Nedeľa, 18. február, 2018 | Meniny má Jaromír

Myjavské "béčko" porazilo posledného, Tr. Turná nestačila na Uhrovec

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

Myjava B – D. Vestenice 3:0 (2:0)

Zápas posledného s prvým bol jednoznačnou záležitosťou domáceho tímu. Myjavčania napriek oslabeniu o štyroch hráčov základnej zostavy vyrukovali s ofenzívnou taktikou a snahou vyhrať. Prvý gól priniesla 9. min, keď sa po štandardnej situácií presadil Horeš. V závere polčasu ho napodobnil Toman. Po prestávke Myjava pridala už iba jeden presný zásah, keď z prihrávky Gažu skóroval L. Bruško. Domáci okrem troch gólov ešte nastrelili tri razy konštrukciu brány a zahodili ďalších šesť „tutoviek“.

Góly: 9. Horeš, 45. Toman, 65. L. Bruško, ŽK: 1:2, rozhodoval: Birkus, 100 divákov.

MYJAVA B: Urminský (84. Mazíny) – Copko (71. Nikodém), Vido, Gaža, Palkovič, Pet. Sivák, Manák, Toman, Oríšek, Horeš, L. Bruško (Vrábel) VLADIMÍR STANČÍK

Podolie – Z. Kostoľany 0:0

Domáci tím v snahe získať body síce neprodukoval okulahodiaci futbal, no Podoliu snahu uprieť nemožno. Už v prvom polčase si vypracovalo niekoľko šancí, no šťastena sa od domácich strelcov odvrátila. Podolie sa v zápase nedokázalo gólovo presadiť, a tak bude mať pred sebou ešte dlhú a náročnú cestu za záchranou v V. lige.

ŽK: 1:3, rozhodoval: Lévai, 80 divákov.

PODOLIE: Palkech – Straka, Bíro, R. Červeňanský, Herák, Pyšný, M. Červeňanský, Balcír, Moravčík, Hlaváč, Augustín (L. Moravčík, Ohrablo, Gúčik)

Tr. Turná – Uhrovec 1:3 (0:3)

Domáci futbalisti v značne oklieštene zostave nemali moc šancí na úspech. Už v 7 min. po rozohratí Michala Častulína sa dostal k lopte Martin Jambor, ale jeho volej letel vysoko nad bránu. V 9 min. hlavička hosťujúceho Radovana Hrubého išla priamo do náručia brankára Beláka. V 15 min. hostia rýchlo rozohrali roh a center zúžitkoval Masarovič na strelenie úvodného gólu hostí. V 17 min. mohli hostia vyhrávať už o dva góly, ale sám pred brankárom Radovan Hrubý netrafil dobre loptu. V 19 min. center na Radovana Hrubého nikto z domácej obrany nezachytil, ale jeho strela iba tesne minula bránu. V týchto chvíľach mali hostia jednoznačnú prevahu, čo vyústilo v 21 min. na faul v šestnáske Lukášom Strončekom a následný pokutový kop premenil hosťujúci Masarovič. O desať minút neskôr založili hostia rýchly protiútok na jeden dotyk, domáca obrana nestíhala a tak sa ocitol pred Belákom Pavlovič, ktorý mu nedal šancu a zvýšil na 0:3. V 36 min. znova pekne hostia zakombinovali, ale Belák v bráne domácich začal čarovať a nádherne vyrazil. Hneď o minútu podobný zákrok znova vytiahol a držal domácich ešte nad vodou. V 43 min. po faule na Martina Jambora rozhodca nariadil pokutový kop, ale Tomáš Sivák túto šancu nevyužil a brankár ho vychytal.
Druhý polčas hostia poľavili, vedomí si svojho náskoku a domáci sa častejšie osmeľovali dopredu. V 50 min. po centri Martina Jambora mal hosťujúci brankár aj šťastie, ale domáci hráči ani na dva krát nedokázali dať gól z hry. Podarilo sa im to až po faule na Andreja Hulaja, keď si lopti na biely bod postavil Lukáš Stronček a znížil na 1:3 z pohľadu domácich. A hoci domáci ku koncu mali snahu ešte urobiť niečo z výsledkom, hostia m toho moc už nedovolili.

