Šúrovce 4:0 (1:0), Led. Rovne – Levice 1:1 (1:1), V. Ludince – Neded 2:0 (1:0), Topoľčany mali voľno.

1. Veľký Meder 23 14 8 1 35:14 50 (+17)

2. Borčice 22 15 4 3 42:12 49 (+16)

3. Neded 22 11 4 7 25:22 37 (+4)

4. V. Ludince 23 10 6 7 29:20 36 (0)

5. Palárikovo 23 10 5 8 29:21 35 (-1)

6. Topoľčany 22 10 4 8 26:28 34 (+1)

7. Gabčíkovo 22 8 8 6 34:22 32 (-1)

8. Trnava C 23 8 7 8 37:37 31 (-2)