Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Chocholná-Velčice začína vyhrávať, Tr. Teplice zdolali Tr. Stankovce

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Tr. Teplice (v čiernom) sa po víťazstve vyšvihli na čelo tabuľky.Tr. Teplice (v čiernom) sa po víťazstve vyšvihli na čelo tabuľky. (Zdroj: ILUSTRAČNE MILOŠ ORSZÁGH)

Chocholná-Vel. – Kanianka 4:0 (2:0)

Ten, kto si myslel, že strentuei mužstiev zo spodných priečok tabuľky prinesie málo atraktívny futbal, sa mýlil. V Chocholnej sa od úvodu hral ofenzívny futbal. Hneď na začiatku preveril pozornosť domáceho brankára Khadir. O okamih neskôr nasledovala tyč po Barišovej strele. Akcie sa prelievali zo strany na stranu. V 30.min peknou strelou vyskúšal Jantošku P. Gvizd. Na opačnej strane zase ochranca domácej svätyne čítal hru, keď nepustil do zakončenia Batoru. V 36. min po Lobíkovom centri otváral hlavou skóre J. Tuharský. V 40. min sa ten istý hráč uvoľnil v šestnástke a strelou k žrdi pridal druhý gól. Za stavu 2:0 tak mužstvá odchádzali na polčasovú prestávku. No do toho druhého akoby sa vrátilo iba jedno. Na bránku Kanianky sa valil jeden útok za druhým a hostia nevedeli kam skôr skočiť. Najprv J. Tuharský tesne minul bránu. Potom M. Lukša v čistej gólovej príležitosti napálil loptu do Jantošku. V 75. min Tulpík krásnou strelou zvyšoval na 3:0. O malý moment neskôr opäť Tulpík pekne strieľal, no hosťujúci brankár tentoraz jeho pokus skrotil. Aktivita domáceho mužstva neutíchala. Najprv Bariš strieľal mimo a center M. Lukšu nenašiel svojho adresáta. V 83. min strieľal nad L. Cingel, no to, čo sa tomuto matadorovi nepodalilo na prvýkrát, podarilo sa na ten druhý. O dve minúty neskôr keď sa najprv ofsajdovej pasci vyhol Lobík a po svojom úniku a následnej strele Jantoška iba vyrazil loptu priamo na jeho kopačku a bolo 4:0 .Chocholná tak dokázala potvrdiť plný bodový zisk zo Stankoviec.

Góly: 36. a 40. Ján Tuhársky, 75. Tuplík, 86. L. Cingel, hralo sa bez kariet, rozhodoval: Černek, 180 divákov.

CHOCHOLNÁ-VEL.: Jozef Tuharský – N. Cingel, Gvizd, J. Cingel, Lukša, Vavro (84. Smolík), Sabadka, Lobík, Tulpík (78. L. Cingel), Bariš, Ján Tuhársky (74. Brlej). Tréner: J. Kozárec. TOMÁŠ FABIAN

N. Dubnica – Častkovce 0:0

Na výborne pripravenom trávniku sa v prvej dvadsaťminútovke diváci nudili, lebo okrem zranenia Luštíka a nepotrestanej ruky hostí v pokutovom území, veľa zaujímavého nevideli. V 21. min si za obranu nabehol Švikruha, no Korček úspešne zasiahol. O päť minút prvý z hostí vypálil veľmi nepresne Kostelan. Po polhodine sa nepresadil Držík a domáci podporovaní silným vetrom sa nepresne nakopávanými loptami nedokázali presadiť. V 40. min Gonov pokus zblokoval domáci hráč a následne tvrdú Madrovu strelu zo šestnástky bravúrne vyrazil Rekem. V 45. min preletel center na päťku k voľnému Marušincovi, ale ten stopercentnú tutovku zakončil iba strelou do brankára. Ten istý hráč v 51. min trafil iba blokujúceho súpera a o päť minút z veľkého uhla poslal ťažkú prihrávku z voleja tesne vedľa. V 60. min Rekem včasným vybehnutím zachraňoval pred Vladom a o dve minúty po rýchlej akcii zakončil Grnja z dobrej pozície veľmi nepresne. Rekem odvážnou hlavičkou zachraňoval v 68. min pred Rožníkom a v 72. min po spätnej prihrávke neatakovaný obranca hostí zahral v šestnástke rukou, no rozhodca jasnú jedenástku nenariadil. Madrov priamy kop na druhej strane letel nad a v 78. min po skrumáži Korček chytil Mozolíkovu strelu zblízka. Päť minút pred koncom po strete Gona s Burdejom udelil rozhodca domácemu hráčovi druhú žltú kartu a následne ho vylúčil. Sotenie hosťujúceho Ďuriša v prerušenej hre ocenil však už iba žltou kartou a zápas sa potom už iba dohral.