Góly: 74. Stronček, - 15. M. Masarovič, 22. A. Masarovič (11 m), 31. Pavlovič, ŽK: 1:5, rozhodoval: Berec, 100 divákov.

TR. TURNÁ: Belák – Častulín, M. Kováč, Vašek, T. Sivák, Stronček, Jambor, Koníček, Červeňan, Hulaj, Čahoj VLADIMÍR CHUPÁČ

Cigeľ - Stará Turá 3:0 (1:0)

Cigľania privítali súpera, s ktorým mali do tohto stretnutia vyrovnanú bilanciu a aj úvod zápasu naznačoval, že sa stretli dvaja vyrovnaní súperi. Prví pohrozili domáci, Katrena však pálil v 2. min. nad. V 7. min. hrozili zase hostia, no ich slabú strelu domáci brankár s prehľadom kryl. Prišla však 13. min., Madarász si poradil s dvomi protihráčmi a popod hosťujúceho brankára zabezpečil domácim vedenie – 1:0. V 19. min. vystrelil zase Kurinec, no tentoraz bol brankár na svojom mieste. V 33. min. sa do šance dostali aj hostia, no bez gólového efektu. Zápas mal dobrú úroveň, hra bola vyrovnaná, no domáci boli o čosi útočnejší. Keďže už do konca 45. min. žiadny gól nepadol, do kabín odchádzali s tesným náskokom domáci. Snahu domácich zvýšiť ho korunoval už v 47. min. Kamdem svojím tretím gólom v drese Cigľa, keď po chybe hosťujúceho stopéra zvýšil na 2:0. Po tomto góle sledovali diváci niekoľko minút hru bez vzrušenia. To prišlo až v 73. a 74. minúte. Najskôr Madarász mieril z priameho kopu do dolného ľavého rohu a potom zas po nedorozumení hosťujúcej obrany minul. V 77. min. ho po kope z rohu napodobnil aj Oboňa. V 82. min. zas veľkú šancu na kontaktný gól spálili hostia, ktorí tiež minuli priestor troch žrdí. Hneď na to domáci Madarászom nepremenili ďalšiu ponúknutú šancu. V 85. min. sa situácia zopakovala pred domácou bránkou. Šancu mali hostia aj v 87. min. po kope z rohu, no ich hlavička tesne lízala brvno domácej brány. Keď sa už zdalo, že gólový účet stretnutia je uzavretý, v 90. min. striedajúci Valach upravil na konečných 3:0. Víťazstvo domácich je zaslúžené, ale aj hostia sa prezentovali niekoľkými peknými akciami, z ktorých pramenili výborné šance. Našťastie pre domácich však zostali tentokrát nevyužité.

GÓLY: 13. Madarász, 47. Kamdem, 90. Valach. ROZHODOVAL: Kišš, 200 divákov

ST. TURÁ: Vrzala – Jaroš, Valenčík (66. Tuka), Antálek, Lomen, Bončo, Mazák, Otrubný, Sládek (44. Szekfü), Peterka, Gablech

Ostatné výsledky: Prečín – Bošany 6:0 (3:0), Horovce – Streženice 0:1 (0:0), V. Uherce - Malá Čausa 1:1 (1:1), Lehota p/Vt. – Ladce 1:1 (0:1).

1. Myjava B 21 15 3 3 55:16 48

2. Prečín 20 14 3 3 49:14 45

3. Ladce 21 10 6 5 34:17 36

4. Cigeľ 20 9 7 4 28:18 34

5. Veľké Uherce 20 10 4 6 37:28 34

6. Zem. Kostoľany 20 9 5 6 28:21 32

7. Horovce 21 10 1 10 30:38 31

8. Malá Čausa 20 8 5 7 37:32 29