Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Borčice opäť dýchajú na chrbát Veľkému Mederu

Prehľad výsledkov III. ligy západ.

Nemšová – Gabčíkovo 1:0 (1:0)

Vo vyrovnanom zápase mali v prvom polčase mierne navrch domáci hráči. V 14. min sa Nemšovčania ujali vedenia, keď po priamom kope z hranice šestnástky Amrich strelou k žrdi prekonal Rengela. Po tomto momente sa hra odvíjala najmä v strede ihriska bez väčších šancí na oboch stranách. V úvode druhého polčasu hostia zlepšili pohyb a hra sa prelievala zo strany na stranu. Obe mužstvá si však vypracovali minimum šancí. V 48. min strelu Kyselicu zrazila obrana hostí na roh. V 53. min z hranice šestnástky vystrelil Vrťo, lopta však preletela vedľa brány. V 78. min unikol po pravej strane Balážik, z hranice bránkovej čiary poslal center do šestnástky, ktorý našiel Antunoviča. Jeho strelu z voleja skvele vyrazil na roh Bobot. V nadstavenom čase sa o vsietenie gólu snažil Gašparík. Jeho prízemnú strelu Bobot vyrazil a obrana upratala loptu von zo šestnástky. Domáci hráči si tak pripísali veľmi dôležité tri body.

Gól: 14. Amrich. R Valent, ŽK: Kyselica – Gašparík, Mendes, Szocs, 200 divákov.

NEMŠOVÁ: Bobot – Opatovský, Vlček, Ranko, Kyselica, Amrich, Frimmel, Bakši (62. Kvasnička), Schiszler, Adamec (83. Vavruš), Husár (46. Kresánek). Tréner B. Ďuriš. TOMÁŠ BEŇO

DAC B/Vrakúň – Borčice 0:1 (0:0)

Hostia začali aktívne a v prvých desiatich minútach mali herne navrch. Postupne sa však karta začala obracať. Iniciatíva prešla na domáce kopačky. Zverenci trénera Borbélyho začali mať viac z hry, kombinačne boli lepší a po viacerých akciách zo strán a centrovaných loptách sa dostávali do dobrých šancí. Tie však nedokázali využiť a polčas tak skončil bez gólov. Aj po zmene strán pokračovali domáci v dobrej hre, tlačili sa do zakončenia a Borčiciam robili problémy najmä domáce krídelné akcie, stále však bez gólového efektu. V 76. min. však mali hostia dva rohové kopy rýchlo po sebe, ktorými poriadne zavarili domácej obrane. Dokonca z jedného strelili gól, ten ale pre ofsajd neplatil. Veľké šance naštartovali Borčice, ktoré následne dostali domácich pod tlak, ktorý vyústil v 82. min. do rozhodujúceho gólu. K lopte sa v šestnástke dostal Le Giang, dokázal sa otočiť okolo domáceho obrancu a peknou strelou rozhodol.

Góly: 82. E. Le Giang. R Šima, ŽK: Egri, Belkovics, Varga - Živčic, M. Plavšič, Siva, A. Plavšič, Augustíni, 450 divákov.

ISKRA: Koníček – Siva, A. Plavšič, Decký, Gorelka (84. Masárik) – M. Plavšič (90. Mačina), Barčík, Gábor, Živčic, E. Le Giang – Luhový (57. Augustíni). Tréner Š. Grendel.

Ostatné výsledky: Palárikovo – Veľký Meder 3:0 (2:0), Púchov – N. Zámky 0:0, Vrbové – Vráble 1:0 (1:0), Komárno – Trnava C/Šúrovce 4:0 (1:0), Led. Rovne – Levice 1:1 (1:1), V. Ludince – Neded 2:0 (1:0), Topoľčany mali voľno.

2. Get our subscription and support the Online Charity Auction
  3. Ako overiť či máte aktívny druhý pilier?

Rozpočet TSK na budúci rok počíta s nižšími daňovými príjmami

Trenčiansky samosprávny kraj bude v budúcom roku hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom vo výške takmer 230 miliónov eur.