Rozhodoval Barta, ŽK: Burdej, Držík, Končitík, Ďuriš, ČK: 85. Ďuriš po 2 ŽK, 150 divákov.

N. DUBNICA: Rekem – Burdej, Václav (82. Bouhila), Behan, Králik (65. Mozolík), Maník, Švikruha, Držík, Marušinec, Grnja, Lendvay.

ČASTKOVCE: Korček – Rusnák, Osuský, Gono, Končitík, Čechvala, Vlado (78. Bartovič), Ďuriš, Luštík (9. Rožník), Madro, Kostelan. JOZEF ŠPROCHA

Tr. Teplice – Tr. Stankovce 2:1 (2:0)

Nepriaznivé počasie zariadilo, že toto regionálne derby sa nehralo v Tr. Tepliciach, ale na umelej tráve štadióna AS Trenčín. Do prvej šance sa v 3. min dostali Tr. Stankovce, ale Sedláček šancu nezúžitkoval. Hral sa vyrovnaný zápas, ale bez výraznejších šancí a streleckého zakončenia. V 19. min kopali Tr. Teplice priamy kop, ale center do šestnástky nikto z hráčov nezachytil. V 21. min. sa zopakovala podobná situácia, a tentokrát Ančic hlavičkoval vedľa. V 25. min. kopali priamy kop Tr. Stankovce, ale Kopčan prudkú strelu smerujúcu pod brvno stihol vyboxovať. V 30. min sa odhodlal k strele spoza šestnástky Kopúň a umiestnenou strelou do pravého horného rohu prekonal Zemanoviča – 1:0. V 32. min došlo k závaru pred bránou Tr. Teplíc, ale obrana stihla nebezpečenstvo odvrátiť. V 37. min urobila obrana Tr. Stankoviec chybu, do brejku sa dostal Bredschneider a šancu bezpečne premenil – 2:0. V úvode druhého polčasu začali aktívnejšie Tr. Stankovce. Už v 46. min bol v šanci Sedláček, ale obrana Tr. Teplíc zblokovala jeho strelu na roh. Aj v druhom polčase sa hral obojstranne útočný futbal. V 56. min mal obrovskú šancu Jambor, ale tiesnený obrancom sa nepresadil. V 66. min vyšla akcia hráčom Tr. Stankoviec, keď po osi Polek, Sedláček sa dostal k lopte Puna a strelil kontaktný gól – 2:1. K vyrovnaniu mohlo prísť v 71. min, keď počas závaru pred domácou bránou ani na trikrát nedokázali hráči Tr. Stankoviec pretlačiť loptu do siete. V 76. min kopal priamy kop Hudec, ale Kopčan strelu vyrazil. V 79. min sa do gólovej šance dostal Puna, ale jeho strela bola nepresná. V 84. min si Tr. Stankovce takmer dali vlastný gól, keď lopta išla len tesne nad brvno. V 88. min vyslal prudkú strelu na bránu Hudec, ale tá išla nad. V závere zápasu Tr. Stankovce vyvinuli veľký tlak na súperovu bránu, ale Tr. Teplice už víťazstvo ubránili.

Góly: 30. Kopúň, 37. Bretschneider – 66. Puna, ŽK: Ančic, Haško – Barčiak, Antošík, Koprivňanský, rozhodoval: Fabián, 200 divákov.

TR. TEPLICE: Kopčan – Balocký, Kopúň, Losonszký, Jambor, Ančic, Bretschneider (82. Verchola), Beňo, Michalík (63. Puček), Haško, Jančovič. Tréner: M. Fabuš.

TR. STANKOVCE: Zemanovič – Ježík (64. Polek), Blažej (46. Koprivňanský), Bulko, Hudec, Barčiak, Sedláček, Puna, Ďuráči (68. Vavruš), Antošík, Kvasnica. Tréner: R. Pevný. ŠTEFAN ŠMATLÁK

Ostatné výsledky: Domaniža – Šimonovany 0:1 (0:0), J. Bohunice - Modranka 3:1 (0:1). Stretnutia Bánovce – Boleráz, Partizánske – Beluša a Horná Nitra - Holíč boli odložené pre nespôsobilé terény.

1. Tr. Teplice 20 12 2 6 34:19 38 (+8)

2. Horná Nitra 19 11 4 4 39:14 37 (+10)

3. Bánovce 19 11 4 4 37:17 37 (+10)

4. Beluša 19 12 1 6 38:25 37 (+7)

5. Modranka 20 11 1 8 20:29 34 (+4)

6. Šimonovany 20 10 2 8 27:23 32 (+2)

7. Boleráz 19 9 3 7 35:23 30 (0)

8. Domaniža 20 8 6 6 23:18 30 (0)